top of page

ביטחון לאומי

"מיתוג מחדש" זו אסטרטגיה שיווקית בה יוצרים מחדש עבור מותג / מוצר קיים-תדמית מחודשת (ויקיפדיה)

תמונה מהפייסבוק - השימוש הינו לפי סעיף 27א עפ"י חוק זכות יוצרים
אם יש בנגב נשים יהודיות שמפחדות להסתובב בלילה אני צריך לבוא למשטרה ולהגיד שצריך לשנות מדיניות

לפני כחודש מדינת ישראל יצאה שוב לבחירות, רק שהפעם הייתה הכרעה לגוש הימין עם 64 מנדטים. בזמן כתיבת שורות אלה, הרכבת הממשלה טרם נסתיימה וחבל שכך כי הייתה פה הזדמנות פז להקים ממשלה במהירות וכבר להתחיל תהליכים לטובת המדינה. למרות זאת, כבר עכשיו המנצח הגדול הוא איתמר בן גביר. הראשון לחתום על הסכם קואליציוני היה אותו בן גביר שקיבל לידיו את תיק ביטחון הפנים עם סמכויות נרחבות. כמו למשל : הוצאת רשויות אכיפה ממשרדי ממשלה וגורמי אכיפה - והטמעתם במשרד החדש, המשרד "לביטחון לאומי". הדבר המשמעותי שיעבור לידיו של בן גביר הוא הסמכות על מג"ב איו"ש - אותה יקבל מצה"ל ויחלוק עם המפכ"ל.


סוגיית הביטחון האישי שנפגמה קשות בשנה האחרונה עם מעל 30 נרצחים באירועי טרור שונים, זה הדגל שהניף אותו בן גביר בבחירות. על סמך הבטחת בחירות זאת, הוא קיבל 14 מנדטים ברשימה המאוחדת של "הציונית הדתית" ו6 מנדטים מתוך רשימתו "עוצמה יהודית".


אותו "מיתוג מחדש" של תיק ביטחון הפנים שמעתה כאמור ייקרא "התיק לביטחון לאומי", כבר טומן בחובו תדמית מחודשת וראייה חדשה כדי להחזיר את השקט לרחובות. אותו "מיתוג מחדש" עוד בטרם הושק המוצר או הרפורמות בשטח, בעצם מאותתים לנו האזרחים שדברים הולכים להשתנות. המבחן האמיתי של בן גביר יהיה בחודשיים הראשונים של כניסתו לתפקיד. במידה ויבצע מהלכים בוני הרתעה ומגבירי אכיפה, יהיה לזה הישג תודעתי שילווה אותו לאורך כל הקדנציה.


בעצם גם בן גביר מתחיל תהליך אישי של "מיתוג מחדש". הוא מבין שלא יכול לעשות מהלכים שהיה עושה בעבר ואם לעשותם אז בשיקול ובאחריות. דוגמא לכך רואים שלאחרונה התבטא שמעתה ואילך, לא יעלה להר הבית מתי שהוא רוצה. אלא יעשה זאת בתיאום מראש עם גורמי הביטחון. בנוסף, לא יפרסם את מועד עלייתו, אלא רק לאחר שיעלה, יפרסם זאת אצלו ברשתות החברתיות שאכן עלה. ללא ספק כבר מקבלים "בן גביר חדש".


אחת הבעיות לעיתים של "מיתוג מחדש" היא לאבד את ערך המוצר המקורי. גם כאן בן גביר בתפקידו כשר לביטחון לאומי, יצטרך מצד אחד כן להיות נמרץ, נלהב וער לסביבה כמו שהוא עכשיו. אבל גם להיות יותר מתון ואחראי. האפשרות לתמרן בין הדברים, תיקבע את הצלחתו או כישלונו במשרד החשוב הזה. הישגיו והצלחותיו בשטח יהיו השקט והרווח של אזרחי המדינה.


באחד הראיונות שלו השבוע אמר: "אני חושב שזכותי להגיד למשטרה לשנס מותניים ולעבוד. אם יש בנגב נשים יהודיות שמפחדות להסתובב בלילה אני צריך לבוא למשטרה ולהגיד שצריך לשנות מדיניות". אז נראה שהכיוון בשטח גם יהיה חיובי לקראת באמת החזרת הביטחון הלאומי.


בכלל בן גביר, לפי הופעותיו בתקשורת השבוע, נראה שהוא מגיע נחוש ועם רצון כן לשנות. בריאיון אחר הוא אמר : "אני מעדיף את השם שר הבל"ם, כי באנו לבלום. לבלום את הפגיעה באזרחי ישראל, לבלום את זריקות בקבוקי תבערה ואבנים נגד יהודים, לבלום את ההתנכלויות לחיילי צה"ל, לבלום את הפרעות נגד שוטרים. לבלום את שונאי ישראל ".


הנה כבר בשטח בן גביר התחיל בשלב הבלימה. פעולה ראשונה - קידום הצעת חוק של חבר מפלגתו אלמוג כהן בדבר עונש מאסר של 3 שנות מאסר למי שיפריע לחיילי צה"ל בעת מילוי תפקידם. פעולה שנייה, תמיכתו בפועל במשפחתו של החייל שנשלח ל10 ימים לכלא, כולל סרטון תמיכה שפירסם יחד עם אביו של החייל. סרטון בו קורא למפקדי צה"ל, לחשב מסלול מחדש בדבר העונש הלא מידתי של אותו חייל שכל "חטאו" היה שאמר "בן גביר בא לעשות סדר".

לסיכום, כנראה באמת "הגיע זמן בן גביר " שיעשה סדר ויחזיר לנו את "הביטחון הלאומי".
פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page