top of page

המרוץ למיליון-על המלכוד שבליכוד וש"ס הפגועה

מאת: חיים חליוה

האמת שאני כבר לא יכול לספור על יד אחת כמה מתמודדים יש לראשות העיר טבריה. זה ועוד לא התחלנו עם הרשימות למועצת העיר. חברים בסוף זה יהיה כמו במשחק אן-דן-דינו.

הליכוד לעומת זאת, קרי ביבי נתניהו, מוכן להתרפס ולוותר על הכל ובלבד שאריה דרעי יבוא על סיפוקו. גם במחיר בגידה ותקיעת סכין של ביבי נתניהו בבוחרי הליכוד ובתושבי טבריה!! ביבי מבין ויודע שהטיפשות היא נחלת הרבה מבוחריו בטבריה. אחרת איזה בוחר חכם שרואה את מה שעושה הליכוד וביבי לטבריה היה מסכים שיתקעו לו סכין בגב פעם אחר פעם ועוד יבקשו ממנו בעתיד תתמוך ברשימת הליכוד המכובסת בטבריה שהוכנה בין ביבי נתניהו לבין אריה דרעי? תגידו לי מי הטיפש שייתן לזה יד, ואומר לו בפרצוף, מגיע לך רק מה שאתה בוחר!! אל תבוא בתלונות בעתיד!!

אבל במגרש המשחקים הפוליטי, אי אפשר לבוא בטענות לאחד מבלי להבחין שיש עוד שחקן אחד שלא יודע לשחק במשחק הפוליטי והוא אגב הוכיח זאת, זה שחקן שמחזיק את כדור המשחק בידו, ולא משחק את המשחק המתחייב.

מהו המשחק המתחייב? אם נדמה לעצמנו 2 קבוצות ליכוד=ש"ס (חרדים), רצונו של אריה דרעי, הכופה את רצונו על ביבי נתניהו מהליכוד, תהיה זו הקבוצה הראשונה. ואילו בקבוצה השניה, יהיו שני אילוז, רון קובי, אביב יצחק, שטרית דודיק, אופיר נחמני, מאיר אלמקייס נקרא לה הקבוצה השניה.

הקבוצה הראשונה, הליכוד והחרדים רוצים את טבריה חרדית והבאתה למצב כמו בני ברק. ואילו הקבוצה השניה הם אלו הרוצים את טבריה לטבריינים, לתיירות, לפיתוח להחזרת הצעירים וכך הלאה. המחנות ברורים לחלוטין לכל הדיוט ולכל בר דעת.

לרון קובי יש בסיס קבוע של כ-25% לפי מספר סקרי עבר, כיום אחרי מעשה הנבלה של החקיקה הפרסונלית עבור בועז יוסף משרתו של אדונו אריה דרעי שקרסה ע"י בג"ץ, קובי לבטח יזכה בעוד כמה אחוזים אבל הוא לא יעבור את ה-40% הנחוצים בכדי לנצח בסיבוב הראשון ולהיות ראש עיר.

משכך ברור לכולנו אצל מי הכדור, כן אצלך מר רון קובי, רק בכדי להזכירך המודח ולמה אני מזכיר? כי אז לא ידעת לשחק את המשחק והודחת. רון, אתה לא תנצח בסיבוב הראשון ובסיבוב השני תפסיד ועם זה אני בטוח שאתה גם תסכים איתי.

אז מה עושים רון קובי? בכדי לנצח את אויב ליבך ואת משאת נפשך מה עושים? מנהיגים מקבלים החלטות מושכלות ואמיצות. אגב גם צנחנים מקבלים החלטות אמיצות.

אצייר לך אפשרות מדהימה, שאתה לא תאהב, איך לנצח את אויבך. אם רק תשחרר את הכדור שאתה תופס ביד ולא משחק בו ותתחיל לשחק אתה תראה נוף אחר לחלוטין התמונה תתבהר לך. תחשוב טוב טוב כי לא תהיה לך עוד פעם! לך יש כ-25% ואולי אפילו יותר. לשני אילוז יש כ-20% והיו תקופות שהיה לה גם יותר. לאביב יצחק יש את התומכים שלו שמרביתם הם גם תומכים שלך כך גם לדודיק שטרית אופיר נחמני ואחרים שאינם ליכוד וחרדים. הרי ברור לך שאתה פסול מבחינת החרדים, ידוע לשני אילוז שהחרדים פוסלים אותה מעצם היותה אישה.


אז בו נחשוב לרגע כולנו מה יקרה אם אתה תשחרר את הכדור ותתחיל לשחק פוליטיקה ושחמט, או אז תחשוב לרגע עם שכל ישר והיגיון בריא מבלי להתלהם אלא פשוט לחשוב מה יקרה? מה אתה מרוויח מה אתה מפסיד?

ולמה כוונתי? הכל תלוי בך ורק בך, כך לטעמי ודעתי ולשכל הישר וההיגיון הבריא.


אם תרגיע את אופייך, אם תנצור את לשונך מרע, תדבר יפה, כבד את כולם ותבין שיש יום אחרי, יום בו אתה צריך את פלוני ופלוני צריך אותך, אולי תשכיל להבין שאלו הם כללי המשחק רון קובי!!! שחק שחמט, שחק פוליטיקה, תחשוב איך מנצחים כקבוצה למען המטרה, מטרה שהיא לטענתך העיר טבריה ואי התחרדותה. בעבר אם רק היית מכניס מפלגה עם 2 מנדטים יכולת להמשיך להיות ראש עיר, לא הבנת את כללי המשחק והודחת!! הסיבות כבר לא משנות, המציאות היא הקובעת, אתה הודחת בגללך רון לא בגלל האחרים!


שים לב, גם בנט היה ראש ממשלה עם 6 מנדטים, ולפיד הדחליל היה ראש ממשלה. מה קרה? הם שיחקו שחמט, האחד ויתר השני זכה ולאחר מכן אחד זכה השני ויתר אבל הם הקימו ממשלה, אתה יכול לעשות אותו דבר אם רק תלמד לשחק פוליטיקה, וכך תנצח את המטרה שלשמה אתה צועק ומקלל כבר שנים ותראה לאן הגעת? לכלום! אתה עדיין צועק, ואתה עדיין חייב לי כ-600 אלף שקלים, אני אמכור לך את הבית בטבריה ובת"א וליוסי בן דוד אתה תאלץ גם לשלם כמו גם לכאלו שעומדים לתבוע אותך בהכי גדול שיש. תזכור הכתובת רשומה על הקיר.

משכך הם פני הדברים, אל תקפוץ ותגיב במהרה, תחשוב טוב אל תפסול רק בגלל שהרעיון בא מחיים חליוה, בעוד כחודש ואולי יותר תעשה סקר ואולי עפ"י תוצאות הסקר תוריד את המועמדות שלך לטובת שני אילוז, תרוץ בכל הכוח למועצת העיר, תביא את כמות המנדטים שלך ובכל מקרה תקבל סגן ראש העיר וממלא מקומו, תהיה יו"ר וועדת תיכנון בנין עיר, תהיה מנהל אגף תרבות ואירועים אין טוב ממך בזה, אביב יצחק יהיה סגן וממונה על החינוך ואולי על עוד מחלקות, וכך גם דודיק שטרית ואופיר נחמני ואחרים, ובננו רון קובי אתה יודע ואני יודע שבא לציון ולטבריה גואל.

טבריה בחירות 2023 לראשות
על היופי הזה רון קובי אתה רוצה לוותר לטובת האגו ולא לטובת השכל הישר, תושבי העיר וכך לנצח את אריה דרעי?

כך אתה גם תוקע לאריה דרעי ולביבי ואנשי הליכוד בכנסת אצבע בעין! כי בהנחה, שלך יש רק 25%, לשני יש לא יותר מ-20% לאביב יצחק יש בין 5-10% וכך גם לדודיק שטרית ואופיר נחמני, אתה מבין שאתם הקבוצה השניה עוברים בסיבוב ראשון ובגדול. וכך החרדים, טרבלסי והליכוד כל רוחשי הרעה לעיר טבריה מסיימים את הסיפור והקריירה הפוליטית שלהם בטבריה.

כל מה שצריך זה שאתה רון קובי תזרוק את הכדור למגרש ותתחיל לשחק פוליטיקה אל תפחד אתה חזק, אבל לא בשביל לנצח לבד, שחקני קבוצה תמיד מנצחים ולא הלבד שלך, לזה אין סיכוי ואריה דרעי יכה בן וינצח אותך. כמה חבל, במקום לבכות על עוד הפסד, עדיף לחשוב בשכל ישר ובהיגיון בריא ולשמוח בניצחון קטן אבל ניצחון ענק וגדול על אויבך והגשמת החזון שלך.

אל תשכח ולו לרגע לחרדים יש כ-11-12 אלף בוחרים אם לא יותר. במצב בו אתה לא זורק את הכדור למגרש הצד הראשון צריכים מועמד קש אחד בלבד בכדי שהם ילכו לסיבוב שני או אפילו ינצחו. וכך תקבל עיר חרדית, את הג'ינג'י טרבלסי כסגן ומשם כיד הדימיון... שהרי אם הם היו תומכים בך או בשני אילוז הבחירות היו מוכרעות בסיבוב הראשון, אבל החרדים פוסלים אתכם וכל שנשאר להם זה או יוסי בן דוד או יוסי נבעה שצץ לפתע כי מישהו רצה.


רון קובי תחשוב טוב טוב אם אתה באמת אוהב את טבריה או שאתה אוהב רק את עצמך ואת האגו שלך. כי את ההיפך למצב שציירתי כאן, אין סיכוי לממש כי אף אחד מבין המתמודדים לא יתמוך בך.

שני אילוז היא הפתרון שלך, היא קרש ההצלה שלך ושל טבריה בכלל על כלל תושביה בהתמודדות הצפויה לראשות העיר. זה מהלך של מנהיגות, של אומץ, של אנשים הצופים פני עתיד.

שיהיה לכולנו שבת שלום , רק תחשוב אל תגיב מהר כי אתה עלול להרוס הכל.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page