top of page

הדלת האחורית בביה"ס "בית ירח" - עיצוב תודעתי שמאלני לילדינו

ארגון "פורום משפחות שכולות" פועל מזה שנים רבות במערכת החינוך בארץ ובתיכון "בית ירח". זה ברור לכל שעמק הירדן הוא מעוז השמאל ובשל כך זה קורה ב"בית ירח" ולא בטבריה. בטבריה הפורום הזה כלל אינו דורך את רגלו בבתי הספר, נהפוך הוא, רק פורום משפחות שכולות של חללי צה"ל מעורב באופן קבוע עם תלמידי העיר טבריה בבתי הספר במיוחד לקראת יום העצמאות ויום הזיכרון.


ביום ראשון 20.2.2022 יפגינו בכניסה לבית הספר בית ירח

לאלו שלא יודעים "פורום משפחות שכולות" הוא פורום יהודי פלסטיני היוזם מפגשים של משפחות שכולות מהצד היהודי ומהצד הפלסטיני בכדי להעביר מסרים של שלום ופיוס ובמילים לא מכובסות, מסרים שמאלניים המוסתרים בעטיפה של הידברות וחתירה לשלום.עקרון ההדדיות בין הצד היהודי לצד הפלסטיני הוא ממש לא שווה וכלל אינו דומה בין האחד לשני. זה ברור לכולנו. ולמה? הרי כולנו שוחרי שלום, איש מהמחנה היהודי לא מחנך את ילדיו מגיל הגן להתפוצץ כשהיד במסעדות ובמקומות הומי אדם ולהרוג בני אדם. ואילו הצד הפלסטיני... כך מחנך את ילדיו ועל כך יש הסכמה כי עשרות תוכניות טלוויזיה הוכיחו זאת מה גם שהמציאות היא כזו. הצד הפלשתיני צריך לעשות עבודה זהה במערכות החינך שלהם בטרם יכנסו הם למערכות החינוך שלנו. ולכן תום לב וטוהר מידות אין פה כי אם רק החדרת והעמקת תודעה ציבורית פוליטית העטופה כסוכריה על מקל לבני הנוער.


השאלה המתבקשת היא הכיצד ממשלת ישראל, משרד החינוך, מאשר החדרת תכנים פוליטיים לכיתות י"ב רגע לפני שהם מצביעים בקלפי לעמותות בעלות מסרים שמאלניים ועוד בעטיפה של "חסידים וצדיקים". שוב אנו רואים אוזלת יד של הממשלה דהיום והממשלות בעבר ובמיוחד של משרד החינוך כאשר בנט היה שר החינוך.


יוצא מצב, שמסיבה שאינה ברורה לי ולעוד רבים, הכיצד גוף מזוהה כוונות פוליטיות מורשה לפעול בתחומי בתי הספר בישראל, כאלו המסכימים להכניסו אל כותלי בית הספר. הגוף במהותו ובשליחותו מעביר לילדנו מסרים של השמאל בישראל ואפילו השמאל הקיצוני ודווקא לילדים שהגיעו לכיתה יב' ולזכות לבחור. הכיצד קורה הדבר? שהרי אני בטוח שמהצד הפלסטיני לא פועלים למען חינוך הילדים לשלום, להבנה ולחיים משותפים, כוונת המוצהרת היא שיבה לפלשתין ולאדמות שלהם חזרה ל-48 וגירוש היהודים מארץ ישראל. מנגד ייתכן מאוד שכוונותיהם של הפעילים הם כנות ואמתיות, וכך גם מהצד היהודי למרות שאני בספק.

אז אנחנו מחנכים את ילדינו לחתירה לשלום, ואילו לפלסטינים יש עוד המון עבודה ואפילו כפולה ומכופלת לחנן ולהכין את ילדיהם בבתי הספר ובגנים לחתירה לשלום בטרם יורשה להם לחדור למערכות החינוך שלנו בישראל ועם כל הכבוד לכוונה.


פועל יוצא בשל העדר מידע יכול להיווצר מצב בו חלילה כדברי ח"כ איתמר בן גביר תומכי מחבלים יגיעו בשבוע הבא לבית ספר האזורי "בית ירח" בעמק הירדן כדי להרצות בפני התלמידים20.2.2022 על תורת השמאל בישראל ועל הצטרפות לגורמים הקוראים לחיילי צה"ל רוצחים.


ח"כ בן גביר מסר לכתבנו בהודעה לעיתונות כי: הוא נגד ארגון התומך במחבלים הקוראים לחיילי צה"ל רוצחים ובכך מרעילים את התלמידים בכיתות יב'.


יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מתנגד להרצאות של משפחות מחבלים בבתי ספר ומנהל מאבקים נגד התופעה הפסולה לדבריו, לא ייתכן שארגונים בעלי אופי קיצוני אשר מגלים הבנה ואמפטיה כלפי משפחות "השכול" של הטרור, יורשו להיכנס למוסדות חינוך ולהשמיע את האג'נדה שלהם לתלמידי תיכון, מה גם שחלקם של ההורים והתלמידים עצמם מתנגדים".


ח"כ בן גביר הוסיף: "מישהו צריך לתת את הדין, איך ייתכן שמי שקוראים לחיילי צה"ל רוצחים, שולחים אותם להרצות בפני התלמידים שלנו ולהרעיל אותם, זה לא נתפס בעיני".


יצוין כי ח"כ בן גביר יזם לאחרונה דיון בנושא בוועדת החינוך של הכנסת והוועדה בראשות ח"כ, שרן השכל, שהחליטה לא לאשר לארגונים שלא קיבלו אישור להיכנס לבתי הספר, עד לבחינתם מחדש וטענה שקיים כאוס מוחלט בעניין".


אם קיים כאוס בנושא הכיצד לא עוצרים את זה במיידית ומחשבים מסלול מחדש? למנהגינו הפתרונים? מה שלא נראה היום היות וכל אחד בממשלה הנוכחית עושה ככל העולה ברוחו וכך אנחנו נראים.


ביקשנו את תגובת מנהל בית הספר "בית ירח", שרון שדה, בנושא אך האיש בחר שלא להגיב לשאלות:

האם אתה אישרת ו/או משרד החינוך את הכנסת הגופים בעלי מסר פוליטי מובהק ללא בדיקת רקע מקצועית מי הם המרצים מהצד היהודי והפלסטיני?


כמנהל בית ספר עומדת לך הזכות שלא להכניס את "פורום משפחות שכולות" (ממש כמו בטבריה) לבית הספר. האם המניע שלך כמנהל בית הספר הוא לערב מסרים פוליטיים רק של השמאל עם תלמידי כיתות יב'?


אם לא, איזה עוד גורמים מהצדדים האחרים של המפה הפוליטית אישרת להם להגיע לתחומי בית הספר?


ושאלה אחרונה, כיצד נערך בית הספר - לקראת ההפגנה המתוכננת של אנשי ימין ביחד עם אנשי ח"כ איתמר בן גביר בכניסה לבית הספר ביום ראשון 20.2.2022 הפגנה שתוכננה ע"י יעקב עמר נציגו של איתמר בן גביר מטבריה ובתיאום מלא עם הנהגת "עוצמה יהודית" רשימתו של בן גביר לכנסת.


לטענת יעקב עמר, הוא נכנס לעובי הקורה רק לאחר מספר פניות של הורים ושל תלמידים מבית הספר שפנו אליו בעניין וקראו לו להתערב ולעשות מעשה כי הם אישית מפחדים לפעול פן יבולע להם".


ביקשנו גם את תגובת הממונה על המחוז במשרד החינוך, אורנה שמחון, שבחרה מסיבותיה היא שלא להגיב. נראה שעל זכות הציבור לדעת לא שמעו במערכת החינוך. אולי עדיף שנחנך את אלו שמחנכים להסתיר איך לגלות ולחשוף, ומהי המשמעות של זכות הציבור לדעת, חופש הביטוי, חופש הדעה.


כמו שאתם מבינים אנשי הימין, ביום ראשון 20.2.2022 יפגינו בכניסה לבית הספר בית ירח. אנשיו של ח"כ איתמר בן גביר, יעקב עמר מטבריה, נציגו של בן גביר בטבריה שקורא לכל אנשי הימין בטבריה להגיע ולהפגין ביחד עם אנשיו ועם רן כרמי בוזגלו בכניסה לבית הספר.


את המכתב ששלח מנהל בית הספר בית ירח, שרון שדה, ניתן לקרוא באתר האינטרנט של העיתון "כוכב הצפון". במהדורה הדיגיטלית תמצאו סרטון ערוך עם שיחה בין רן כרמי בוזגלו בקולו הוא עם מזכירות בית ירח. סרטון שהופץ בקרב התלמידים ובכלל והגיע ליידי המערכת.


הדרכים והשיטות של השמאל להיכנס בדלת האחורית לביה"ס "בית ירח" ואחרים בארץ, לעצב ולהחדיר את תודעת השמאל והאידיאולוגיה שלו בילדי בתי הספר לקראת הבחירות הראשונות שלהם הוא חרפה למערכת החינוך בישראל. ראשית שהפלשתינים ידאגו להפסיק את חינוך השנאה ליהודים וחינוך להיות שהידים בטרם יחנכו את ילדינו במסווה של הידברות.
#ביתירח#ביתספרתיכון#מערכתהחינוך#מפלגתשמאל#מפלגתימין#פורוםמשפחותשכולות#עמקהירדן

#פורוםיהודיפלסטיני#איתמרבןגביר#שרוןשדה

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page