top of page

"ונפשו קשורה בנפשו"

עונג שבת בקהילה
כשאני כותב את הטור מתנגן לי בראש קולו החנוק מדמעות של ר' מכלוף, מפייט את "אעופה אשכונה" באחד הרגעים המצמררים שחוויתי בחיי עת ליווינו למנוחת עולמים את בנו אהובו צחי יצחק נ''ע

איזה איש מכלוף אסרף. מגילות וספרים לא יצליחו להכיל את עוצמתו של האיש ודמותו הנערצת, את טוב ליבו ודאגתו לאחר, לנזקק, לחולה ולחלש בחברה.


"ונפשו קשורה בנפשו" - בדומה לבנו צחי יצחק נ''ע שנפטר סמוך ליום פטירתו של סידנא באבא סאלי אליו היה קשור בנימי נפשו, כך נפטר ר' מכלוף, ביום כ' בטבת, יום פטירתו של רבי יעקב אבוחצירא זצוק''ל שנפשו קשורה בנפשו, וקשורה בנפשם של כל צדיקי וקדושי משפחת אבוצחירה.


נפגשתי עם מ­כלוף באינספור צמתים, ותמיד רובו וכולו היה שקוע בנתינה ועזרה לאחר: סביב החגים והדאגה למשפחות הנזקקות, הדאגה למיזם "ואהבת" להנצחת בנו, הדאגה לחולי הסרטן, ובפרט לילדים חולים, ובכל החיוך מרוח על פניו. כאשר הוא עסוק בנתינה – אין בו עצב כלל וכלל, רק חדוות העשיה והרצון לתת ולתרום.

מלבד העשיה הקהילתית – ר' מכלוף התנדב בישיבה התיכונית. ישב ולמד עם בני נוער, וכל פעם כשראיתי אותו בישיבה – היו עיניו בורקות ומלאות אור, הן בשל העבודה (בהתנדבות!!) עם התלמידים, והן בשל השלט המוצב בחזית הישיבה, צוואתו של בנו צחי יצחק, "ואהבת", כתוב באותיות קידוש לבנה ומואר באור יקרות.

איזה איש הלך מעימנו. היה איש ואיננו עוד. יש אבידות רבות שקשה לעכל, ואבידה של איש חסד ואמת, בנו של הצדיק ר' שלמה אסרף שהיה מעמודי התווך של שיכון ד', איש שמעשיו מרובין וחכמתו מרובה אף היא, שמעידיו עליו מעשיו יותר מאלפי עדים. אמר עליו אחד הרבנים בהספדים כי מלבד המלווים הרבים – ניצבים מאות ואלפי מלאכי מעשים טובים שעשה ר' מכלוף עם הבריות, עם הזולת. וכמה שהוא צדק.


בתמונה המופיעה כאן ר' מכלוף, חברנו יחד לפעילות משותפת בחג השמחה פורים. ביקשנו מאנשים לתרום דם, חילקנו להם מארזי ממתקים של האגודה למלחמה בסרטן והכל בחסות "ואהבת", הכל בחסות המיזם להנצחת צחי יצחק נ''ע.

אכתוב כאן מילים כואבות אך לאחר מותו של צחי, שהיה איש חסד עצום, העולם הרוויח את עשייתו של ר' מכלוף שהתעצמה עוד ועוד ופרתה ורבתה בארץ. כמה חסד, כמה אושר היה לו בעיניים. סיפורים יש למכביר על תרומתו ונתינתו וגיוס כספים לחתני בר מצווה וכלות העומדות בפני חתונה ומשפחות נזקקות והרשימה קצרה מלהכיל.


באופן מצמרר – כאשר עלו בני המשפחה לפקוד את קברו של ר' מכלוף בשבעה, התחבר והתמזג התאריך יחד עם העליה לקבר לציון השנה השלישית לפטירתו של הבן צחי, "ונפשו קשורה בנפשו" – ר' מכלוף וצחי בנו, ר' מכלוף עם אדמו''ר ר' יעקב אבוחצירה זצוק''ל וצחי יצחק עם סידנא באבא סאלי. יהי זכרם ברוך.#עונגשבתבקהילה#משפחותנזקקות

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page