top of page

חופי הכנרת מחכים למתרחצים

חופי איגוד ערים כינרת

ערוכים לפתיחת עונת הרחצה ב-18 במרץ 2021


תמונה אחת שווה אלף מילים. הקמפינג בכנרת חזר להיות אחד הנופשים האהובים על אוהבי הקמפינג. הסדרה של חופי הכנרת באמצעות איגוד ערים כנרת בעשור האחרון הביאה לתוצאה המיוחלת. מיליוני שקלים מושקעים מדי שנה בשימור הכנרת היפיפיה שלנו ובתחזוקה של הכבישים והתשתיות בשבילים הסובבים אותה. אין ספק כשהממשלה מכריזה על משאב חשוב כל כך כמו הכנרת כפרוייקט לאומי, התוצאות ניכרות בשטח והשנים עושות את שלהן. כמה כיף לראות את התרבות המתפתחת במלוא עוצמתה בחופי הכנרת השקטים (על פי הדין אסורה השמעת מוזיקה בחופי הכנרת וכולם יכולים כך להינות ממנה באין מפרע. ההנחיות נאכפות על ידי משטרת ישראל ופקחי איגוד ערים כנרת)


באיגוד ערים כינרת מברכים על הגשמים שמילאו את הכינרת ונערכים לפתיחת עונת הרחצה ב- 18 במרץ וקליטת המוני הנופשים הצפויים לפקוד את חופי איגוד ערים כינרת השקטים, בחג הפסח הקרוב. באיגוד נערכים לקליטת נופשים גם ביום הבחירות, יום השבתון, ב- 23.3. כל חופי איגוד ערים כינרת מתופעלים כחופים שקטים, ללא השמעת מוסיקה.


איגוד ערים כינרת ומשטרת ישראל משתפים פעולה לאורך השנה ומתגברים את כוח האדם בתקופת עונת הרחצה, על מנת להבטיח, כי יישמר השקט בחופים. כוחות המשטרה ופקחי האיגוד, יפעלו בסיוע 'יחידת משמר הסביבה כינרת' והצוותים בחופים, למען אכיפה ושמירה על הסדר הציבורי וזאת בנוסף למאבטחים ולסדרנים, אשר יוצבו מטעם האיגוד. בזמני שיא מפעילים איגוד ערים כינרת והמועצה האזורית עמק הירדן, במימון המשרד לקידום וחיזוק קהילתי, את מוקד המצלמות של "כינרת בטוחה", השולט ב-161 מצלמות האבטחה בחופים. כמו כן, מופעלים צוותי ניקיון ותחזוקה מתוגברים.

הציבור מתבקש להישמע להוראות המצילים והפקחים ולהקים אוהלים באזורים המותרים. עליית המפלס הביאה לכך שתשתית בנויה, כמו למשל מדרגות וקירות כוסו במים. לכן יש לשים לב לשילוט ולהוראות המעבר השונות ולהיכנס למים רק דרך האזורים המותרים לכך. כמובן שיש לרחוץ רק בשעות הפעילות של המצילים ובחופים המוכרזים, לא לטפס על מעקות הבטיחות ולא לקפוץ למים מראשי הקירות.


באיגוד ערים כינרת מברכים על פתיחת עונת הרחצה ואומרים, כי העונה מצפים ליותר מ- 2.5 מיליון נופשים בכינרת עקב החשש לטוס לחו"ל בשל הקורונה ומבקשים מהציבור, שכולו מעוניין בבילוי נעים באגם הלאומי, להיות סבלני ואחראי, להישמע למצילים ולצוות החוף, לשמור על נהלי הבטיחות, להשגיח על הילדים במים ובחוף, להקפיד על הניקיון, לנהוג בזהירות מרבית בנהיגה בכלי השייט ולדאוג לא להפריע לזולת. לאחר תקופה ארוכה של סגר, כולנו זקוקים לנופש אומרים באיגוד ערים כינרת ומאחלים לכולם חופשה נעימה בכינרת ובריאות.


דנה בכר, מנהלת אגף מנהלת הכינרת מציינת, כי במהלך החורף בוצעו בחופי איגוד ערים כינרת עבודות תחזוקה שוטפות, חידוש שילוט, גיזום בטיחותי, כיסוח צמחיה, שיפוץ מבני שירותים ומתקני נופש ועוד.

"תפעול חופי הכינרת לצד הקורונה הינו מאתגר. הצוותים בחופים עוסקים גם בקבלת הקהל הרב שחזר לכינרת מיד עם שחרור הסגר וזאת לצד עבודות תחזוקה מאומצות כחלק מההכנה לפתיחת עונת הרחצה הרשמית.


אנו באיגוד מצפים ונערכים לעונה ארוכה ועמוסה, עם ביקוש גדול לנופש בכינרת, אשר שמרה על מפלסה הגבוה גם החורף הזה והיא יפה מתמיד.

אנו מזמינים את הציבור להגיע לנפוש בכינרת כחולה ומלאה ובברכת עונת רחצה נעימה ובטוחה לכולם!".


למידע- כוכבית כינרת מכל טלפון 55477* ובאתר רשות הכינרת - www.kineret.org.il

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page