top of page

דרכו של בית הספר "בית ירח" בעמק הירדן לאן?

בשבוע שעבר פורסמה הכתבה על "פורום משפחות שכולות". לא חלפו מספר ימים ונער פלשתיני בן 13 בלבד נהרג מאש כוחותינו כאשר בקבוק תבערה בידו מוכן לזריקה. מצער וכואב! אבל... הילדים מ"בית ירח" יהיו החיילים הבאים הם לפני גיוס שילד פלשתיני בגיל 13 חלילה יהרוג אותם והוא יהרוג מבלי להניד עפעף וגם יקבל כסף על כך. כן הוא בא להרוג לא לשיחה עם פוליטיקאים שמאלניים קיצוניים מיעוט שבמיעוט במדינת ישראל. מיעוט שבשיחה שהתקיימה הנער בן ה-13 הוא לוחם חופש עם בקבוק תבערה ביד, לא ולא! הוא שהיד, הוא לוחם מזויין, ליהודים יש חיילים, ליהודים אין ילדים עם בקבוקי תבערה בגיל 13 שנזרקים על רכבים פלשתינאים בכדי לפגוע, לפצוע להרוג. אין ולא יהיה.מפגיני הימין שהגיעו בכדי למחות תיעדו את שנעשה במקום, אנשי הנהלת בית הספר מנעו מהילדים שרצו להזדהות עם אנשי הימין שעמדו בשער לא להיכנס לשיחה עם אנשי "פורום משפחות שכולות". בושה!


אל הטלפון הנייד שלי הגיעו שיחות טלפון מאימהות ומילדות שסיפרו לי מה היה בהרצאות ואני הזדעזעתי ולא האמנתי. גיליתי ששם נאמר שאנחנו כמו הנאצים, שהחיילים שלנו רוצחים, עוד למדו מההרצאה חלק מהילדים שהשהידים ומשליכי בקבוקי התבערה על חיילנו הם לוחמי חופש, ושאנו כובשים ועוד סופרלטיבים מבישים. ותהיתי ביני לביני האם ילדי 2004 ועד 2022 לומדים מה קרה במלחמת ששת הימים? מי הם המדינות שקמו והתאחדו יחד בכדי לכלותינו? האם זה לא סוריה ירדן ומצרים? האם אני טועה? ניצחנו ניצחון גורף שנלמד בכל צבאות העולם רק לא בישראל על אותה מלחמה, 6 ימים חיסלנו 3 צבאות!! אז איך בדיוק אנחנו לעזאזל הפכנו להיות כובשים ואשמים, נאצים ורוצחים?


צא ולמד, מצרים עשתה שלום אמיתי קיבלה את כל סיני בחזרה, חוץ מהזבל שהם הכירו ולא רצו אותו.


מצד אחד מחנכים בבית ירח ובעמק הירדן להתנדב ליחידות הצבאיות הקרביות ביותר ומצד שני שותלים להם במוח תודעה של כובשים, חיילם שהם רוצחים, ושהפלשתינאים הם לוחמי חופש דמוקרטיים, חסידי אומות העולם. אני לא בדיוק מבין מה רוצים אנשי בית ירח לעשות לבני הנוער האלו? לשתול להם במוח כפתורי הפעלה? בושה וחרפה שבית הספר "בית ירח" מאשרים שדברים שכאלו יאמרו בשטחי בית הספר. אם כבר הם נאמרים, אז לפחות תעניקו גם לאנשי בן גביר או לציונות הדתית או לאנשי הימין מבני עקיבא ואחרים להגיע ולהחדיר כפתורי הפעלה משלהם בילדים הלומדים ב"בית ירח".


האמהות, הילדות/ים היו נזעמים וכועסים עם תחושות ואמוציות של כעס על הנהלת בית הספר.

אני סבור שעל הנהלת בית ירח לעשות משאל בין ההורים ביום שההורים רוצים להכניס את ילדיהם לבית הספר אם הם מסכימים שאמירות שכאלו או דעות ומסרים פוליטיים כל שהם, ויהיו אשר יהיו ימניות או שמאליות יכנסו לחצר בית הספר ויועברו לתלמידים והחלטת הרוב בלבד היא שתיקבע ולא המיעוט השמאלני המאפיין את עמק הירדן הוא שיכפה את מרותו על הכלל. בושה וחרפה.


כל הורה שידע מראש שזה המצב, אני בטוח שרבים לא יכניסו את ילדיהם לבית הספר ואז אולי בבית ירח יבינו דרך הכיס ולא דרך הכפייה של השמאל את דעתו על האחר.בהזדמנות זו אני מבקש להביע התנצלות כנה בפני מר שרון שדה מנהל בית הספר "בית ירח". בכתבה משבוע שעבר, נכתב בחוסר כבוד מצידי בעניין בקשת התגובה ממנהל בית הספר, מר שרון שדה, "האיש לא הגיב". היה עליי לציין את שמו ואת מעמדו של מר שרון שדה ולא לתאר אותו כ-"האיש". שרון קיבלתי את ההערה ובתקווה שאתה מקבל את התנצלותי.


בהזדמנות זו אציין שרון, שעבורי כפי שאתה יודע אתה אדם מוערך ואני רוחש לך כבוד רב כמו גם אני חב לך על פועלך כמחנך למען ביתי הקטנה. בזכותך היא סיימה לימודי ראיית חשבון. אני גאה לציין זאת מתוך כבוד והערכה לך.

#תיכוןביתירח#עמקהירדן#יחידהצבאית#הוריםשכולים
אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page