top of page

"התקשורת אינה עוינת - היא פשוט משרתת את האינטרסים שלה". (דיוגינס).

עודכן: 16 ביולי 2023

מאת: מאיר אוחנה.

התקשורת המרכזית פעילה באופן אקטיבי בעד דברור וקידום הפגנות ומחאות השמאל. כל זאת אפילו ללא אזהרת תוכן - "המציגים אינם אובייקטיבים".

הצופה הישראלי צריך לנהוג כמו שהוא נוהג למשל בקניות בסופר. לפני שהולך לקניות, מכין רשימה מסודרת של מה צריך ומה חסר. בסופר עצמו להיכנס שבע ולא רעב כי מחקרים מוכיחים שרעב גורם לקניית ייתר בסופר, כי יש פה פן פסיכולוגי. כאשר בוחנים מוצר, בודקים תאריך תפוגה, השוואה למתחרה, מחיר ועוד... זה בקצרה ניהול נכון של קניות בסופר. אז למה לאחר הקניות בסופר, אותו לקוח שכעת מוגדר "צופה", לא פועל ככה מול מסך הטלוויזיה? לדוגמא: בערוצי 11,12,13 אין באמת אובייקטיביות עיתונאית בסוגיית הרפורמה המשפטית. כאן 11 מפרסם כותרת "דמוקרטיה. סוף" מתחת כיתוב: "חשש מהשלכות הרפורמה על יחס בית הדין הבינ"ל". הצופה הממוצע רואה זאת ונחרד. אבל בטח הוא אומר לעצמו, אולי סתם מגזימים בכאן 11 ואז עובר לקשת 12. שם בכלל הוא מקבל בערב שבת דקת דומיה מפי הוגה הדעות הנודע אייל ברקוביץ', לצד דגל ישראל והרכנת ראש. אם אותו צופה ממש מתאמץ לא להיכנס לחרדה. הרי ברגע שיעבור לרשת 13, שם בכלל יתחיל כבר לארוז מזוודות, כמו שכבר ארזו שרון גל ואיילה חסון.

בערוץ זה, שלל הפרשנים והכתבים מגויסים על מלא לצורך מחאות השמאל. השיא היה שכתבת הערוץ נצפתה לוחשת לילדה קטנה באחת ההפגנות שהיא מפגינה על "הדמוקרטיה". באותו ערוץ יש את הפרשן רביב דרוקר שהוא בין הראשונים שרואה דם אמיתי ודם מטאפורי שהולך להישפך. בקיצור. הצופה הממוצע מקבל מאותם ערוצים תעמולה על מלא, שהוא בוחר לצרוך. גם אם הוא חושב שמעבר בין אותם ערוצים יעניק לו גיוון, פה הטעות. אגב אותו ערוץ 13 ויתר על הרייטינג שמביא הרבה כסף לטובת קידום אג'נדה פוליטית מובהקת. זאת כי מהר מאוד ויתר על שני הנכסים העיקריים שלו: שרון גל ואיילה חסון ועוד לטובת המתחרים, ערוץ 14 וכאן 11. זה רק מוכיח את המשפט מהפתיח שבאמת התקשורת משרתת אינטרסים שלה, עוד לפני שהיא מתווכת מציאות פשוטה.

אבל יש גם נחמה ואופטימיות. אותם אני מוצא ברשתות החברתיות למשל. אגלה לכם סוד, כל מה שתיארתי לעיל שקרה באותם ערוצים, הגעתי לאותם קטעים ומידע דרך הרשתות. לכן ליבי ליבי על אותם אלה שצורכים את התקשורת מאותם ערוצי תעמולה וחושבים שהם מתווכים את האמת. אדרבה רק עצם בחירת המילים שלהם בתיאור הרפורמה המשפטית המיועדת. אפשר להבין לאן פני הדברים. חלק משתמשים ב"הפיכה משפטית" אחרים מגדילים ל"הפיכה משטרית" וכמעט כולם משתמשים ב"ריסוק מערכת המשפט".

בעוד שבאותם ערוצי תעמולה מדווחים על בריחת משקיעים וכספים לחו"ל. המציאות לא עולה בקנה אחד עם הדיווחים למשל של חברת דירוג האשראי פיץ' שהותירה את דירוג האשראי של ישראל יציב על A+. עכשיו התקשורת מנסה להדהד שהכישלון של הממשלה הוא שחברת הדירוג לא העלתה את הדירוג והוא "רק" נשאר כמות שהוא. הזויים!

בעוד שהשמאל מביע את מחאתו בחסימת כבישים, הסתה, אנרכיה וסרבנות. הימין מביע את מחאתו דרך שלט הטלוויזיה. אכן בתקופה האחרונה ערוץ 14 שהממשלה הקודמת איימה לסגור אותו, נוסק מעלה מעלה. או כמו שינון מגל, מנחה הפטריוטים אומר: "פיצוץ גלאקטי". השיא היה שבשבוע שעבר מהדורת החדשות של ערוץ 14 הייתה למהדורה השנייה הכי נצפית לאחר חדשות 12. השבוע אפילו שברו שיא מעל ל- 8.6% צפו במהדורה במתכונת החדשה שהם מעל ל-320,000 צופים! בסביבה הקרובה שלי, אני שומע אנשים שכבר לא צורכים חדשות דרך ערוצי התעמולה אלא עברו לערוץ 14. נתון מעניין הוא שכל נקודת רייטינג יכולה להגיע לכדי הכנסה שנתית של 20 מיליון ש"ח! אם כן רייטינג =כוח= כסף!

שורה תחתונה: הגיע הזמן להמשיך ולשנות את הרגלי הצפייה והצריכה התקשורתיים. שלט הטלוויזיה הוא המחאה הכי טובה של הימין. השתמשו רק במספרים 1 ו-4 שהם ביחד ערוץ 14.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page