top of page

השר בן גביר: "בציבור הערבי מבינים שמכת המדינה של פשע ורצח זה לא בעיה רק של ממשלת ישראל.

השר בן גביר: "בציבור הערבי מבינים שמכת המדינה של פשע ורצח זה לא בעיה רק של ממשלת ישראל. צריך משטרה חזקה, וצריך שכל אחד ואחת במגזר הערבי יקיא מתוכו את העבריינות, את הבריונות ואת משפחות הפשע״.

את הדברים אמר השר לביטחון לאומי, ח"כ איתמר בן גביר בנצרת בכנס רשויות לחברה הערבית שנערך היום כחלק משיח מקצועי לצמצום האלימות בחברה הערבית

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר
צילום דוברות המשרד לביטחון לאומי

כחלק מהפעולות לצמצום הפשיעה בחברה הערבית המשרד לביטחון לאומי והרשות הלאומית לביטחון קהילתי בשיתוף משרד ראש הממשלה, קיימו היום (שלישי, 11 ביולי 2023 , כ"ב תמוז תשפ"ג) כנס רשויות בחברה הערבית במחוז צפון במעמד השר לביטחון לאומי, ח"כ איתמר בן גביר. הכנס נערך בנצרת בהשתתפות ראש הרשות הלאומית לביטחון קהילתי, גב' רונית עובדיה; ראשי רשויות בחברה הערבית ומנהלי מחלקות ברשויות ומנהלי תוכניות לביטחון קהילתי, טלל דולב, ראש תחום בכיר במשרד ראש הממשלה שהרצתה על יישום החלטת ממשלה 549 לטיפול בתופעות הפשיעה והאלימות בחברה הערבית, בדגש על "המודל היישובי". כמו כן, התקיים פאנל מקצועי בהשתתפות נציגים ממשרד ראש הממשלה, הרשויות המקומיות ונציגי המשטרה. בכנס השתתפו מנהלי מחלקות ביטחון קהילתי, מנכ"לים של רשויות מקומיות במחוז צפון, מנהלים יישוביים של הרשות הלאומית לביטחון קהילתי שבמשרד לביטחון לאומי, מנהלי מחלקות רווחה וחינוך ברשויות המקומיות במחוז צפון, נציגי משטרה ממטה מחוז צפון והתחנות.


רונית עובדיה ראש הרשות לביטחון קהילתי במשרד לביטחון לאומי: ״הרשות הלאומית לביטחון קהילתי אמונה על נושא המניעה בעיקר בתחומי ההתנהגויות האנטי חברתיות ברשויות המקומיות. יחד עם הקהילה ולמען הקהילה אנו פועלים באמצעות תוכניות, קידום טכנולוגיה ובשיתופי פעולה בתוך הרשות ומחוצה לה. כנס מחוז צפון של הרשות הלאומית לביטחון קהילתי לחברה הערבית מדגיש את החשיבות של מניעה שבלעדיה האכיפה אינה שלמה ועל זה אמונה הרשות הלאומית לביטחון קהילתי״.


השר לביטחון לאומי ח״כ איתמר בן גביר: ״בציבור הערבי מבינים שמכת המדינה של פשע ורצח זה לא בעיה רק של ממשלת ישראל אלא של כל אחד מאיתנו. צריך משטרה חזקה, וצריך שכל אחד ואחת במגזר הערבי יקיא מתוכו את העבריינות, את הבריונות ואת משפחות הפשע. במטרה למגר את האלימות הוספנו משכורות, הוספנו תקנים, אנו מקימים משמר לאומי שיוכל להיות במקומות, בערים, בכפרים וברחובות ואנחנו גם מקדמים את תוכנית מסלול ירוק שהיא למעשה מבצע משותף לכל משרדי הממשלה והיום אנחנו אמורים להיפגש בוועדה אצל ראש הממשלה בנושא. המשטרה עושה תפיסות, במילוטים אם זה במבצעי אכיפה משולבים וכמובן גם בהצעות חוק שאנחנו הצלחנו להעביר בכנסת כדי לחזק את האכיפה והמשילות. העברנו במושב האחרון חוק שמאשר כניסה לבתים כדי להוציא כלי נשק, בלי צו של חיפוש, זה חוק חשוב, זה חוק שמאפשר למשטרה כלים זה חוק שיכול לצמצם את כלי הנשק, אנחנו גם מעבירים חוקים עכשיו בעניין הפרוטקשן ומערכות צילום מתקדמות. זה גם לא סוד שאני חושב שלפחות בשלב הראשון צריך להכניס את השירות הביטחון הכללי לעשייה בתוך החברה הערבית. בסופו של דבר זה לא רק משפחות פשע שהורגות אחת את השניה, זה גם נערים ונערות זה גם ילדים וילדות שמסתובבים ויכולים לחטוף כדור וחלילה להיפגע ולהיפצע. לצד האכיפה, והחוקים יש את הרשות הלאומית לביטחון קהילתי שפועלת בתוך הקהילה ועיקר העשייה שלה בשנה הקרובה יתמקד גם בהפעלת המודל היישוב, גם בתוכנית עוצרים את הדימום שעוברת לניהול מוחלט של הרשות לביטחון קהילתי לצד הפעלות מוקדים אזוריים שקיימים בכרמיאל, ובכפר יונה ועוד תכנון של מוקדים. יחד עם פריסה טכנולוגית של סייף סיטי, מצלמות, וכוח טכנולוגי שיאפשר לנו להתמודד עם אתגרי השעה. אני השר לביטחון לאומי של כל האזרחים במדינת ישראל ואני רוצה מייחל, ומקווה לשותפות אמת שביחד נטפל במעשי הפשע, אני מאמין שאם יהיה שיתוף פעולה, נעבוד ונילחם נראה את התוצאות. אני רוצה לחזק אתכם על היום החשוב הזה ומבקש להודות לכל העוסקים במלאכה על העשייה היום יומית המאתגרת. ביחד ננצח״.

בהקשר של המחאות ציין השר בן גביר ״בגלל ההתפרעויות במקום שיהיו כוחות של משטרה בכפרים ובערים ובמגזר הערבי, הם זורמים להתפרעויות בהפגנות״.

המשרד לביטחון לאומי באמצעות הרשות הלאומית לביטחון קהילתי פועל בכ-85 ישובים בחברה הערבית בכל רחבי הארץ ובתוך כך מוביל צעדים למיגור הפשיעה והאלימות בחברה הערבית ופעל להקמת יחידות שיטור עירוני נוספות ביישובים דיר אל אסד, טורעאן, כפר כנא, ג'יסר א-זרקא. המשרד לביטחון לאומי ממשיך לבנות שותפויות ותוכניות עם הרשויות בחברה הערבית לצמצום האלימות. המשרד לביטחון לאומי באמצעות הרשות הלאומית לביטחון קהילתי פועלת בכ-255 רשויות מקומיות בחברה היהודית, הערבית, הדרוזית והצ'רקסית במטרה לחזק את תחושת הביטחון האישי ולצמצם מקרי אלימות, שימוש בסמים ובאלכוהול, באמצעות תכניות מניעה, טיפול ושיקום. במסגרת החלטת ממשלה מספר 549 בנושא "תכנית לטיפול בתופעות הפשיעה והאלימות בחברה הערבית 2022-2026" העוסקת במכלול מענים לצמצום הפשיעה בחברה הערבית המשרד לביטחון לאומי פועל לחיזוק תחנות בפריסה ארצית, הקמת וחיזוק מערכים ייחודים לצורך מאבק בפשיעה המאורגנת ובפשיעה בדרג הביניים, תגבור מערכי התנועה, האלימות במשפחה וכוחות מג"ב.


אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page