top of page

האמנם "כנס מקצועי למבקרי הרשויות ממרחב הצפון נערך בטבריה" או שמא "כנס פוליטי"?

בדיחת השבוע לטעמי היא הכותרת:

"כנס מקצועי למבקרי הרשויות ממרחב הצפון והסביבה נערך לפני יומיים בטבריה"

כנס מקצועי למבקרי הרשויות המקומיות
קרדיט צילום: דוברות העירייה

מקצועי, לא היה שם. אבל פוליטי? היה ועוד איך היה. בעבר הלא רחוק היה בטבריה מבקר עירייה לוחם אמיתי ללא יראה או פחד. נלחם גם שלא היה צורך במלחמה אבל האמין בפועלו ובמעשיו. אותו מבקר קיבל על עבודות הביקורת שלו את אות "אביר איכות השלטון"! אפילו זכה להגנה של "חושף שחיתויות" ממבקר המדינה לינדשטראוס ז"ל. כן, האיש הוא, בני אליהו, כולכם מכירים אותו.

היו לי המון חילוקי דעות ואי הסכמות עם האיש. אפילו הגענו להליכים משפטיים. אך אי אפשר לקחת, מבני אליהו, את עולם הביקורת ואת הביקורת כביקורת ציבורית ואיך עושים ביקורת. האיש הוא מקצוען אמיתי למי שרוצה שיעשו לו ביקורת אמתית. כיום מבצע ועורך בני אליהו ביקורות לרשויות רבות במדינה במסגרת סיוע ועבודה עם מבקרי רשויות ולבקשתם.

בעיריית טבריה נכנס לנעליו של בני אליהו, אמיר בנבנישטי, שלדעתי הביקורת רחוקה ממנו והנעליים להם הוא נכנס גדולות עד מאוד. פניתי אל האיש מספר פעמים, מהר מאוד הבנתי שמבקר הוא לא! תשובותיו היו לטעמי בדיחות גרועות שנלקחו מאיזה מערכון סאטירי. תלושות מביקורות קודמות, לא בדוקות, פשוט הצחיקו אותי. וכמובן שביקורת אני עוד מבין מעט, לא הרבה אבל מבין. כתבתי לו שכך אני חושב וסבור לנוכח תשובותיו. פשוט תשובות רדודות, לא מקצועיות, אינן קושרות לביקורות מהעבר אלא אף סותרות, ובקיצור נראה שעשה כמצוות משלם שכרו. כך לדעתי הצנועה כי אחרת לא ייתכן שהתשובה תהיה כה לא מדויקת ונכונה וכה שרלטנית.

אבל הוא המבקר והבנתי שחבל בכלל לפנות אליו ולכן פשוט זנחתי והבנתי שזו הרשות המקומית בטבריה של 2022 ועזבתי. יכולתי להלבין פניו ולהוכיח אותו אך בחרתי לוותר כי כל העירייה נראית כמו שיו"ר הוועדה רוצה. כולם יישרו קו עם רצונו, אני הוא המשלם, אני הוא הקובע וכולם מתיישרים. אני ואין בלתי זו המציאות בעיריית בטבריה אגב זה אצל רבים מהבכירים.

גם תושבים פנו אל מערכת העיתון ואליי בעניין העדר תשובות עניניות ממבקר עיריית טבריה. היו שכלל לא נענו או נענו בחוסר מקצועיות. בלית ברירה הפניתי אותם להעביר תלונתם לממונה על המחוז במשרד הפנים, מי שהייתה יו"ר איגוד המבקרים ברשויות המקומיות. אולי שם יתמזל מזלם למענה. הנה במקרה ראיתי באתר האינטרנט של העירייה שמבקר העירייה מוביל כנס מבקרים. אתם מבינים, זו אחלה פוליטיקה לחוסר ביקורת מעמיקה. שימו לב לכתוב באתר העירייה ולמה שמסתתר מאחורי הפוליטיקה בגרוש ולא הביקורת...

"בכנס שוחחו המבקרים עם יו"ר הוועדה הממונה וראש העירייה בפועל בועז יוסף ושמעו ממנו על האתגרים הרבים מולם ניצבת הרשות בצומת קבלת ההחלטות". וואלה אם זו לא פוליטיקה אז מה כן פוליטיקה? למה לא הזמנתם את הממונה על המחוז שהייתה יו"ר ארגון מבקרי הרשויות המקומיות בישראל? למה לא הזמנתם את בני אליהו מומחה ביקורת ברשויות המקומיות?

והנה עוד פוליטיקה בכדי להצדיק חוסר מע"ש "...כמו כן, הם שוחחו והתרשמו מהטיפול בפינוי הפסולת בעיר ואת המהפך באגף שפ"ע שמוביל מנהל האגף שמעון פיניאן.." חברים פיניאן בקושי שבועיים שלושה איך מהפך?

עוד נכתב "...המבקרים שמעו את הרצאתו של מבקר עיריית טבריה על תפקידם כמשקיפים במכרזי כח אדם ברשות..." לקרוא ולא להאמין!! אני לא מאמין, כאילו שכחנו את שקרה עם אלגאלי יהושע תחת "פיקוחו" של מבקר העירייה הנוכחי, עת פרקליט המדינה מטעם משרד הפנים כתב בכתב ההגנה ברחל ביתכם הקטנה שהמכרז היה תפור ולא חוקי, אשכרה!! בשחור ולבן. הביקורת בעיריית טבריה לשיטת אמיר בנבנישטי חיה בלללנד לא במציאות החיים שלנו. אמיר בנבינשתי מבקר עיריית טבריה לך תעשה ביקורת ואל תתעסק בליטוף מערכות שלטון רקובות ובפוליטיקה בגרוש כמו מספר מבקרים אותם אני מכיר ומתבייש בקיומם. החומר מתוך אתר העיריה (כמו בעיתון פרבדה) הדעות הן שלי.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page