top of page

גני שעשועים לילדים

סיכום שבוע טבריני


עוד בקדנציה של בן דוד העליתי לסדר היום מספר פעמים את הצורך בהקמה של גני שעשועים ברחובות שונים בעיר. לצערי, בגלל מאבקי כוח פוליטיים, היה מי שמנע את הקמתם על בסיס שיקולי אגו בלבד. לימים, מונה מוני מעתוק לראשות העיר ומיד הצגתי לו את התוכנית הגנוזה והוא אכן פעל והקים במספר חודשים מועט מספר גני שעשועים. כולי תקווה שגם הממונה החדש בועז יוסף שנחשב כאיש ביצוע מהטובים בשירות המדינה, ימשיך בקצב מהיר את הקמת הגנים ופינות הישיבה בכלל השכונות ובעיקר בשכונת צאלון ובשכונת צפון מערב ששם נמצאים הורים למשפחות צעירות רבות עם מאות ואלפי ילדים שזקוקים לפינת ישיבה וגן שעשועים לזמן הפנאי, במיוחד בתקופה מאתגרת זו.


כולי תקווה שגם הממונה החדש בועז יוסף שנחשב כאיש ביצוע מהטובים בשירות המדינה, ימשיך בקצב מהיר את הקמת הגנים ופינות הישיבה


מכניסים את היד לכיס

השבוע התבשרנו שמשרד הפנים יעביר לקופת עיריית טבריה כ 47 מיליון שקלים לכיסוי הגרעון ובכך עיריית טבריה תוכל לעלות סוף סוף, לאחר שנים רבות על דרך המלך ולהתנהל כמו רשות תקינה. ראוי לציין לשבח ולומר תודה ענקית למוני מעתוק שפעל בעיר 10 חודשים בהתנדבות מלאה ובכך התחיל את השינוי המיוחל במערכת ועם החלפתו, נכנס בועז יוסף, בולדוזר בעשייה ואיש כספים מקצועי. למעשה כך אחד השלים את השני וטבריה זכתה במענק שישנה לדעתי את פני העיר בשנים הקרובות. תודה מוני ובועז.

זאת רק ההתחלה, ממשלת ישראל חייבת להמשיך להכניס את היד לכיס ולהשקיע כספים רבים לכסות על כל שנות ההזנחה, הזנחה פושעת בגלל שיקולים פוליטיים שגרמו לעיר שלמה כמעט לפשוט רגל וברגע האחרון ניצלה. אנחנו נהיה כאן יחד בשביל ללחוץ.


התקדמות בכיוון הנכון

בדיון בוועדת כספים שהיה לאחרונה שם השתתפתי יחד עם דוד אוחנה, התעוררה סערה בין משרד התיירות לבין החמ"ת. לא אפרט על כל השיחות והפגישות שהתקיימו לאחר מכן אך אוכל כן לברך שב"ה יצא השבוע מכרז לביצוע עבודות בטיילת אלון ועוד מכרזים רבים בקנה.

אני רוצה לומר לכם תושבי טבריה היקרים, יש על מי לסמוך בחמ"ת! מנכ"ל החמ"ת הינו בן העיר עידן מועלם שאוהב מאד את העיר ולקח על עצמו הרבה מאד בכדי לקדם את טבריה ויחד איתו מנהל מחוז צפון הינו דודו פרץ, גם הוא בן טבריה, איש מקצוע מוערך, מסור ואמין - וטבריה חשובה מאד לשניהם, ולכן, בכל מידת הזהירות אני יכול להגיד, שיש על מי לסמוך וכולי תקווה כי בזמן הקרוב מאד נתחיל לראות את הפרויקטים יוצאים לפעולה בקרוב ובכך טבריה תשנה את פניה מקצה לקצה.


אור בקצה המנהרה

לאחר שעוררתי "סערה תקשורתית" בנושא "תוכנית הסיפוח של טרבלסי" השבוע התבשרנו בהמשך לבקשתי בדיון בוועדת כספים כי ועדת הגבולות התחילה להתקדם בעבודתה וככל הנראה טבריה צפויה לקבל חלק נכבד מהארנונה של בית חולים "פוריה", לא בחסד אלא בזכות! הכנסה זו תלך ישירות לתושבי טבריה למען פיתוח העיר, למען החינוך ושדרוג השכונות.


אני מאמין כי בעשור הקרוב הוועדה תצטרך לדון שוב על חלוקת ההכנסות והשטחים באזורנו.


חשוב לי להדגיש כי איני חפץ "בלהשתלט" על אוכלוסיה כזאת או אחרת כמו שניסו להשחיר את שמי מספר פוליטיקאים מהאזור שהעלו את הועדים השונים לזום מיוחד במטרה לתקוף אותי ואת התוכנית. אני מיישיר מבט ואומר בצורה הכי ברורה, אני כאן בשביל להילחם למען תושבי טבריה באהבה, במסירות ובאמינות. לא אעשה דבר שלא בשיתוף פעולה ובשיח מכבד עם השכנים שלנו כי הם בשר מבשרנו והצלחתנו היא הצלחתם ולהפך.


רק ביחד נצליח לשנות מציאות ולקדם את האזור שלנו למקום בו הוא ראוי להיות. מקום שפורץ דרך בחינוך, בתעסוקה ובתרבות.


ניחום לחברנו היקר דוד אוחנה

בשבת האחרונה החזירה את נשמתה לבורא עולם אסתר אוחנה ז"ל, אימו של חבר מועצת העיר לשעבר דוד אוחנה. בחודשים האחרונים ראיתי את המסירות של דוד איך הוא נסע מידי מספר ימים לדרום בכדי לסעוד ולטפל בה תוך שהוא מפנה את כל עיסוקיו למענה. דוד, אשריך שזכית בכיבוד הורים בצורה כזו מסורה. מן השמים תנוחמו ותהיה נשמתה צרורה בצרור החיים. אמן.


לכל שאלה ובקשה אני זמין בשבילך

שבת שלום והמון בריאות

רפאל טרבלסי 0506961466#רפאלטרבלסי#גנישעשועים#עירייתטבריה#תוכניתהסיפוחשלטרבלסי#ארנונה