top of page

היריב החדש

"המנהיגות מטרתה ליצור הווה מוצלח ובעת ובעונה אחת לבנות עתיד מזהיר." (הסופר רובין שארמה: חכמת המנהיגות)


בשבוע האחרון קם לו יריב חדש מול מערכת המשפט, התקשורת ומחנה השמאל. הלא הוא יריב לוין שר המשפטים החדש בממשלת ישראל הנכנסת.

כבר בחמישי האחרון הציג במסיבת עיתונאים את השלב הראשון ברפורמה שלו במערכת המשפט. לאחר מכן התקשורת המגויסת , באהרן ברק ,( השופט בדימוס), יחד עם מפגיני שמאל בכרזות של הסתה, החלו ביריית הפתיחה אל מול לוין.


ברק קורא עליו שהוא מביא את "חורבן הבית השלישי ומלחמת אחים". מפגיני השמאל שמים את ראשו בכרזות השוואה לגרמניה הנאצית וסלוגנים כמו "סכנה לדמוקרטיה". לוין בעצמו הגיע לאולפני הטלוויזיה כדי להגן על תוכניתו וצינן את ההסתה מולו באומרו : "קודם כל אני רוצה להציע לצפות פחות בחלק מערוצי הטלוויזיה שמשדרים הפחדה ותבהלה…"


לוין עושה זאת באומץ רב ובנחישות וכבר עכשיו אפשר לזהות את המנהיג הבא אחרי עידן בנימין נתניהו. לוין שהיה יד ימינו של נתניהו, גם כמנהל המו"מ הקואליציוני וגם כיו"ר הכנסת הזמני, מתגלה בנוסף כאמיץ וממוקד במטרה בתפקידו במשרד המשפטים.


בשבוע זה שלוין בעצם חוטף את כל ה"אש". נציין בסוף השבוע את פטירתו של רבי משה בן מיימון- הרמב"ם שקבור כאן בעירנו טבריה. למחרת בשבת נתחיל לקרוא בפרשת השבוע את ספר שמות וניחשף בצמיחתו של המנהיג הגדול, משה רבינו .


שניים ממאפייני המנהיגות של משה רבינו והרמב"ם, כל אחד בדורו הוא, הם : אומץ ונחישות. משה רבינו כבר בראשית דרכו במצרים כאשר רואה עוול מול אחיו היהודים, הוא פועל ואף מסתכן בעצמו כדוגמת הריגת המצרי שהיכה איש עברי. בהמשך גם כאשר בורח למדיין, ברגע שהוא רואה עוול כדוגמת רועי צאן שמגרשים את בנות יתרו, הוא נזעק לעזרתם. בזכות אותם מעשים שלו ב"הווה" הוא מקבל את מפתחות ההנהגה של עם ישראל.


הרמב"ם שעבר מספר נדודים במשך חייו, הקדיש את כולו למען הציבור. ספריו, אגרותיו וכתביו הרבים שימשו ומשמשים עד היום את כולנו במספר רב של תחומים. הרמב"ם עשה ופעל אל מול התנגדות רבה אליו שראו בו יותר מידי "מהפכן ". כנגד הרמב"ם יצאו מתנגדים לכתביו והשקפתו החדשנית והיו אף מקרים שהחרימו אותו ושרפו את ספריו. אבל בסופו של דבר, הרמב"ם כיום הפך מעין קונצנזוס גם בקרב הגויים והעולם כאחת מדמויות המופת של האנושות כולה.


אם אני מחבר את כל אותם ענקים כדוגמת משה רבינו והרמב"ם. אזי רושם בזהירות רבה ויראת כבוד שיריב לוין מה שעושה כיום, זה בגדר פריצת דרך של ממש. פריצת דרך שרק בעתיד נוכל להבין יותר את פירות הרפורמה שלו ועד כמה הם נצרכים וחשובים.


לוין בעצם מכריז שהוא הולך לטפל "טיפול שורש" במערכת המשפט אותה הוביל ברק באקטיביזם שיפוטי עד ימינו. אותה מערכת משפט בשם כל מיני עילות שהם המציאו כמו "עילת הסבירות" הם מנסים ומצליחים לבטל חוקים.

בנוסף, אותו ברק מתרעם על כך שיריב לוין לא התייעץ איתו לגבי הרפורמה. היטיב לסכם את כל "פסטיבל ברק ", ח"כ וממלא מקום ראש מח"ש לשעבר משה סעדה (שימו לב : 3 שמות של "משה" במאמר אחד!)


"אם תהיתם מדוע הרפורמה במערכת המשפט כ״כ נדרשת, אתם מוזמנים לצפות בראיונות של אהרן ברק מהיום. כמה זחיחות, חוסר יכולת לקבל ביקורת, יוהרה ומעל הכול – גם הסתה".


יש לקוות שהמהלכים של לוין יצליחו בהווה בראייה לעתיד. ככה נרוויח גם מערכת משפט ראויה ועל הדרך מנהיג חדש ומשמעותי שנולד לעם ישראל. מנהיג שיעשה סדר במשפט.

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page