top of page

החברה הכלכלית סוף הדרך

החברה הכלכלית בטבריה נוסדה באמצע שנות השמונים ע"י מי שהיה דאז ראש עיריית טבריה, יוסי פרץ. החברה הכלכלית מאז ועד היום לא בדיוק הצליחה להתרומם או לבצע איזה שהוא מיזם שהביא לתנופת יצירה / יזמות ו/או פיתוח העיר טבריה. כן, מאז הקמתה של החברה הדברים היו צולעים ומרובי תקלות.

בכל שנות פעילותה של החברה הכלכלית לא ניתן לציין שהחברה יזמה איזה פרויקט פורץ דרך אחד


דאז, הקימו את רשות החניה פרויקט הדגל ואת כל מערך החניה בעיר. לאלו שזיכרונם לא בוגד בהם מאז ועד היום החברה או העירייה לא פיתחו את החניה בכלל, נהפוך הוא.

בתחילת הדרך הפקחים לא היו חוקיים, בהמשך היה ועדיין יש את עו"ד סנדרוביץ עם הגביה של דוחות החניה כאשר היה גוזר קופון של 30% מכל שקל והריביות והקנסות יש הסובלים מהם עד היום. לימים, עמלת הגביה של ה-30% לעו"ד סנדרוביץ ירדה והעירייה מקבלת כיום 100% מכל דו"ח חניה. אגב, הפקחים גם עברו להיות חוקיים אבל...

כל שאומר על הפקחים אינו עולה בקנה אחד עם הפרסומים של החברה הכלכלית ורשות החניה עת הוקמה רשות החניה.


בכל שנות פעילותה של החברה הכלכלית לא ניתן לציין שהחברה יזמה איזה פוריקט פורץ דרך אחד, פרויקט כלכלי אחד שעד היום מכניס כספים, יזמות ברמה אפס בהשוואה לראשון לציון ולערים אחרות. שותפויות איין. לימים הכישלונות החרוצים הגיעו האחד אחר השני.


עולה השאלה למה זה קרה? הרי יש לחברה כלכלית פוטנציאל אדיר של שיתופי פעולה יצירתיים, אפשרויות ליזמויות אין סופיות, בין נדלניות, אטרקציות, וכניסה לתחומים יוצרי הכנסות קבועות לאורך שנים. אבל מכל זה כלום לא קרה ושוב עולה השאלה למה?


אז הנה לכם התשובה. אנשים קטנים, מנהיגי עיר חסרי יוזמה וכריזמה, פוליטיקאים בגרוש, ניצלו את החברה הכלכלית לצרכיהם ועשו הכל שזה לא יצליח, לא רצו מישהו שיעשה מהפכות וייקח להם את הכותרות ו/או את הכיסא שלהם, לכן נשארנו למטה בתחתית עם מנכ"לים רדודים לא פעם (לא כולם) היו שרצו, ניסו והשתדלו אבל... עצרו אותם וכך נשארה רק החברה הכלכלית, עובדים וחוסר מע"ש או כדאיות כלכלית להימצאותה.


הובא לידיעתי שהמנכ"ל האחרון שנבחר מבין המועמדים המעולים שהגיעו למכרז, בניהם אלופי משנה ואחרים, אנשים עם קבלות בעשייה שנפלו כמו קוביות הרמי קוב לרגליו של אחד ממנהיג ש"ס שחפץ ביקרו של המנכ"ל שנבחר וכפי שנאמר בחג הפורים "ככה יעשה לאיש אשר המלך חפץ ביקרו". וכך נבחר אחד שלא צלח אפילו לעבור מספר חודשים בתפקידו כי הוא סורס מראש ע"י הכל יכול, הפקיד הממשלתי.


והנה אנחנו בלי חברה כלכלית, בלי יזמויות, בלי יוזמות, בלי מנכ"ל מקצועי, בלי מישהו מקצועי שיכול לעשות למען העיר והעירייה יזמויות אדירות שיכניסו לטבריה כסף רב ויציבו אותה עם אטרקציות וכמו גם חברה ורשות חניה שיוכלו למצוא פתרונות חניה שאין במרכז העיר טבריה. בלי חניה אין עסקים בעיר, בלי חניה אין תנועה אצל בעלי העסקים, ההנהגה הנוכחית פשוט הורגת את בעלי העסקים במרכז העיר טבריה. נראה שזה כלל לא מזיז לאיש בעיריית טבריה או במשרד הפנים או בכלל לתושבים ששותקים ולא יוצאים למחאה. תלמדו מהשמאל איך עושים מחאה!! תעלו לעירייה באלפים ותפגינו על נושא החניה עד שזו תיפתר.


אז ההיסטוריה של החברה הכלכלית בעיריית טבריה גוססת בימים אלו כאשר המ"מ מקום מנכ"ל החברה גזברית העירייה ליבנת דהאן פשוט עושה החייאה לגוף מת. זה כל תכלית שליחותה וזו תכליתה של החברה הכלכלית.פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page