top of page

האם בוועדת הפנים בכנסת מונחת בקשה לשנות את החוק?

בהמשך ישיר לכתבה מהשבוע שעבר - 'האם הפקיד הממשלתי בועז יוסף מתכנן לרוץ לראשות העיר?', וכפי שהבטחתי, פעלתי גם בכדי לקבל תגובה מוועדת הפנים של הכנסת לעניין שינוי החוק כך שיאפשר ליו"ר וועדה קרואה בישראל להתמודד מיד לאחר כהונתו כיו"ר וועדה, לבחירות לראשות. ביקשנו תשובות לשאלות הבאות:

לכתבנו נודע כי על שולחנה של וועדת הפנים והגנת הסביבה הונחה הצעה לשינוי חוק / תקנה / בקשה לדיון בעניין יו"ר וועדה קרואה. נכון להיום החוק אוסר על יו"ר וועדה קרואה / ממונה להתמודד לאותה רשות מיד לאחר כהונתו.

האם הבקשה שמונחת על שולחנכם היא לשנות את החוק כך שתאפשר ליו"ר וועדה קרואה / ממונה להתמודד בבחירות באוקטובר 2023 לאותה רשות. למי מיועד שינוי החוק כאמור? למה מגיע השינוי בעת הזו? כמה יו"ר וועדה קרואה / ממונה יש כיום בישראל המכהנים בפועל? מי הגיש את ההצעה לשינוי החוק? מתי אמורה ההצעה להעלות לדיון בוועדה אם בכלל? מבקש את התייחסות / תגובת וועדת הפנים.


עד היום 25.1.23 מאז ה-18 לחודש לא נמסרה תגובה מטעם וועדת הפנים של הכנסת, אנו נמתין לתשובה עד לשבוע הבא ונדווח בהתאם על כל תגובה שתגיע. בין לבין נודע לכתבנו מטעם בכירים בחברה החרדית בטבריה איתם שוחחתי כי בשל המצב הרגיש בו נמצאת תנועת ש"ס נתבקשו ח"כ מטעם אגודת ישראל ויהדות התורה להגיש הם את ההצעה לשינוי החוק. ח"כ של אגודת ישראל או יהדות התורה אליהם ניסנו לפנות לא מאשרים או מכחישים את הידיעה, אבל נציגים בכירים מהמפלגות החרדיות בטבריה מסרו לי בשיחה כי אכן ישנה בקשה כזו שהונחה אל פתחם של המפלגות החרדיות ושל וועדת הפנים לשנות את החוק כך שיו"ר וועדה ממונה יוכל להתמודד מיד לאחר כהונתו לבחירות לראשות העיר מה שהחוק הנוכחי אוסר.


בקשה זו לא מוצאת חן כלל ועיקר בעיניי בכירים במפלגות החרדיות בעיר טבריה וזה בלשון המעטה. עולה השאלה המתבקשת: מה הסיכוי שאכן יש אמת בידיעה? האם אריה דרעי יכנס בכלל להרפתקה שכזו? איזה עניין יש לאריה דרעי בשינוי שכזה בעת הזו? לעניות דעתי זוהי שמועה מרושעת על אריה דרעי שלבטח לא יעשה מעשה שכזה מבלי להיוועץ עם אנשיו בשטח, כפי שהבנתי כאן יש לאריה דרעי בעיה רצינית, כי יש התנגדות זה ברור מאליו.


מה גם שאם הנושא כבר עלה לדיון ציבורי והגיע לתקשורת גם אם חפצה נפשו במאן דא הוא הוא יזהר מאוד אם בכלל לעשות מעשה. הגם, שאריה דרעי לא יפעל כנגד רצון אנשיו בשטח בעבור מאן דא הוא במיוחד לא בימים אלו. המאבק האמיתי הוא החזרתו של אריה דרעי לתפקידו כשר בממשלת ישראל והמאבק במערכת המשפט הדורסנית שחייבת לעבור שינויים מעמיקים בכל הקורה בה ומהר ככל האפשר וללא פשרות. בפשרות רק הציבור יפסיד.


בין לבין תוצאות הסקר שנערך בשבוע שעבר ע"י איש עסקים טברייני לבטח יעידו כי יו"ר הוועדה הממונה מוביל ובגדול, וחבר המועצה לשעבר שנדגם ממש מאחוריו גם לבטח מוביל. אבל סקרים ושקרים לחוד, כי סקר בעת הזו לא שווה את הנייר עליו הודפס כי...


מערכת העיתון תמשיך ותעקוב לאן נושבת הרוח אבל לבטח טבריה והטבריינים לא יכולים לשבת בחיבוק ידיים. כי אם חלילה יש אמת בידיעה על רצון לשנות את החוק והטבריינים חייבים כבר עכשיו חייבים לתקוף בכל העוצמה את חברי הכנסת של הממשלה. בדמוקרטיה חייב להיות שוויון הזדמנויות שוות לכל המתמודדים. ימים יגידו - שבת שלוםפוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...