top of page

האומנם?

עודכן: 30 ביולי 2022

בשבוע שעבר פורסמה הכתבה בעניין, מר יהושע אלגאלי. בכותרת הכתבה נרשמה המילה "האומנם?" עם סימן שאלה. שאלו אותי לפשר הדבר, למה סימן שאלה? למה האומנם? אחרי הכל היה מכרז ונבחרה מישהי מנתניה מוכשרת מאוד שכבר נכנסה לעבודה בתפקידה כמנהלת משאבי אנוש בעירייה. אז אתם שואלים למה באמת כתבתי בכותרת הכתבה "האומנם?"


ובכן תשובתי לכל קוראי העיתון היא פשוטה. ועד עובדי העירייה, טען לבית הדין לעבודה, שיהושע אלגאלי אינו עונה על תנאי הסף של מכרז. ולכן, הוועד פנה לבית הין לעבודה לקבלת סעד. אלא מהי? שופט בית הדין לעבודה לא חיפש את הצדק הטבעי, לא חיפש את טובת הציבור, לא חיפש לאשר או לפסול את הכשרת השרץ הציבורי, הוא חיפש רק לסגור עוד תיק. השופט, טען בפני יו"ר הוועד, ארצי מרדכי וגם באוזניי שהרי נכחתי באולם שאם יבחרו באלגאלי יהושע תחזור אליי.


הנה כי כן, וועדת המכרזים אכן בחרה ביהושע אלגאלי, כמספר שתיים ברשימה. מה זה אומר? שוועדת המכרזים הכשירה את עמידתו של אלגאלי בתנאי הסף למרות שאפילו הפרקליטות שייצגה את משרד הפנים טענה שהוא לא עומד בתנאי הסף. ואני תוהה ביני לביני היכן יו"ר הוועד של עובדי העירייה? למה הוא לא עותר לבית הדין בדרישה לפסול את יהושע אלגאלי מהמקום השני ומעצם העובדה שוועדת המכרזים הכשירה את מועמדותו של אלגאלי יהושע שהרי הוא נבחר למקום השני.
הסנריו שלי הוא כזה. מי שנבחרה למקום השני, בעוד חודש חודשיים יהיה לה קשה להגיע מנתניה או מכל סיבה אחרת תבקש לסיים את העסקתה. ואז תעלה השאלה, מי יכנס לתפקיד במקומה? הבא בתור לתפקיד!! יהושע אלגאלי. זו לדעתי הצנועה מתוך היכרות הנפשות הפועלות ואת שיטות העבודה.


בין לבין יו"ר הוועד, מרדכי, ימצא עצמו כמי שלא הגיש עתירה לפסילת אלגאלי בכלל היות ואינו עומד בתנאי הסף אפילו כשני ברשימת כפי שקבעה וועדת המכרזים. אבל, הנה כי כן יו"ר הוועד ימצא עצמו עם בעיית אלגאלי שוב וללא זכות לערער או לפנות לבית הדין ולו רק בשל שיהוי ארוך וחוסר תום לב בשל חלוף זמן רב.

זו רק דעתי הצנועה וימים יגידו אם טעיתי, וייתכן שכך יהיה אבל ייתכן שלא. אתם זוכרים את מקרה גזבר העירייה, גל סמו, התנועה לאיכות השלטון עתרה לבית הדין, העיתון כוכב הצפון הצטרף לעתירה, בית הדין פסל את מינויו ודרש לעשות מכרז חדש מכרז שבסופו נבחר שוב גל סמו והפעם תחת עינו הפקוחה של השופט מבית הדין לעבודה גל סמו יצא מהדלת אבל... נכנס מהחלון לעבודה.


ואני שואל, מה עושים נציגי הציבור באולם בית הדין אם הם לא מייצגים את הציבור? ואילו אתה יו"ר הוועד, ארצי מרדכי, למה אתה מחכה? למה אתה לא פועל בכדי לפסול את בחירתו של יהושע אלגאלי אפילו למקום השני במכרז שהרי הוא לא עומד או עמד בתנאי הסף! אתה טענת זאת, פרקליטות המדינה גם טענה זאת ונתנה לך גיבוי מלא? אז למה אדוני יו"ר וועד העובדים אתה לא פועל? למה גם אינך פונה בתלונה חריפה לוועדה לחיוב אישי במשרד הפנים כנגד העובדה שהיה בעיריית טבריה מי שאישר ושילם ליהושע לגאלי שכר מהקופה הציבורית במשך שנה שלמה ועוד בתוספת רכב/אחזקת רכב וללא מכרז כחוק? למה אתה וגם למה עו"ד הטבריינים, המועמדים לרשות לא פועלים בכדי שמישהו ישלם על המעשה שאין לו גיבוי חוקי להחלטה להעסיק אדם במשך שנה ללא מכרז כחוק? למה עורכי דין מהעיר לא עושים זאת והם יודעים רק לקטר על מר גורלה של העיר אך לא נוקפים אצבע. הנה לכם חומר למחשבה המועמדים לראשות, המועמדים לחברי המועצה, לרוצים עיר אחרת, לאלו ששוחרי התנהלות ציבורית עניינית וחוקית, ל"אוהבי" העיר למיניהם, להזכירכם, יו"ר הוועדה הממונה הוא עובד משרד הפנים!! לא יעלה על הדעת שהוא יפר את חוקי משרד הפנים ועוד יצהיר ברדיו שהוא מעדיף אנשים שעברו עבירות משמעת ובית המשפט המחוזי קבע שהם עבירות משמעת חמורות והרחיקו את אלגאלי לזמן רב שנתיים כמדומני מפעילות בעבודה דומה או זהה לתפקיד בו ביצע את עבירת המשמעת.


לשם כך ישנו הליך חיוב אישי והחזרת הכסף לקופה הציבורית.


אבל, כפי שאני תמיד טוען, בטבריה כמו בטבריה הכל דפוק או נדפק או שדופקים אותו.


לך ארצי מרדכי אתה למוד מאבקים למען ציבור עובדי הרשות מזה שנים רבות וקצרת הצלחות רבות. תעתור לבית הדין לפסילת זכייתו של אלגאלי במקום השני במכרז הוא עדיין לא עומד בתנאי הסף. הגש תלונה ובקשה לחיוב אישי למי שביצע את הפעולות האסורות ושילם את הכספים ליהושע אלגאלי במשך שנה, זה הרבה כסף, אלו הם יו"ר הוועדה, בועז יוסף, הגזברית, ומי שאישר משפטית, היועמ"ש. בוועדה לחיוב אישי יחליטו מי האשם ומי יהיה החייב בהחזר התשלום. אל תוותר אתה חייב זאת כנציג ציבור עובדים ברשות מקומית!


להזכירך, אם אתה היית עושה טעות שדינה חיוב אישי, איש לא היה סופר אותך ושולח תלונה כנגדך לחיוב אישי במשרד הפנים. הקם להורגך השקם להורגו! זו התורה בין אם נסכים על כך ובין אם לאוו.


שבת שלום.
#עירייתטבריה#פרשתאלגאלי#ועדעובדיעירייתטבריה#מכרז#העירטבריה#טבריה#נבחריציבור

#בחירתנבחריציבור#קופהציבורית

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page