top of page

"השתלטות עוינת"

טור דעה: המתמודד לראשות העיר טבריה, עו"ד מאיר אלמקייס

בשבועות האחרונים טבריה כמרקחה. השאלה שהייתה נפוצה ביותר האם יתקיימו בחירות בעיר כבר הפכה מטבע שחוק ואל הלקסיקון הטברייני הצטרפה שאלה חדשה, מה עם חוק בועז יוסף?

כולנו כבר שמענו את תהפוכות החוק אשר בטרם הגיח לאוויר העולם הקדים אותו הניסיון להעניק ליו"ר הוועדה הקרואה, בועז יוסף את הארכת תקופת שלטונו כיו"ר הוועדה ודחיית הבחירות בעיר לפחות בשנתיים תמימות.

מכיוון שהעסקנים הקטנים לא צלחו את המהלך הוחלט כי יבצעו השתלטות עוינת על בניין העירייה באמצעות תיקון החוק שיאפשר לבועז יוסף להתמודד בבחירות הקרבות בסיועם של ח"כ מספסליה האחוריים של מפלגת השלטון. ובשיטת, "ככה יעשה לאיש אשר המלך חפץ ביקרו".

איני מעוניין להתמקד דווקא במהלך של בועז אלא דווקא באלו אשר דחפו למהלך במלוא הכח וגם אם ינסו לטשטש את עקבותיהם בכל צבע הסוואה לא יעלימו את הניסיון הנואל להפוך את הטבריינים לטיפשים וחסרי הבנה, על זה נאמר "כל הפוסל במומו פוסל".

מדובר בקומץ אשר רואה אך ורק את טובתו ותועלתו האישית וששואל את עצמו כל פעם מחדש "מה יצא לי מזה".

אין צורך להכביר במילים או לציין שמות, הציבור יודע בדיוק מי הם אותם אנשים המקיפים את בועז, מי מהם העסקנים "שבונים" על המהלך הזה לתפקיד עתידי, מי מרוויח באופן אישי סוג של אתנן לכאורה ומי סתם יורק על הציבור.

רבים הם התושבים הפוגשים אותי ברחוב ושואלים האם החלטתי להסיר את מועמדותי בעקבות המהלכים האחרונים והאם זה לא מייאש או מתסכל להתמודד עם אותה שחיתות ועם אותם מושחתים שדאגו ודואגים להשאיר את העיר מתחת להריסות כמו שעשו משך 30 השנים האחרונות ועושים עד היום.

ואני משיב לכל אחד ואחת מתושבי העיר, אל תיפול רוחכם, לא נוותר למושחתים, לא ניכנע "לשחייני הביבים", לא נפסיק להילחם ולא נכרע ברך בפני מחריבי העיר.

אמשיך להתמודד במלוא המרץ ואפזר את מסך הערפל של השחיתות שאופפת את המהלך המושחת מבית היוצר לתלמידיו של נפתלי בנט, ומבית היוצר של אנשי ליכוד אנכרוניסטים אשר אבד עליהם הקלח.

בניגוד לכל הצעקנים, אנשי המצלמה וסלבס שמחפשים את מחיאות הכפיים וציקצוק המצלמות, אנחנו עובדים בשקט ובנחישות והתוצאות לא מאחרות להגיע. לנו יש קבלות על המלחמה השקטה וכל מי שמעוניין לראות אשמח להציג בפניו את העשייה מול חברי הכנסת השונים, השרים והייעוץ המשפטי לממשלה.

אני חייב בהזדמנות הזאת להודות לחברתי המדהימה חברת הכנסת טלי גוטליב שהביאה את הסיפור ואת הקומבינה במלוא מערומיה בפני הציבור ובפני חברי סיעת הליכוד שהבינו שמדובר במעשה נבלה ודי היה להיפגש עמה במספר פגישות וכמה שיחות טלפון על מנת שהיא תבהיר לכול שהיא ודעותיה לא מונחות בכיסו של אף אדם גם לא של היושב בכיסא ראש הממשלה, "באתי לשרת את הציבור ולא אף אדם כזה או אחר ואיני חייבת לאף אדם דין וחשבון אלא לציבור ולעם ישראל, כך אמרה לי.

תודה גדולה מגיעה גם לייעוץ המשפטי של הכנסת, הוועדות והייעוץ המשפטי לממשלה שבדרך כלל איני רואה את החלטותיה עין בעין.

לסיום אני מבקש להודות לאותו אדם שאיתו לא היה לי קשר משך יותר מעשור ומתוך כל הכאוס שיצרו אנשי הביבים נוצרה בנינו חברות אמיתית והוא המנוע שדוחף, מדריך, מייעץ ועושה איתי את המהלכים בשיתוף מלא, ביושר ובמלוא החוכמה והעוצמה (השם שמור במערכת), תודה רבה.

לסיכום, לא נרפה! נעשה כל מאמץ למנוע את המהלך שקרם עור וגידים אך אנחנו נפשיט את עורו "ונגרש" מעלינו את אותם מלחכי פינקה, שבמקרה שלהם הקול קול יעקב והידיים ידי עשיו, היושר, ההגינות והציבור הטברייני החכם ינצחו.

לתגובות: ELMAKIYAS.LAWYER@GMAIL.COM, 052-8660157. מאיר אלמקייס "אחד משלנו למען כולנו". שבת שלום


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page