top of page

גדעון סער: נעביר החלטת ממשלה שתתמקד במינוף התיירות והתעסוקה בטבריה

לפני שלושה חודשים יצא גדעון סער בהצהרה שטלטלה את המערכת הפוליטית. הוא הודיע כי הוא עוזב את הליכוד ומקים את מפלגת תקווה חדשה שתוביל לשינוי בשלטון במדינת ישראל. תוך שלושה חודשים הצליח גדעון לסחוף אחריו מאות אלפי אנשים, הוא הגיע עם תוכנית רציניות ולא עם סיסמאות ריקות מתוכן.


בריאיון לעיתון שלנו הצהיר גדעון סער לראשונה מה התוכנית שלו בעבור טבריה וכיצד יפתח את העיר, חשף רבדים אישיים וכיצד יקים ממשלה.

גדעון סער - תקווה חדשה

מה תעשה בעבור העיר טבריה?

״לצערי בשנים האחרונות הטיפול בטבריה נזנח. אני רואה בה נכס של מדינת ישראל יש לה מורשת ייחודית, הון אנושי ומשאבי טבע רבים ואנחנו בתקווה חדשה נדאג לטפח ולנצל אותם על מנת להחיות מחדש את העיר. העיר עצמה היא נכס תיירותי ותעסוקתי שחייב לטפח ולהשקיע בו, לכן בכוונתי להעביר החלטת ממשלה שתתמקד בעיר טבריה ותעסוק באופן נקודתי במינוף תחומי התיירות והתעסוקה בעיר" כך אמר סער והמשיך: " מלבד התיירות, אנחנו נפעל על מנת לשדרג את העיר טבריה עצמה, נשקם שכונות ונוציא לפועל תוכנית חדשה לשיפור המבנים המתפוררים ושדרוג תשתיות העיר". עוד הוסיף כי בכוונתו להפוך את טבריה לבירת הספורט של הגליל."


למה להצביע תקווה חדשה?

חייבים לעשות שינוי במדינה ורק תקווה חדשה יכולה לעשות זאת. אני היחיד שיכול להקים ממשלה יציבה ומתפקדת אחרי הבחירות, לאחד חברה שסועה ולשחרר מערכת פוליטית תקועה וחסרת יציבות. לפני שלושה חודשים בלבד הקמתי את מפלגת "תקווה חדשה" והיום כבר יש לנו 140 סניפים פעילים ושוקקי חיים, עשרות אלפי מתנדבים שפרוסים בכל רחבי הארץ ומאות אלפי תומכים שרוצים שינוי ומבינים שתקווה חדשה היא הדרך היחידה להביא אותו.


מי אתה גדעון סער? בזירה הפוליטית היום, אני היחיד שמביא ניסיון רב שנים, רקורד של עשייה ויכולת אמיתית להחליף את השלטון.

הייתי בצמתי קבלת ההחלטות במדינת ישראל למעלה משני עשורים. הייתי מזכיר הממשלה פעמיים, כשהפעם הראשונה הייתה בגיל 32. כיהנתי כיו"ר סיעת הליכוד ויו"ר הקואליציה. באותם ימים התנגדתי לתכנית ההתנתקות. כחבר כנסת הייתי חבר בוועדות הרגישות והמסווגות של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת והעברתי עשרות חוקים בולטים, בהם הארכת חופשת הלידה בשכר, שינוי דרך בחירת השופטים לבית המשפט העליון, היעדרות מעבודה בשל מחלת ילד, שלילת אפוטרופסות מהורה בשל עבירות רצח, נסיון לרצח או אונס קטין במשפחה ורבים נוספים.


כיהנתי כשר חינוך ושר פנים והייתי חבר בקבינט המדיני-בטחוני. כשר חינוך הובלתי תהליכי ענק משמעותיים כמו חינוך חינם לגילאי 3-4, הקמת אוניברסיטת אריאל בשומרון ועוד. כשר הפנים, הובלתי מאבק בתופעת המסתננים והארכת שעון הקיץ.


אחרי עשרות שנים בפוליטיקה הישראלית, עם נסיון רב בהקמת קואליציות, הובלת רפורמות משמעותיות, עם תכניות עבודה מפורטות בשורה של נושאים ועם רצון אמיתי להביא לשינוי במדינת ישראל, אני נחוש להחליף את השלטון, להקים ממשלה ממלכתית ויציבה שתאחד את העם ולהוציא אותנו מהמשבר בו אנו נמצאים.


."״לצערי בשנים האחרונות הטיפול בטבריה נזנח

איך תקים ממשלה?

אני יודע להרכיב ממשלה, הרכבתי ממשלות ויש לי את הניסיון הפוליטי הנדרש ואת היכולת לחבר רוב בכנסת. אני היחיד שיכול לעשות את זה גם בשל העובדה שאני האדם המתאים ביותר לתפקיד במקום נתניהו, רואים זאת בסקרי ההתאמה לראשות הממשלה וגם מאחר ואני היחיד שאף מפלגה לא פוסלת. זאת בדיוק ההחלטה שעומדת לפני אזרחי ישראל בסבב הבחירות הרביעי לא סתם לא הייתה הכרעה בשלושה סבבים לפני כן. הנתון שהשתנה, קמה תקווה חדשה שיצרה אפשרות לשינוי כי היא שחררה קהל גדול של אנשים שנמצאים במרכז וימינה ממנו שרוצים שינוי.


ישראל נמצאת במשבר כלכלי גדול, מה תעשה כדי לצאת ממנו?

המשימה העיקרית של הממשלה היא לצאת מהמשבר ולהחזיר את הכלכלה למסלול של צמיחה. נעשה זאת באמצעות הצעדים המיידים הבאים:

מינוי שר אוצר מקצועי - אנחנו שואפים להוציא את תפקיד שר האוצר מהסחר מכר הפוליטי ולמנות איש מקצוע.

העברת תקציב וביצוע רפורמות- ישראל מתנהלת ללא תקציב מדינה מאושר כבר שלוש שנים. תקציב חשוב לקביעת סדרי העדיפויות של הממשלה ולביצוע רפורמות מקיפות שאנחנו נבצע בתחום הבינוי, הורדת יוקר המחיה והבנקאות.

סיוע לעסקים קטנים - נסייע לעסקים שנפגעו ממשבר הקורונה להחזיר עובדים שנמצאים כרגע בחל"ת על ידי מענקים ותמריצים משמעותיים.

דף חדש לפושטי רגל - עשרות אלפי ישראלים נאלצו לפשוט רגל בשל משבר הקורונה שפגע בפרנסתם ללא עוול בכפם. אנחנו ננקוט במדיניות דף חדש לפושטי רגל, שתאפשר להם להשתקם ולחזור למסלול עשייה ועבודה ללא סנקציות.


מה אתה רוצה להגיד לציבור הקוראים שלנו?

יצאתי לדרך עם תקווה חדשה כדי לעשות שינוי אבל רק יחד נוכל לעשות זאת- ב-23 במרץ. חייבים שתקווה חדשה תהיה מפלגה גדולה כדי להביא סוף סוף שינוי בישראל. נצביע למען תקווה לילדים שלנו, תקווה לאחדות העם, תקווה לכלכלה, תקווה לבריאות, תקווה לביטחון.


תסכם את מפלגתך במשפט: התקווה היחידה לשינוי.#גדעוןסער#תקווהחדשה