top of page

האם ב-30 לחודש תשמש השרה לאיכות הסביבה עידית סילמן כעלה תאנה?

ב-30 לחודש יחנך בשעה טובה "חוף דגניה" המשופץ. האירוע יתקיים במעמד השרה לאיכות הסביבה, עידית סילמן מהליכוד. חוף דגניה שופץ ע"י איגוד ערים כנרת, אך בהזמנה לאירוע לא מוזכר כלל המשרד לאיכות הסביבה לא עם לוגו המשרד או בבולטות המגיעה לו. איגוד ערים הזמין את השרה להיות נוכחת בטקס ונשאלת השאלה שנשאל למה?

מספיק לראות את הררי עודפי החפירה שקבלנים שפכו ושופכים ברחבי המועצה האזורית בעמק הירדן

אני תוהה ביני לביני, תקציבים מאיכות הסביבה מגיעים לאיגוד ערים כנרת, כמו גם ממשרדים אחרים. השרה הוזמנה אז למה אין את הלוגו של המשרד לאיכות הסביבה על ההזמנה? מעניין.

האירוע יתקיים במעמד השרה לאיכות הסביבה, עידית סילמן מהליכוד

השרה מגיעה לאיגוד ערים, ולחוף דגניה הנמצא בשטחה של המועצה האזורית עמק הירדן. אבל כבוד השרה לאיכות הסביבה, הגברת עידית סילמן, המועצה האזורית עמק הירדן פועלת שלא עפ"י חוקי המשרד לאיכות הסביבה בעניינים מסוימים. וכי למה?


צאי ולמדי, מספיק לראות את הררי עודפי החפירה שקבלנים שפכו ושופכים ברחבי המועצה האזורית בעמק הירדן כמעט באין מפריע, הציבור מפסיד מפגיעה בסביבת חייו, בנוף, בטבע, המועצה לא אוכפת את חוקי המשרד לאיכות הסביבה, ובכך המדינה מפסידה מאות אלפים, אם לא מיליונים מכספי חובת ההטמנה שלא משולמים למטמנות ואילו הקבלנים מרווחים מיליונים של שקלים המשולשלים לכיסם ולא אל קופת המשרד לאיכות הסביבה / המדינה וחוסכים שפיכה מהירה קרוב לאתר העבודה מאשר נסיעה רחוקה לאתר ההטמנה.


אז אם לא דיי לך בזה, צאי ולמדי כיצד המועצה האזורית בעמק הירדן מפלה לרעה את יישובי רכס הפוריות אל מול הקיבוצים, ולמה? חלוקת הפחים למיחזור של משרדך ובכל הצבעים אינה שוויונית כלל וכלל, הכל באין מפריע. בואך לדעתי האישית מהווה אישור להתנהלות קלוקלת ולא שוויונית ולו רק בשל המבנה הדמוקרטי הלקוי בחוק של בחירת חברי מליאת המועצה, נציג מכל יישוב, ובכך לקיבוצים 18 במספר יש רוב דמוקרטי וליישובים 5 במספר אין כלל סיכוי אפילו לבקר או לפקח על מעשיה של המועצה.


לשם המחשה הנה לך ולקוראים מצורפים רצף תמונות להמחשה להבדל הזועק לשמיים בין הקיבוצים לבין היישובים.

ואני שואל אותך חברתי למפלגת הליכוד, השרה עידית סילמן, האם הוזמנת להיות נוכחת באירוע חנוכת חוף דגניה בכנרת רק בכדי לשמש עלה תאנה למחדלי המועצה האזורית בעמק הירדן? אם כן עצוב לי. ולדעתי אמור להיות עצוב גם לך. ולכן כדאי שתבדקי ותשקלי את הגעתך. כך גם בעניין אי אכיפת חוקי איכות הסביבה והחופש שניתן לפורעי החוק? מדובר בהרבה כסף, וכידוע כסף מעוור עיניי חכמים. עולה השאלה היכן האכיפה, היכן הפיקוח, בואך לעמק הירדן לטעמי מהווה עצימת עיניים ושתיקה על המחדלים, במקום שבמקום תהיה אכיפה וענישה מחמירה? אם המועצה עוצמת עין באכיפת החוק היא צריכה להיענש כמו כל עבריין על חוקי איכות הסביבה היות והמשרד העניק למועצה מכוחו, המועצה לא צריכה לקבל פרס, ביקור בחסות השרה לאיכות הסביבה.


ואני שואל כבוד השרה עידית, היעלה על הדעת שאת כשרה אחראית על איכות הסביבה תגיע בכדי לחנוך מפעל בבעלותו של קבלן גדול ששופך פסולת עודפי עפר ובניין באין מפריע ובאין ענישה? אני לא מאמין שכך תעשי, את יותר מידיי בעלת אינטגריטי, בעלת ערכים, ישרה והגונה. לשיקולך.


רצף תמונות הממחישות את הנאמר נישלח לשרה ולמשרד לאיכות הסביבה באימייל ודרך דוברת המשרד לאיכות הסביבה. אגב במשרד לאיכות הסביבה במחוז צפון מכירים גם את הנושאים המדוברים.

התמונות למעלה - פחי האשפה ללא מחזוריות בפוריה עלית

התמונות למטה - הן תמונות של פחי אשפה עם מחזוריות בקיבוצי עמק הירדן

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page