top of page

בחירות רבותיי בחירותכן השבוע זה נגמר. הניסיון כשל, הסכר נפרץ, המדינה בהתפוררות ערכית של מנהיגיה, הציונות מאבדת מסמליה ומערכיה, אויבנו ושונאינו מבית ומחוץ משתמשים בכלים שלנו בכדי להכות בנו. השקר, הוא כלי השרת בדעת הציבור הגמישה, הכוחניות, השררה, הביזוי הוא נחלת הכלל אבל שנאת החינם היא המצרך הפופולרי והזול ביותר בימים אלו. ובמילים פשוטות של חיי היום יום, אין ביטחון, אין מי ששומר, כל ממזר מלך והרגשה של איכסה מלווה אותנו במה שאנחנו רואים ושומעים. זה בדיוק מה שרוצים אמצעי התקשורת הרבים לעשות, קוראם לזה הנדסת התודעה שלנו. אבל אל תשכחו דבר אחד יש בעם היהודי הרבה מאוד דברים יפים והוא עם שיודע להפתיע לטובה וגם לרעה את אויבנו ושונאינו.

השבוע, שמענו וראינו איך ראש ממשלה התפטר ומפזר את הכנסת אחרי שיפוץ ביתו ב-50 או 60 70 מיליון שקל, ראש ממשלה חליפי שרוצה לגור בבלפור, ראש ממשלה חדש שיבחר בשבוע הבא, אז עכשיו צריכים לשפץ את בלפור, אולי רק אולי ביבי נתניהו ירכיב ממשלה חלופית והקשקוש הזה של כתב במחנה יהיה ראש ממשלה מעט מפחיד אותי שהרי מרבית דבריו בארכיון התקשורת הם שקר אחד מוחלט והוא לא לבד, נוסיף לכך ממשלה מנופחת בעשרות שרים, סגני שרים, החוק הנורבגי כל אלו הם קומדיה של טעויות והשתקפות עגומה לכלל חולשותיה של החברה הישראלית, של השיטה, של בית המחוקקים - הכנסת, שריה, נבחריה, המערכות שעליה הכנסת ושריה ממונים, המשילות במערכות החוק והממשל, השלטון הרקוב, משרדי הממשלה, הכל נראה כמגדל קלפים שמתמוטט לנוכח העבריינות, הפשיעה הגואה, משפחות הפשע שחדרו אל מערכות השלטון כנגיף הסרטן, האלימות העבריינית במגזר הערבי המסכנת את השפויים במגזר לא פחות מאשר את כלל אזרחי המדינה ובקיצור בהכל אחזה האש כבשדה קוצים. אבל... אנחנו בישראל ובתקשורת עסוקים בהנדסת התודעה הציבורית, בערוצי טלוויזיה לא מאוזנים בעלי אג'נדה ברורה של השמאל בישראל, בסקרים שהם שקרים בשינוי התודעה בציבור ובתיקו הנצחי של שיטת בחירות מבזה והרסנית והכל תחת הסיסמא רק לא ביבי מבית היוצר של השמאלנים ברחבי המדינה הנשענים על כספי ציבור לא להם ואיש בימין לא פותח את עיניו ועושה תיקון מתחייב בעניין.

המדהים בעיניי הוא, שבשים לב, דווקא חובשי הכיפות הסרוגות אינם מאוחדים ומלוכדים, הם כצאן טועה רועים באחו חשופים לפגיעות והגרוע אינם בוחלים לפגוע באחר, מפוזרים בין כלל המפלגות כקישוט, במקום להתאחד סביב המאחד אותם ואת השקפת עולמם מיום היוולדם למפלגה אחת גדולה ועוצמתית המייצגת את היהדות, הציונות, את אותם הערכים עליהם בנויים חייהם וכך הם מחנכים את ילדיהם.

את מקומם של כל אלו תפסו הבגידות, השקרים, החרמות, התעתועים האינטרסים ומה לא. יש בהם יותר מפריד מאשר מאחד. לא כולם כאלה, מרביתם מייצגים את הזרם הציוני, היהודי, הערכי, הנאמן לארץ ישראל, ליהדות, לערכיה ולמולדת. הזרם החשוב מאין כמותו, אין בו אחדות ואין בו את "ואהבת לרעך כמוך" ממש אין.

מנגד אני רואה את היהודים שאני לא מבין למה השנאה גואה בליבם, בנפשם ובמוחם ליהודי באשר הוא יהודי, לאיש המאמין באלוהים, לדת, לאמונה שארץ ישראל היא מדינת היהודים ראשית ולא מדינת כל אזרחיה, דעותיהם האישיות שיהיו אשר יהיו אני מכבד אותם אך הם חייבים להיות אחרי מעמדה של המדינה כמדינה יהודית וכמדינת ישראל הנאמנה לזהות היהודית. יש אזרחים שמעדיפים לדבר עם רוצחינו לפני שהם ידברו עם שכניהם, חבריהם, היהודים שמסביבם. זה הזוי, אבל לא מפתיע ואני לא מופתע. די בלהסתכל על השנאה שחלק גדול מהחברה הקיבוצית מושתת על שנאה לאחר, מספיק להביט לחלק גדול מהחברה הקיבוצית בעמק הירדן ולהבין שזה המצב. אני חבר מליאה ואני רואה זאת בעיניים של חלק לא מבוטל מחברי המליאה.

היהודים שזכו לכינוי קאפות בגרמניה, נהגו באופן דומה לחלק מהיהודים במדינת ישראל שאינם רואים את העיקר, את מדינת היהודים, את ארץ ישראל, את חלקת האלוהים הקטנה והיחידה שלנו הם רואים דווקא ביהדות כמושא לשנאה. זה הזוי.

אני תפילה שרק נהיה מאוחדים מאחורי מדינת היהודים, באהבת האחר, השונה, השכן היהודי בעל הדעה השונה והאחרת, וגם כל שכן טוב הנאמן למדינת היהודים ולארץ ישראל.

שמעתי הרצאה מאלפת של איש חינוך גדול, בעל תפקיד חשוב במכללה, יזם, איש עסקים, בעל תפיסת עולם מדהימה של מחוץ לקופסא. אבל מה שתפס אותי הייתה בקשה קטנה שהאיש ביקש בטקס סיום תואר במכללת רופין מהתלמידים וכך הוא אמר: "החלש תמיד מסתכל על החזק. אני תפילה שנגיע לרגע שבעלי המעמד החזק יסתכלו על בעלי המעמד החלש תזכרו את זה בדרככם החדשה". לדעתי, זו תכלית הבחירות הבאות ורק בכוחנו המשותפים היכולות לשנות זאת.

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page