top of page

גם בטבריה הדג מסריח מהראש

לפני שבועיים ביקר אצלי חבר תושב הקריות והשיחה גלשה למצב העיר טבריה, הוא אמר לי "טבריה 30 שנה נראית אותו הדבר, הכל פה נראה עלוב וישן", ניסיתי להסביר לו שהעיר מנוהלת כבר שלוש שנים ע"י ועדה ממונה וכדי לשנות את העיר צריך כסף שאין לעירייה. החבר ענה לי, שבשביל לנקות את הרחובות ולטפל בגינון, לא צריך להשיג תקציבים מיוחדים, בשביל זה משלמים ארנונה וכן שלכל עירייה יש עובדי ניקיון וגננים ובסה"כ צריך מנהל עם ביצים שיודע לנהל ולפקח על צוות עובדים גדול.


עניתי לו "יש משהו בדברים שלך" ובזה סיכמתי את השיחה בעניין מצבה של העיר, שמאוד כואב לי.

אז ריבונו של עולם, למה לא להשקות את הדשא? היעלה על הדעת שאף אחד מעובדי העירייה לא ראה את הדשא היבש ברחוב שקד?

ביום שישי שעבר (16.9.22) בשעות הצהריים המוקדמות, ירדתי לבית הספר "נופרים" לאסוף את הילדה מבית הספר, בכניסה לרחוב שקד צדה את עיניי מדשאה צהובה כמו חול ים בצד ימין של הרחוב, מיד נזכרתי בדברים שאמר לי החבר מהקריות והבנתי עד כמה נכונים הם דבריו. שהרי הדשא כבר קיים ועד לא מזמן הוא גם היה מטופח וירוק. אז ריבונו של עולם, למה לא להשקות את הדשא? היעלה על הדעת שאף אחד מעובדי העירייה לא ראה את הדשא היבש ברחוב שקד?


בהמשך הרחוב בצומת המסתעפת עם רחוב תמר פגשתי עוד גינות קטנות ריקות מצמחים בצד ימין וזה הספיק לי כדי להבין שעובדי הגינון בטבריה באים לעבודה ולא לעבוד.


משאית הדחס שאוספת אשפה ביתית רטובה, הייתה עמוסה בזבל שהסריח ואסף אליו במשך כל סוף השבוע חתולים, זבובים וכו'..

באמצע רחוב שקד בקרבת המרכז לצעירים ראיתי בצד שמאל את משאית האשפה חונה בלב שכונת מורדות טבריה וכשהגעתי לרחוב מעלה קק"ל נדהמתי לראות את משאית המנוף שאוספת גרוטאות ופסולת מעורבת, חונה בתחום תחנת האוטובוס. אין לי צל של ספק שאילו אחד מתושבי העיר כך היה חונה כך, הוא היה מוצא על השמשה דו"ח בסך 250 ₪, כפי שכתוב בסעיף 21 ברשימת עבירות החניה, המצוי בדף רשות החניה, באתר האינטרנט של העירייה.

אספתי את הילדה מבית הספר והתחלתי לטפס ברחוב שקד, לפני המרכז לצעירים פגשתי שוב את משאית האשפה חונה באותה תנוחה, רק שהפעם ראיתי את חלקה האחורי ממנו ראיתי שקית אשפה מבצבצת. עצרתי את הרכב וירדתי לראות מקרוב. המחזה היה מזעזע, משאית הדחס שאוספת אשפה ביתית רטובה, הייתה עמוסה בזבל שהסריח ואסף אליו במשך כל סוף השבוע חתולים, זבובים וכו'..

נדהמתי לראות את משאית המנוף שאוספת גרוטאות ופסולת מעורבת, חונה בתחום תחנת האוטובוס

ביום ראשון בצהריים עברתי שוב ברחוב שקד בסביבות השעה 14:00 ושוב ראיתי את משאית הדחס של הזבל חונה הפעם בצד השני של הכביש, שוב עמוסה בזבל מצחין! האמת, נותרתי המום.

בערב התקשרתי לחבר שלי וסיפרתי לו על המחזות שראיתי, הוא ענה לי בפתגם הידוע "הדג מסריח מהראש".

אז אתם תחליטו עד כמה נכון הפתגם למצב העיר, ואני... אני תוהה ביני לבין עצמי למה בכלל נהגי משאיות האשפה לסוגיהן צריכים לנסוע הביתה עם משאיות הזבל (ריקות או מלאות) ולא משאירים את המשאיות באתר של העירייה בסמוך למצפה? זו איכות החיים שיודעת העירייה לספק לתושבים? מישהו בודק את הטכוגרף של משאיות הזבל, כדי לעקוב אחרי שעות העבודה של הנהגים, שכבר בשעות הצהריים המוקדמות הם נמצאים בבית? שהרי אסור להם עפ"י חוק להתחיל את העבודה לפני שעה 6 בבוקר?! ועוד כאשר בחסות העירייה מבוצעות עבירות חניה, תברואה וכו', איך מצפה העירייה מהתושבים להתנהג? אם זו תמונת המצב, מה בדיוק עושים מנהלי הרובעים שלכל אחד מהם מוצמד רכב חדיש? להבנתי מנהל רובע אמור לטפל או לכל הפחות לדווח על כל עניין בתחום המוגדר לו כולל: ניקיון, גינון, מפגעים ועבירות חניה, אז העיניים שלהם לא רואות את מה שאני וכל התושבים רואים?


תכלה שנה וסרחונותיה - תחל שנה וניקיונותיה, שנה טובה, כתיבה וחתימה טובה לכולם ובצר לי על סבלכם.


אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page