top of page

גיבורים על חלשים על קשישים על ניצולי שואה לאן נגיע?

מכתב שהופנה אל יו"ר הוועדה הממונה בועז יוסף ולאחרים ע"י קובצת נשים קשישות מטבריה. המכתב הופנה גם אל משרד הרווחה – ירושלים, ואל המשרד לשוויון חברתי.

וכך כתבו ברעד ובחלחלה:-

אנחנו קבוצת נשים קשישות המתגוררות בטבריה, תקופה ביקרנו במועדון ניצולי השואה בטבריה עד ה- 6.2021 החודש שבו גורשנו מהמועדון.

קיבלנו הצעה לבקר בתור קבוצה נפרדת במועדון ׳׳בית גיל׳׳ בטבריה, שם ביקרנו כשנה. במסגרת המועדון קיבלנו חוגי התעמלות, הרצאות, ושלל פעילויות נוספות, הזמן במועדון היה מאוד חשוב לכולנו. רובנו ככולנו מתגוררות לבד, בשגרת יום מועטה בפעילות, הפעילות במועדון מילאה את השבוע שלנו בנקודות אור, בשביל נשים כמונו שלא יכולות להרשות לעצמן יציאות שכאלה ביום יום הפעילות במועדון הייתה משמעותית מאוד.

בחודש יוני 2022 לפתע קיבלנו הודעה על ביטול לאלתר של פעילות הקבוצה שלנו במועדון. פנינו למחלקת הרווחה בעיריית טבריה ולעמותה שמפעילה את המקום, אף אחד לא עזר לנו ולא הראה נכונות להתייחס למצבנו.

היציאה מהמועדון מותירה אותנו חסרות מעש ולבדנו וזוהי מציאות קשה עבורנו. גירושנו משני מועדונים הוא חוסר צדק מובהק, לנו בתור אזרחיות ותיקות וקשישות מגיע המינימום של פעילות שבועית, איננו דורשות מימון, רק מקום שיקבל אותנו ברצון.

אנחנו מבקשות לבדוק את הסיטואציה לעומק ולהשיב את הפעילות במקום. בתודה מראש על העזרה והתמיכה אם ותתקבל.

מאתנו: קבוצת אזרחיות ותיקות. סבירסקי ולנטינה, טרוק אלכסנדרה, קוגן ז'אנה, ברצינקו ילנה, קטייב תמרה, ספקטור אולגה, זנבורג לובוב, קניאזב תמרה, ויגודה נדז'דה, טימסיט פולה

מרוגין טטיאנה, יודקוב ילנה, ציזיס לידה.


נא להחזיר תשובה לכתובת: רח' השקד 56/4 טבריה טל.052-6694850


הערת העורך: לדעתי האישית, בכדי להראות לשרת הפנים איילת שקד שהמספרים בספרי העירייה מסתדרים אז חותכים בבשר החי גם של הקשישות. בדוחות חניה מגבירים רישום, תייר לא יכול רכוש כרטיס חניה הוא חייב להיות עם טלפון חכם ופנגו ואם לא אז הוא מקבל דו"ח. כידוע כל החרדים עם טלפונים חכמים והם גם עשירים... מעניין מה אומר אריה דרעי על זה, בעלי העסקים מחויבים באגרות השילוט שהמחירים עלו פי שלוש ללא אישור מועצה, בחיובי הארנונה כמעט כל התושבים השטחים צמחו וגדלו עד כי לפתע בתים גדלו במאה מטרים ואחרים בעשרות מטרים והכל בשיטת מצליח והמספרים מועברים לשרת כאילו שהכל מסתדר ואנחנו על סף רווחים ועודפי כספים. כל תושב חייב לשלוח השגה על חיוב שלא כדין בין שלט ובין ארנונה ומי שלא שלח ישלם. ההשגה עוצרת את ההליכים. זכרו נגדו ומי שלא שלח השגה על הקביעה החדשה הוא ישלם כמו ילד טוב כי הוא נתפס ברשת של שיטת מצליח. זה נקרא לשים מכשול בעיני עיוור. או אז לדווח לשרת הפנים איילת שקד תראי איך המספרים יורדים. בקיצור שודדים אתכם תושבי טבריה ומרביתכם שותקים ומשלמים ואם כך המצב אז כפי הנראה שמגיע לכם. תערערו, תשלחו השגות, תכסו את השלטים שלכם בסדין לבן. שמחתי לראות שכבר מספר עסקים עושים זאת הם כיסו בסדין לבן את השלט וזה יעשה עבודה טובה במחאה הכוללת להעלאות מחירים לא רצויות אבל מצויות והכל באישור משרד הפנים.

צפייה 1

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page