top of page

בכירי הליכוד מהורסי העיר טבריה בשנים 1989 ועד 1998 הגיעו לוועדת הפנים בכנסת

מאת: חיים חליוה


חוק בועז יוסף הפרסונלי עלה לדיון השבוע בוועדת הפנים של הכנסת. היה מדהים לראות את האינטרסנטים של הליכוד מהשנים 1989 ועד 1998 בדיון בוועדת הפנים, כשהם תומכים שוב בקומבינות ובאינטרסנטים האישיים שהיו מבין אלו שהרסו את העיר טבריה בשנות התשעים ולמעשה הביאו לחורבן בית של העיר. אני לא מזכיר את שמם כי הם מבחינתי לא ראויים!! אלא בזויים. אלו אנשי הליכוד או המלכוד?!

במהלך הדיון, לאחר ביקורת נוקבת על הצעת החוק, פנה חבר כנסת בוועדת הפנים פנה ליוזם החוק הפרסונלי, עמית הלוי, כמובן ליכוד, ואמר לו כך: "אני בז לך עמית הלוי על הצעת החוק הבזויה שלך ועל כל הצעות החוק שלך שאתה מביא...". אני מצטרף לאמירה זו של ח"כ.

הליכוד מהוכיח ומוכיח שוב ושוב שהוא לא בנוי למשול, לחוקק, לתקן, לדאוג להרוס מנגנונים שכיום כולם יודעים ומכירים שהם מוקדי הכוח של השמאל במדינה ובכלל הליכוד של היום הוא חלש, מוחלש, פחדן, עם זנב בין הרגליים, חברי כנסת רדודים, המביאים חוקים פרסונליים ולא ציבוריים, כלכליים כי אם חוקים מושחתים, אישיים, עם טעם וריח של באושים ושום תכלית לכלום.

זה הליכוד של היום לצערי הרב!! אני אומר זאת בלב כואב כי בדיוק כמו שאני אגן על הימין אני אבקר את הימין. זה לא הימין אליו פיללתי וזה בכלל לא הליכוד שאני רואה בו מפלגה שיכולה להוביל את המחנה. פעם האמנתי שכן, זה היה לא מזמן.

ח"כ עמית הלוי אתה הוא ההוכחה לכישלון של הליכוד כפי שאמרה לך חברת הכנסת מישראל ביתנו בוועדה וכפי ששמעתי "אתה שליח של משפחת נתניהו להיטיב עם אריה דרעי".

הדיון היה מביש ומבייש, ח"כ מהליכוד שחתמו כיוזמי החוק כלל לא השתתפו בדיון למעט עמית הלוי יוזם החוק, שגם הלך בשלב מסוים באמצע הדיון. היו ח"כ מהליכוד שהיו חתומים על הצעת החוק אבל הבינו שטעו וביטלו את חתימותיהם. אחד מהם הוא ניסים ואטורי.

גדעון סער היכה בליכוד ובמביא ההצעה, בייש את ההצעה ואת הליכוד שבכלל הביאו את ההצעה, כך עשתה גם ח"כ לזימי שהפליאה בניתוח מעמיק לשטות הזו ולחוק הפרסונלי והיא עשתה זאת במקצועיות יתרה תוך שהיא מפצירה בעמית הלוי מהליכוד תמשוך את ההצעה נדון בה ונגבש העה טובה ומתוקנת שתעבור על נקי. כך עשו גם דוברים אחרים.

חידד וריסק גם יחד במקצועיות זאב אלקין את הליכוד ואת מגיש הצעת החוק וזה היה מדהים ומבייש כאחד. רמזו לעמית הלוי מכל כיוון משוך את הצעת החוק שלך ואל תתבזה ואולי אף תיגרר לחקירה פלילית חלילה וחס אך האיש בשלו נער שליחויות לכל דבר ועניין ועושה את דבר המשלח שלו, בדיוק כמו אותו מחבל מתאבד שאיש לא יעצור אותו. בדיוק כמו נאום הלווייתנים של חיים רמון.

לאחר מכן נאמו נציגי העיר טבריה והמתמודדים לראשות העיר שהגיעו להשמיע את דברם, רון קובי, שני אילוז, אביב יצחק, אופיר נחמני, מאיר אלמקייס, ואפילו עו"ד שהגיע כמייצג של תושב העיר לטענתו, מי התושב נשאל ואז ענה, רפאל טרבלסי. לי ידוע שכנסת ישראל היא כמו הבית השני שלו אך בחר מסיבותיו הוא שלא להגיע לישיבה. סיבותיו ברורות לכל בר דעת.

המועמד לראשות העיר אביב יצחק, נשא דברים באופן רהוט, מדויק, ענייני, חד חלק וחותך, הציף את עניין תקציב הפרסום המוגדל והכפול של העירייה על מודעות בתשלום של בנינו עשינו קנינו הבאנו אנחנו ורק אנחנו אני ואין בילתי. גם רון קובי העלה נושאים ואמיתות ופרש את דעתו ואת התהליכים השונים שהיו בעיר בעבר ובמהלך השנים עד היום. הגדיל לעשות אופיר נחמני שדיבר באופן נחרץ אסרטיבי והביא מידע ומסמכים לח"כ היושבים בוועדה ופרש בפניהם את טענותיו שהגיעו מדם ליבו וטיעונים של ממש. טענתו שהביאה להרמת גבה ולתגובות היה מסמך של עיריית טבריה ובו ניתן לראות בבירור את הכסף הגדול בהשקעה בפרסום של יו"ר הוועדה הממונה הפקיד הממשלתי בשנתיים האחרונות תקציב שגדל בפי שתיים ויותר והכל לפרסום והאדרת שמו של יו"ר הוועדה הממונה בועז יוסף שטען כזכור בקולו הוא "אני לא מתמודד ולא אתמודד..." נו ו... אז אמר! פרסום על פועלם של פקידים ממשלתיים וחברי המועצה למה, למי ולמה? הכל במודעות ענק בעיתונות המקומית, בשלטי חוצות ובמודעות ענק ברחבי העיר קניית זמן שידור ועוד... והכל ברוח של בנינו קנינו עשינו חברים קוראים יקרים הכל אבל הכל מכסף ציבורי בכדי להאדיר שמם של כאלו שלא אמורים להתמודד לראשות עיר או למועצת העיר.

מסמך זה הצית את ליבם של מספר חברי כנסת כי הדעת, ההיגיון והשכל הישר לא יכולים לעכל את ההוצאות העצומות האלו. אלא, אם הכל תוכנן מראש ויש תוכנית ומשנה סדורה כפי שצוין בדיון ע"י אופיר נחמני ועוד מאז הגעתו לעיר והכל בכדי להריצו לראשות העיר והכל על חשבון הקופה הציבורית והציבור הטברייני תוך כיפוף החוק והנורמות המוסריות והציבוריות.

אם זו לא מעילה באמון הציבור אז מה כן?

זכור לכל שאני טענתי וטוען עד היום שבועז יוסף הוא בסה"כ פקיד ממשלתי. פרסומי העירייה ע"י הדובר הם בהוראת ראש העיר ולכן העירייה כותבת "ראש העיר בפועל" הכל בכדי להחדיר לראשכם ציבור יקר את עצם המילים "ראש העיר" והכל על חשבון הציבור.

זו פשוט גניבת הדעת ומחשבון כספי הציבור ועל חשבון הציבור. צא ולמד הכל היה מתוכנן מראש וזה לא מקרי שעמית הלוי הוא רק השליח שרצה להרגיש שהוא חשוב.

שני אילוז דיברה על טבריה ועל מצבה של טבריה ועל החובה שהממשלה תעזור לטבריה ועל הפגיעה בטבריה שעושה כל ההליך הזה ושטוב היה אם לא היה נולד כלל. מאיר אלמקייס המועמד הראשון שרץ ומוציא כספים כבר מעל לשנה ויותר גם מסר שהוא זה שהעביר חומרים ללה"ב 433 על המקרה והאירוע וביקש לפתוח בחקירה היות והיכן שאין היגיון ויש מעשים נוגדי חוק והיגיון יש לחקור. להזכירכם מאיר אלמקייס הוא עו"ד במקצועו.

גם מאיר דיבר על שעת רצון לעזור לסייע לעיר ולמתמודדים לראשות העיר כשווים בין שווים ולא עם מתמודד המנצל את משאבי הרשות בכדי לקדם אג'נדה אישית ופרסונלית שלו תוך שמעניקים לו מקדם אדיר, כספי ציבור ומעמד לא לו במקום כל המתמודדים האחרים. אין לנו חשש מהתמודדות אנחנו יודעים להתמודד עם הכל ובלבד שההתמודדות תהיה הוגנת, שווה ולא מוטת והמעלה ריח וטעם של ריקבון ציבורי. כבר היום חולקו תפקידים מנכ"ל עירייה - ליכוד, כבר עכשיו אנשים שידם במעל אבל אינם כאן יש בידם הבטחה, הובטח ויקוים שפעילים מפלגתיים יקבלו סגן בפועל, ועוד סגן בפועל כבר היום ורק שהחוק יעבור.

לא ניתן לדעת מה יהיה. אבל. הליכוד, החרדים גם יחד חייבים וצריכים לזכור כי גם אם כולם יתאחדו מאחורי בועז יוסף לא יהיו להם 40% תמיכה ויותר מכך 50% במועצה ואף תקציב לא יעבור, כי את השיטה איך עושים בכדי להפיל ראש עיר הם למדו מבועז יוסף.

אחרי הכל שוב טבריה חטפה עוד מכה אנושה בציור תדמיתה כעיר מושחתת, רדודה, חלשה, נחשלת, מתה ובכלל רק מעשי שחיתות וריקבון פוליטי ששולט מאז שנות התשעים יש בה.

זאת העיר שמעניקה לליכוד 10,000 קולות, החרדים והמסורתיים אנשי ימין עוד 9,000 קולות אבל זה מה שהיא מקבלת ממשלת ימין מלא על מלא ומהליכוד. על כך נאמר, הציבור מטומטם והציבור משלם וישלם.


אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page