top of page

האם הפקיד הממשלתי בועז יוסף מתכנן לרוץ לראשות העיר?

תושבים רבים הפנו את תשומת ליבי לעובדה שהיה השבוע סקר בחירות לראשות העיר והשאלה שעמדה על הפרק הייתה: במי תבחרו? הסוקרים פנו אל התושבים ביחס לשאלת תמיכתם במועד זה או אחר.

האמת לא בדיוק יודעים מי הזמין את הסקר אבל אפשר לנחש מי הזמין, ולמה?

נציגי הסקר הקריאו בפניהם רשימה ארוכה שמנתה כמעט את כל שניים עשר המועמדים. הסיפא של השאלות התמקדה בשאלות בנוגע לבועז יוסף בהתמודדות מול רון קובי. במי תתמכו, שאלו הסוקרים, בטרבלסי מול קובי לדוגמא וכיוצ"ב, אך אותה השוואה לא נערכה בהכרח לגבי שאר המועמדים. האמת לא בדיוק יודעים מי הזמין את הסקר, אבל היו סביבי שידעו ל"נחש" מאוד מהר מדוע הוא צץ במתכונת שצץ.


בהתאם לשאלות שנשאלו ובמיוחד לשאלות האחרונות בהצלבות אנחנו מבינים מה התשובות לשאלה מי הזמין את הסקר, כך על פניו הניחוש. כאמור בין יתר השאלות שנשאלו הייתה שאלה במי תתמכו לראשות העיר והנה שמו של בועז יוסף עולה בסקר. אני תוהה ביני לביני איך עלה בכלל שמו של יו"ר הוועדה הקרואה, הפקיד הממשלתי, בועז יוסף, בסקר תמיכה מבין המתמודדים לראשות העיר. כמובן שגם עלו שאלות על דעת התושבים על ניקיון, שרות, וכד' למעשה כל הדברים ה"טובים" לכאורה שנעשים בעיר.


נכון להיום החוק אוסר במפורש על יו"ר וועדה קרואה / ממונה להתמודד לבחירות באותה ראשות בקדנציה שלאחר תקופת כהונתו כיו"ר הוועדה הקרואה. אז הכיצד בכלל שואלים בשאלת הסקר את השאלה: האם תתמוך בבועז יוסף לראשות העיר? מה מסתתר מאחורי שאלת הסקר? מה מסתתר מאחורי הניסיון להנדס את התודעה של הציבור בטבריה עת כל הזמן קוראים לפקיד הממשלתי, יו"ר הוועדה הממונה, כהגדרתו בחוק, בועז יוסף, "ראש העיר בפועל" כמעט בכל שלט, יחסי ציבור, מודעות ומה לא?


נראה שעכשיו יוצא המרצע מן השק. שהרי אמרתי, כתבתי והתרעתי לכם לא פעם שהפקיד הממשלתי, בועז יוסף הוא לא ראש ולא נעליים, לא ראש עיר וגם לא בפועל ולא בכאילו, בועז יוסף הוא בסה"כ פקיד ממשלתי שמנהל את העיר טבריה לטוב ולרע, אך על פניו הכוונות שלו הן להפוך פקידות למציאות ראשותית.


הרי לכל טיפש ברור, שהכל פועלים ביד אחת בכדי להכשיר את הקרקע התודעתית אצל הציבור, שבועז יוסף הוא לכאורה כבר ראש עיר, זו הנדסת התודעה לטיפשים ולא לציבור חכם ואינטליגנטי כמו מרבית תושבי טבריה. בעיניי יש בכך משום הטעיית הציבור.


גורם בכיר בעירייה, המקבל שכר מהרשות, ביקש מאחד/ת המתמודדים לרשות כך: "אם את/ם עושים סקר תכניסו את השם של בועז יוסף לסקר". רגע אז מה זה אומר?


הייתה מחשבה שאולי בועז יהיה מנכ"ל משרד הפנים, אבל זה נפל מסיבות כאלה ואחרות. מה שנשאר זה רק ראשות העיר טבריה, כי בגליל התחתון הוא קרוב לודאי יודע שסיכויו להיבחר נמוכים מאוד, אם בכלל.


או... ייתכן שאולי אני הוא, הטיפש הגדול, שלא רואה את שברור מאליו? אולי, רק אולי, יש למישהו מחשבה או כוונה לשנות את החוק רַחֲמָנָא לִצְלַן כך שיתאפשר ליו"ר וועדה ממונה בארץ להתמודד בבחירות לרשות עיר / מועצה ללא התנאי של קדנציה אחת אחרי שנת מילוי תפקידו כיו"ר וועדה ממונה / קרואה בארץ?


אני לא רוצה להאמין שיש אפילו מחשבה שכזו! אבל... נער הייתי גם זקנתי וראינו כולנו כמעט הכל ובכל זאת תמיד יש ויהיו הפתעות. מערכת העיתון מבטיחה להמשיך לעקוב ולדווח לכם הציבור אם יש גורמים בכנסת ישראל המוכנים לקחת את הסיכון שבשינוי החוק על כל המשמעויות. זאת על רק כל מה שקרה בקרב הענקים השבוע בעניין פסק דין כנגד אריה דרעי, והקרב שיהיה בין כנסת ישראל לבין בית המשפט העליון, נשיאת העליון, וכל אלו שהחשש לאבד את הכוח משחית אותם לחלוטין. שבת שלום, אנחנו מתחייבים לעדכן.