top of page

הבטחתי ואקיים- חניה חינם לתושבי טבריה!

הצהרתי לפני למעלה משנתיים- חניות חינם לתושבים בעלי תו תושב, זו לא הבטחת בחירות, זו הבטחה שתתממש.

מצוקת החניה בטבריה, הפכה לבלתי נסבלת, כתוצאה מביטול חניון גן העיר (גם קודם לא היו מספיק חניות) אשר גרמה לפגיעה אנושה בתושבים ובבעלי העסקים.


תושבים פונים אלי ללא הפסקה ומספרים כי הם נמנעים מלרדת לעיר לערוך קניות או סתם להסתובב, גם אין חניה וגם דוחות ללא הפסקה. אבל חמור מכך, תושבים מקבלים דוחות חניה בכל מקום, ליד ביתם, בלילה, בסופי שבוע, ליד אולמות האירועים ואפילו ליד קופות החולים.


אז מצד אחד העיריה לא הכשירה חניות כחול לבן, ומצד שני מחלקים דוחות ללא הפסקה, פשוט מקומם.

כדי לסגור את הגירעון, מצאו בוועדה הממונה את הפתרון הראשון בספר צימצום הגירעון ע"י הגדלת דוחות החניה ומיסים נוספים בדמות אגרות שלטים אגרסיביות וסקר המדידות הידוע לשמצה שהגדיל את הבתים מבלי שגדלו ולא במילימטר.

תושבים מקבלים דוחות חניה בכל מקום, ליד ביתם, ליד אולמות האירועים ואפילו ליד קופות החולים


אבל אני רוצה להתמקד הפעם במצוקת החניה ובפתרונות.

מי שמכיר אותי יודע, פופוליסטית אני לא, אני בודקת לעומק כל נושא לפני שאעלה אותו, בבדיקה מעמיקה משפטית, אכן ניתן לאפשר חניות חינם לבעלי תו תושב, ובאזורי המסחר להגביל לשעתיים ולא רק שניתן לעשות זאת עשו זאת בהרבה ערים בארץ. ראשון לציון, אילת, רעננה , רמלה כפר סבא וכו' תו תושב המקנה לתושבים חניה חינם בכחול לבן, הוא לא חלום הוא מציאות קיימת.


ישאלו השואלים ובצדק, אז מהיכן יגיעו הכנסות אלו, מהיכן יגיע כסף לתקציב?

בשנת 2021 עירית טבריה הכניסה 9.7 מיליון ₪ מפיקוח וחניה אחוז ההכנסות החניה עומד על 2.68% מהתקציב הכולל תקציב של 360 מיליון ש"ח. אחוז הכנסות דומה לערים אחרות, שגם שם אחוז ההכנסות מדוחות חניה עומד על כ- 3% אפילו בתל אביב העיר עם הכי הרבה הכנסות מדוחות חניה, מדובר באחוז קטן ביחד להכנסות העריה.


מדובר "בכסף קטן" ביחד לתקציב, ראש עיר שחושב בגדול ידע להביא הכנסות מהממשלה-תקציבים גדולים, מהממשלה, הכנסות ממשקיעים פרטיים שיבואו להשקיע ויכניסו ארנונה עסקית, מענקים שונים, קולות קוראים ועוד.

ועם כל הכבוד לתקציב, בעיר שאין בה כלום, אין איכות חיים לתושבים, אין תרבות, אין תשתיות אין ביטחון ואין השקעה בתושב, כאשר הפגיעה בבעלי העסקים היא כל כך אנושה, העיריה חייבת לסייע לכלכלת העיר.


יחד עם זאת מצוקת החניה היא עובדה מוגמרת, אז לצד תו תושב שיאפשר חניה חינם, וכדי להקל על התושבים חייבים להכשיר מקומות חניה, לאתר את האזורים שבהם קיימת מצוקה, גם אם זה בשכונות ולהכשיר מקומות חניה, להסב שטחים פנויים לחנייה לרווחת התושבים, ובאזורי מסחר לשכור חניונים פרטיים לטובת העניין. פתרון נוסף יכול להיות מגרש חניה מרוחק מעט והכשרת שאטלים, בראיה עתידית חייבים לחשוב על חניונים תת קרקעיים.


הגיע הזמן לשינוי אמיתי בעיר שלנו, אני רואה רק את טובתכם תושבים יקרים, ערה למצוקות וכואבת את כאבכם נוכח מצבה של העיר, יש כל כך הרבה מה לשפר ולתקן, נתחיל מניקיון העיר והשכונות ונתקדם לטיפול בתיירות, בתרבות, בתשתיות, בחופים ששייכים לכולנו, ובתעסוקה כדי שהילדים יחזרו הביתה, אבל בואו נתחיל ממשהו קטן- חניה חינם.

שבת שלום תושבים אהובים.

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page