top of page

העדר נגישות לנכים, חניה מסוכנת לבאי החוף העירוני בטבריה

עודכן: 29 במאי 2022

הם תעודת עניות לעיר טבריה המוכיחה אימפוטנטיות בהתגלמותה של העירייה והחברה הכלכלית כאחד. אל מול חוף עירוני שמנוהל ביד רמה, ובפנים הוא נראה אחרת, אך לטעמי, גם הוא טעון השקעה בנגישות לנכים ובגינון שובה לב עם פרחי עונה וכד'.


זו הבדיחה הגדולה ביותר. כניסה לחוף העירוני ואין נגישות וחניות לנכים. ומה נותן לכם הספסל הזה שלא ניתן להזיזו לדרום או לצפון ולשחרר מספר חנויות לנכים. בועז יוסף ניפגש עם הממונה על הנגישות נו ו...


השבוע הגעתי באופן ייזום למתחם החניה של פארק ברקו, לצורך סיור קבלנים למכרז של החברה הכלכלית לחניונים. באותה הזדמנות ערכתי סיור מסביב לפארק ברקו ולכל הקורה מסביבו. האמת נחרדתי ממה שראו עיניי, ואני בוש ונכלם עבור כל טברייני וטברייני כמו גם כלפי כל אורח שהגיע לעיר וכלפי המטרה שלשמה הושקעו בפארק 26 מיליון שקלים שמרביתם ירדו לטמיון במקום להשתבח.


ראו את הירידה המסוכנת מהחניה לכניסה של החוף העירוני. סכנת נפשות!

אלפים הגיעו ומגיעים מיידי יום ביומו לחוף העירוני. מרביתם מהזרם החרדי. נוער, ילדים וצעירים שהגיעו באוטובוסים רבים שחנו איך לא בחניה של פארק ברקו.


באי האוטובוסים 6-8 במספר הורידו את הנוסעים שאצו רצו אל הים וחצו את הכבישים בכל נקודה באין מפריע, באין גדרות שחוסמות מעבר להולכי רגל וגם אין מדרכות רחמנא ליצלן יש רק את שבילי הכורכר המסוכנים המגיעים למעבר החציה אל מול הכניסה לחוף העירוני. אבל הנוער והצעירים אצה להם הדרך והם חוצים את הכביש בכל מקום אפשרי ויותר במקומות האסורים.


  1. הבדיחה שבשלט היא שלמעשה החניה היא של פארק ברקו כמו גם יציאת חירום של מד"א, משטרה וכיבוי אש. ביזיון של הנהגת עיר לדורותיהם

  2. שימו לב איזו מדרכה - ממש לא מסוכנת נקייה חסרת גדר שלא יתפרצו ילדים לכביש לתפארת העיר טבריה החברה הכלכלית והעירייה בעידן פקיד מטעם משרד הפנים. בדיחה גרועה. חברים מכאן נכים צריכים לחצות את הכביש. בדיחה נכון?

  3. מי שצלח לרדת מהחניה המסוכנת ראו איך המדרכה המסוכנת לפני חציית הכביש הראשי...בדקתי את החניון לכאורה לחוף העירוני ואת מה שראו עיניי אתם יכולים לראות בתמונות המדברות בעד עצמן ולהגיע ולהתרשם במו עינכם. יו"ר הוועדה הממונה התפאר על פגישה עם ח"כ הממונה על הנגישות לנכים. נו ו...את הנגישות לחוף העירוני ולבטח את הכניסה לחוף העירוני לא הראתה ליו"ר הוועדה להנגשה לנכים. ושלא נדבר שלא סיפרת לה שלאיגוד ערים יש אופניים מיוחדות לנכים בכדי להעניק לנכה אפשרות לשכשך במי הכנרת, ולטבריה אין בחוף העירוני.

מה אגיד ומה אספר בושה וחרפה סכנות נפשות בדרך ובכביש כל זאת כאשר הייתה הרשות יכולה בכסף קטן לרבד את כל החניה באופן מקצועי רק 30 שקל למ"ר ריבוד אולי מעט יותר ולטפל בדרכי הגישה בניקיון המקום והמדרכות ולתקן כל סכנה אפשרית שהציבור לא ייפגע. פשוט לשמור על ביטחונו בדרך.


החניה מהצד השני

החצר האחורית של הפארק, לא שונה מהבעיות בחניה ובנגישות. זבל!

זה כל שטח החניה לבאי החוף העירוני. 30 שקל למ"ר אספלט חברים. רק 30 שקל. ביזיון ענק!
ואם אתה נכה? החוף העירוני לא נגיש לך כלל ואין חניה לנכים בסמוך ולמעשה אין בכלל וגם מומלץ לך לא להגיע. אבל חברים, גם כאן זה כסף קטן. אבל יו"ר הוועדה הממונה לא מתעסק בכסף קטן רק בכסף גדול... עיר תיירות שצריכה להתבייש שזה המצב בחוף העירוני שלה. בשים לב, הכל תחת עינו הפקוחה של משרד הפנים שהפקיד בועז יוסף מטעמה הוא האחראי לנושא. נראה שעינו של משרד הפנים סגורה ולא רואה.

אז זה להשבוע ולשבוע הבא הסרט בכיכובו של יו"ר הוועדה הממונה "מכרז תפור 2" כדאי לחכות.


התמונות מדברות בעד עצמן כגודל הבושה כך גודל הסכנה!!

#החוףהעירוני#גישהלנכים#חניהלנכים#טבריה#חופיהכנרת#כנרת

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page