top of page

התעוררות

ביום שני האחרון אירחה טבריה את שני מנהיגי הימין, רגע לפני יום הבוחר שיהיה ביום שלישי. אולם בצד אחד של העיר הגיע ח"כ, איתמר בן גביר, מ"עוצמה יהודית". מהצד השני של העיר, הגיע יו"ר האופוזיציה ורוה"מ לשעבר, בנימין נתניהו מהליכוד.

מאת: מאיר אוחנה

אני הייתי בכינוס של הליכוד באוויר הפתוח של שיכון ד' ומה שראיתי שם גרם לי לסיפוק ושמחה. בהערכה גסה הגיעו לרחבת השכונה מעל 450 איש. הבשורה לדעתי הייתה לא רק בכמות המרשימה של הקהל אלא גם בגיוון האוכלוסייה. ראיתי שם מכל חתך הגילאים מילדים ועד זקנים. חילונים לצד דתיים ואף חרדים. אפילו גם ראיתי נציגות של העולים מבני המנשה שבשנים האחרונות התמקמו בעירנו.


הבשורה מערב זה צריכה להיות שטבריה התעוררה. בבחירות האחרונות לפני כשנה וחצי, טבריה שידועה ומיוחסת כעיר של ימין לאורך השנים, עיר ששיעור ההצבעה הכולל היה רק כ55%. כדי לסבר את האוזן, השיעור הארצי הכולל היה כ67%. זאת אומרת טבריה ללא ספק ביטאה את הירידה החדה בשיעורי ההצבעה. לפני כשבוע וחצי, אמר העיתונאי שמעון ריקלין דברים קשים על תושבי הפריפריה במדינה. כינה אותם ובעצם אותנו גם תושבי טבריה "עצלנים".


דבריו עוררו סערה תקשורתית ובצדק. אני חושב שטוב עשה עת אמר את מה שאמר כדי לזעזע. רק מה הוא לא דייק והסיבה היא יותר ייאוש מאשר עצלנות. ייאוש שהפתק שאותו בוחר ישלשל בקלפי לא באמת יעזור ולכן לכאורה למה לצאת להצביע?


כדי להתמודד מול ייאוש צריך משהו מניע, משהו שיביא ניצוץ לתקווה. ללא ספק ראיתי את הניצוץ הזה בכינוס שהיה בטבריה. עצם ההגעה של תושבי העיר מן הספה בסלון ביתם אל האוויר הפתוח ולהמתנה עד אשר יגיע נתניהו. כבר בעצם קילפה שכבה אחת של אותה "עצלנות". ההנעה הבאה של התקווה צריכה כבר לבוא ביום שלישי בשבוע הבא בקלפי עת נלך כולנו להצביע.


כאשר נתניהו עלה למשאית האטרקציה ה"ביבי בא", לקול תשואות הקהל, היה נראה שבאמת יש פה בשורה של ממש. במהלך דבריו, הציג נתניהו מה עברו תושבי המדינה בשנה וחצי האחרונות והייתה אינטראקציה טובה מול הקהל. האהדה לה נתניהו זכה משל היה רוק סטאר צעיר ולא איש ציבור שיום קודם מלאו לו 73 שנים.


בסוף עלה נציג הצפון, ח"כ אופיר כץ וחידד את החשיבות להמשכת פרויקטים שהוא פעל יחד עם נתניהו כמו תמיכה במרכז השיקומי בפוריה לצד הנעת תקציבים לרכישת מכשור חדיש ומתקדם נוסף שלא מכבר הצילו חיים פשוטו כמשמעו. טבריה משוועת לפרויקטים והתחדשות עירונית לצד שיפור בתחומים נוספים כמו חינוך, תעסוקה ועוד.

לכן צריך מאמץ מצד כל התושבים להצביע ולהשפיע.


בערב זה שכאמור גם ח"כ בן גביר הוציא עשרות אנשים מביתם לכינוס פוליטי. נראה שטבריה ואנשי הימין שבה מתעוררים וצריכה להתעורר יותר עד יום שלישי. ההוכחה לכך, תהיה בקלפיות בטבריה עת אנשי טבריה אפילו יעקפו את הממוצע הארצי בשיעורי ההצבעה.


"התקווה היא חלומם של האנשים הערים" - כתב אריסטו. בואו נקווה ונחלום למציאות כלכלית, חברתית וערכית טובה יותר לאחר הבחירות וכינון ממשלה לאומית יציבה. הדרך לזה, עוברת בעצם ההליכה שלנו להצביע לימין ביום שלישי הקרוב 1.11.22 בקלפי. בחירה נעימה;)


נ.ב: הכינוס המקורי היה אמור להיות יום קודם בראשון. אבל בוטל בגלל הגשם (שכלל ממטר קל מאוד). היו הרבה תגובות זועמות שהנה שוב נתניהו "מוחק" את טבריה. טוב עשו המארגנים בעיר ובכלל שיום למחרת קיימו את הכינוס. יש בזה בשורה כפולה גם מצד הציבור שמקשיבים לו וגם מצד הפוליטיקאים שיודעים להודות בטעות ולפעול בהתאם. התעוררות ואקטיביות כזאת טובה לכולם ועל כן היא חייבת וצריכה לקבל ביטוי ביום הבוחר בקלפי. כמובן המשכיות לאחר כינון ממשלה וליציבות פוליטית.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page