top of page

הסתה והצתה מוקדמת

"יש מלחמה ויש שלום, יש מציאות ויש חלום. בין הסדר ובין הבלגן, אני רוצה לחזור לעניין".

קטע מהשיר למעלה "אלייך", כתב והלחין האומן שהלך לעולמו בשבוע שעבר, יצחק קלפטר ז"ל.

מדינת ישראל רוויות מלחמות מול עמים שונים הן בעת החדשה והן בהיסטוריה הכללית של עם ישראל. כאשר המלחמה היא נגד אויב חיצוני ברור, יותר קל לאחד את העם אל מול אויב משותף. אבל כאשר המלחמה מתרחשת מתוך הבית, מתוך האוכלוסייה עצמה, זה כבר מלחמה מהסוג הכי קשה. בעצם, זאת נקראת "מלחמת אחים".


זה קרה לנו כאומה בתקופת בית ראשון, לאחר שפע כלכלי רב בימי שלמה המלך. הגיע בנו רחבעם לרשת את אביו ואז הגיע מנגד ירבעם ופיצל את העם לשניים. 10 שבטים התאגדו סביב ממלכה אחת "ממלכת אפרים". מנגד, שני שבטים נשארו בירושלים והסביבה וייסדו את "ממלכת יהודה".


אותו פיצול הביא בהמשך להגליה של עשרת השבטים שעד היום לא יודעים היכן הם ונטמעו בעולם. כמה שנים מאוחר יותר, גם ממלכת יהודה נכנעה לאויב בבלי. גם כאשר אותם גולים חזרו וייסדו מחדש בית מקדש שני, הוא נחרב בגין שנאת חינם שהובילה עד לכדי "שריפת האסמים" (מה שהוביל לרעב כבד). מכאן שוב הדרך לגלות הייתה סלולה עד אשר חזרנו מחדש לפני כ-75 שנה לארץ שלנו, לאחר 2000 שנות גלות.


בעת הזאת, קם לו בישראל מסית ומפריד חדש שבעודו מכהן כראש ממשלה, ממשיך להמריד ולהתסיס את העם אל מול ממשלה שטרם קמה ועוד לא ביצעה פעולה אחת בשטח.

בבוקר יום שישי האחרון, החליט הלפיד המסית להצית מחדש את "מחאת הגשרים". ככה נשמע אותו יאיר לפיד על גשר קק"ל, שמאחוריו אולי 30 אנשים כולל עיתונאים ואנשי ביטחון שלו. ״אנחנו פה כדי להגיד לממשלה החדשה שקמה אנחנו לא פראיירים שלכם, אנחנו לא פה רק בשביל לשלם לכם מיסים ולשלוח את הילדים שלנו לצבא בשביל שלטון שלא שולח את הילדים שלו לצבא". עוד המריד: "מה שמוקם עכשיו זה לא ממשלת ליכוד ולא ממשלת ימין, זו הממשלה הקיצונית והמטורפת ביותר בתולדות המדינה". את זה אומר החייל ששירת במחנה ובגלי צה"ל.


לפיד עושה זאת מ-2 סיבות : 1. מנסה לטשטש את האשמה המוטלת עליו בבחירות עת לא איחד את הגוש כמנהיג השמאל. לכן הדרך להתרחק מאחריות היא פשוט להאשים אחרים. זה לא אני זה הוא ממול... במקרה כאן להסית ולהסיט את האש לנתניהו והחרדים. 2. לאחר שרק 28 ח"כים המליצו עליו לנשיא (24 שלו+4 של מפלגת העבודה). הוא מנסה למצב עצמו מחדש כיו"ר האופוזיציה, לכן הוא חייב לעשות "מופע חימום" של הסתה לפני הופעת הממשלה החדשה.


טענה: לפיד מאשים שהממשלה הקרובה תהיה ממשלה קיצונית שתדאג רק לחרדים.

תשובה: שקר!


הוכחה: ניתן לראות כבר שיו"ר ועדת הכספים החדש-ישן, משה גפני, מקדם הצעת חוק שרוב ניכר של אזרחי ישראל ייהנו ממנה. בחודשים האחרונים העלה בנק ישראל את הריבית פעם אחר פעם. לבעלי משכנתא ההחזר החודשי תפח במאות שקלים בחודש. הצעת החוק של גפני מבקשת להקפיא את שיעור הריבית לבעלי זכאות – כלומר לרוכשי דירה ראשונה.

לסיכום, לפיד ימשיך להסית ולהצית וזה רק יחריף. כאזרחים אסור לנו להיגרר לפרובוקציות ומחאות שנועדו לשרת רק איש אחד. בשם האינטרס שלו, אותו לפיד לא יהיה אכפת לו "להבעיר" את המדינה. בינתיים בכל הגשרים היו רק כ-150 מפגינים שלא באמת התניעו מחאה. נקווה במקרה כאן ש"הלפיד" ידעך ויכבה מהר מאוד.

"בין הסדר ובין הבלגן, אני רוצה לחזור לעניין". העניין שלשמו התכנסנו כאן בארץ ישראל והוא לשמור על המדינה מפני כל מיני "שורפי אסמים" למיניהם.פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...