top of page

היועצת המשפטית לוועדת הכנסת החליטה: בועז יוסף לא יתמודד על ראשות העיר טבריה.

היועצת המשפטית לוועדת הכנסת החליטה:

בועז יוסף לא יתמודד על ראשות העיר טבריה. הבחירות לרשויות המקומיות בפתח. לאחר אישור וועדת הכנסת שהתקיימה היום 5.6.23 בראשות ח"כ, אופיר כץ ליכוד, הוצגה חוות דעתה של היועצת המשפטית לוועדת הכנסת המגיעה כתגובה להצעת החוק של עמית הלוי מהליכוד, לפיה יו"ר ועדה קרואה יוכל לרוץ לראשות העיר. "זאת הצעה עם מניע פרסונלי"!
שימוש עפ"י סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים מהרשתות החברתיות
שימוש עפ"י סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים מהרשתות החברתיות

בועז יוסף לא יתמודד בבחירות לרשויות המקומיות בחודש 10-23. כך קבעה היועצת המשפטית של ועדת הכנסת שפרסמה את חוות דעתה, לפיה מי שכיהן כיו"ר ועדה קרואה לא יוכל לרוץ לראשות עיר כלשהי. לדברי היועמ"שית, אין מניעה בעצם החוק אלא רק בתאריך הצעתו.

חוו"ד של היועמ"שית באה בעקבות הצעת חוק אותה הגיש חבר הכנסת עמית הלוי מהליכוד, ובו הוא מציע תיקון לחוק הבחירות לרשויות המקומיות, כך שאדם שכיהן בראש ועדה קרואה יוכל להתמודד ולהציע את עצמו לראשות העיר בבחירות שלאחר מכן.

לדבריה היועמ"שית, יש טעם לפגם בהצעת החוק בשל היותה פרסונלית: זאת, "על אף שבד"כ אנחנו לא מתערבים בתוכן החוק, במקרה הזה מדובר בתיקון בעייתי של תיקון חוק בחירות תוך כדי משחק כשאנחנו כבר נמצאים בתקופת בחירות".

היועצת הדגישה כי אין בעיה בעצם הצעת החוק עצמו אם ירצו: "לא צריך לחוקק במהירות, וצריך לקיים דיון ולחוקק את החוק לבחירות הבאות לרשויות המקומיות. זאת הצעה עם מניע פרסונלי והשפעה מאוד מצומצמת".

הצעת החוק אותה הביא לעולם עמית הלוי מכוונת כלפי יו"ר הוועדה הקרואה בטבריה בועז יוסף, הנחשב למקורבו של יו"ר ש"ס אריה דרעי. יש המעלים חשד כבר כי ההסדר בין ביבי נתניהו לבין אריה דרעי הוא מכירת טבריה לחרדים. כזכור, כשנה לאחר שניצח את הבחירות בטבריה, הודח ראש העיר, רון קובי מתפקידו, לא מעט בשל חסמים להם זכה מאנשי אריה דרעי, עד שהביאו אותו לחוסר יכולת לנהל את העיר, להעביר תקציב ואו אז להדיחו.

רון קובי, שלא סלח או סולח לאריה דרעי שכיהן דאז כשר הפנים, רדף את מחליפו בראשות הוועדה הקרואה עד חורמה עד אשר החליט בועז יוסף להגיש כנגדו תלונה במשטרת ישראל. לטענת יוסף, קובי פוגע בשגרת יומו בשידורי פייסבוק לייב לצופיו וחלילה אסור לבקר את מעשיו של בבועז יוסף בפלטפורמות השונות.


העניין האמיתי הוא לא רון קובי, העניין האמיתי הוא מכירת החיסול שמבצע ביבי נתניהו בחסות השפוטים שלו ח"כ מהליכוד החל מעמית הלוי וכלה באופיר כץ דרך כל שדרת ח"כ מהליכוד והכל בכדי לרצות את רצונו של אריה דרעי. תן קח זה נקרא בשפה הפוליטית וכך טבריה נמכרה סופית לחרדים. תתעוררו טבריינים, תתעוררו ליכודניקים, ביבי מכר אתכם בנזיד עדשים, ביחד עם זקני הליכוד בטבריה.


המתמודדים האחרים החל משני אילוז שהסתובבה בשבועות האחרונים ממש עם סכין בין השניים ונאבקה בכל כוחה למנוע את מכירת החיסול של העיר, ועדיין ממשיכה במאבק על טבריה ולא מוותרת, יוסי בן דוד שפעל באפיקים אחרים, רון קובי שפעל בדרכו הוא, מאיר אלמקייס שלא ויתר ופעל גם הוא בדרכים משפטיות והמתמודד אביב יצחק הצעיר המבטיח שמגלה את השחיתות והלכלוך הפוליטי כתב מספר פניות ומכתבים ומחה על המהלכים. אביב יצחק טוב תעשה אם תקיים את מצוות שומר נפשו ירחק מכל עסקני הפוליטיקה הטבריינית שעושים דילים מעל ראשו של הציבור. ואם יש ציבור שעוד תומך בשקרנים, ביצרני דילים וקומבינות אז יסלח לי הציבור מגיע לכם רק נבחרי ציבור שכאלו. אם לבועז יוסף היה אינטגריטי הוא לא היה נותן שיעשו את המעשים שעושים משנים חוק באופן פרסונלי רק עבורו. מה זה מעיד על אישיותו ודרכי פעולתו ביים הציבוריים, היכן עוד מעשים שכאלו של בועז יוסף יפגשו אותנו הציבור במהלך הדרך? רק שהציבור לא יבכה אחרי הבחירות! אדן ישר עם אינטגריטי לא היה נותן יד לשיטה ולמעשים שכאלו.

יחשוב הציבור כולו והמחוקקים גם יחד. מה קורה כאן ומה יקרה בעתיד? נשלח לטבריה יו"ר וועדה ממונה, מר מוני מעתוק. איש משכמו ומעלה ישר עם אינטגריטי ענווה וצניעות, אבל... לא איש של אריה דרעי. מעתוק, סולק באישון לילה ובועז יוסף נכנס באישון לילה.

חלפו שנתיים ויותר והנה עכשיו משנים את החוק בכדי שבועז יוסף האיש של אריה דרעי שהציבור בטבריה חושב שהוא עשה משהו למען העיר, ללא תקופת צינון יוכל להתמודד כאחד האדם. נכשיר עבור בועז את החוק והוא יתמודד לראשות העיר.

אם נצא בהנחה שהשחיתות הזו תצליח הרי פועל יוצא הוא שהעיר טבריה נמכרה לחרדים מש"ס! אריה דרעי, ניצח! טבריה הופכת לעיר חרדית.

בואו נחשוב מעט קדימה, ב-10 לאוקטובר יש בחירות לרשויות המקומיות. שנה או שנתיים לאחר מכן, אריה דרעי, כשר פנים מאחורי הקלעים יכריז על עוד 3 רשויות מקומיות בארץ שהוא החליט למנות להם יו"ר וועדה ממונה, זה בסמכות מלאה של שר הפנים.

או אז, ישפוך על אותם ערים כסף רב, הציבור יחשוב שזכה בלוטו והכל זהב בעיר, ובהגיע הבחירות היו"ר וועדה ממונה יתמודד לראשות העיר! אין תקופת צינון בכלל, כי זו מהות החוק, והנה אריה דרעי זוכה עבור ש"ס בעוד שלוש ערים עם שליטה מלאה של ש"ס. אחלה תרגיל מסריח ומושחת שח"כ עמית הלוי מהליכוד מוביל.

זה לא הליכוד שלו ציפיתי ובו בחרתי. זה הליכוד שהשמאל מציג ואולי בצדק. אבל, כן זו תכלית הצעת החוק של עמית הלוי מהליכוד שכלל אינו מבין דבר וחצי דבר מהתוכנית הכוללת של אריה דרעי הוא נשלח כמתאבד לבצע עבודה שחורה. הוא בסה"כ פיון קטן בלוח השחמט.

ואילו אתם ח"כ מהליכוד אלו שנתנו ויתנו יד למהלך הזה, וגם אתה מר ביבי נתניהו, אתה שהענקת מטריה ואישור לשחיתות הזו אומר לכם כך, כחבר מרכז הליכוד, אני בז לכם! תחזרו בכם כאן ועכשיו ואל תמכרו את טבריה, ממילא אתם לא מסייעים לה בכלום ורק מקבלים ממנה 10,000 קולות בכל בחירות!!

תזכרו, לטבריינים ולליכודניקים הטבריינים חשובה יותר טבריה ולא הליכוד!!


פוסטים קשורים

הצג הכול