top of page

בג"ץ הציל את טבריה

מאת: חיים חליוה

שימוש עפ"י סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים
דיון בבג"ץ תחולת תיקון לחוק יו"ר ועדה ממונה בועז יוסף שימוש עפ"י סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים
בועז יוסף לך הביתה! השחיתות התגלתה במערומיה בבית המשפט העליון, שופטי בג"ץ זיהו את התרגיל המסריח, עת הוא נחשף במהלך הדיונים והחומרים. הם החליטו, לא מבית מדרשנו!

המועמדים לראשות שעתרו לבג"ץ ניצחו ובגדול! שני אילוז, אביב יצחק ואופיר נחמני שהכניס לבועז יוסף פעמיים נוק-אוט בבית המשפט. ביחד לימדו הם את בועז יוסף איך מנהלים תיק בבית משפט על בסיס הצדק, האמת והיושרה.


טבריה עצרה מלאכת ביום 30.7.23 עת התקיים הדיון בעתירה בעניין תיקון מספר 53 לחוק הרשויות המקומיות, שלעצם העניין נקרא חוק בועז יוסף והאפשרות שבועז יוסף שעבורו חוקקו את החוק הפרסונלי בכדי שיוכל להמשיך להתמודד לתפקיד ראש העיר בטבריה מיד אחרי כהונה כיו"ר וועדה ממונה. והכל, כי זה רצונו של אדונו אריה דרעי, וש"ס. כידוע, אליו הצטרפו מושחתי הליכוד שהריצו את החוק עבורו ולמענו ע"י חבר מהספסלים האחוריים של הליכוד.


על הבושה ועל הליכוד והשחיתות בהבאת החוק להצבעה, כבר כתבתי בעבר ולא אחזור על דבריי. אבל על הדברים שאמרו שופטי העליון על בועז יוסף ובכלל על התהליך כולו, לא היה בו בכדי להוסיף כבוד לעיר טבריה החבוטה, המדממת, והמשוועת לשקט ולהבראה ולקיים בה את הבחירות.


הרבה כבוד לא הביא בועז יוסף לעיר עם המהלך המסריח אליו חברו גם מספר חברים מטבריה בעלי אינטרסים, את ביבי ודרעי המהלך לא הרתיע, וממש מעניין מאוד למה? גם למה ההצעה של השופטים לבועז נדחתה ומי המליץ לבועז לדחותה? כפי הנראה, השערה שלי שזה בא ממי ששלח אותו לשכב על הגדר ולזכות בראשות העיר. לכן נראה, שבועז רצה פסק דין כתוב.

אולי בכדי להשתמש בפסק הדין הכתוב והמפורט כנגד שופטי בג"ץ בהמשך הדרך והבג"צים שיגיעו. ידע כל תושב ובמיוחד בועז שדברים בכתוב משופטי העליון בועז יוסף יכול למצוא עצמו עם אמירות חריפות הכתובות כנגדו ו/או דברים חמורים הרבה יותר שאף יפגעו בו בכל עבודה ציבורית בעתיד.

אבל זה המחיר שאמור לשלם מי ששוכב על הגדר עבור מאבק לא לו. בועז שכב על הגדר ועכשיו רק צריך לראות אם הוא יקבל את מבוקשו תמורת השכיבה על הגדר.

עולה השאלה הגדולה והיא איך שני אנשים הנחשבים כל אחד מהם לגאון בפני עצמו ביבי נתניהו ואריה דרעי יובילו מהלך שכזה עם שחקני שדה ויפעלו למהלך שכל יועץ משפטי וכל שכל ישר והגון אומר ואמר שזה הליך מושחת ורקוב, ובג"ץ יפסול את החוק. כל יועץ משפטי אמר זאת, טלי גוטליב הזהירה זה פסול, אבל השניים המשיכו בשלהם. למה? איש לא מבין!

טבריה והטבריינים ניצלו ברגע האחרון ממעשה השחיתות והנבלה שנעשה בחסות החוק והמחוקק, הליכוד וש"ס עת חוקקו חוק פרסונלי עבור האיש של אריה דרעי.

כמה עצוב שיש טבריינים שעוד חושבים שאנשים שכאלו ראויים להיות ראש עיר או בכלל בעבודה ציבורית אם ידם נמצאת עמוק בעיסת השחיתות ובועז עוד מצהיר בפני כתב עיתונות: אני תוהה מדוע קיבלתי את התואר "מקורבו של דרעי" והצהיר כך: "מקווה שאריה דרעי יהיה מקורב שלי".


יש בטבריה לא מעט אנשים פשוטים מאמינים הגונים וישרים ולא מתוחבלים הם פשוט יהודים טובים. אתה באמת חושב שהם מאמינים שאתה לא מקורב של אריה דרעי? אופיר נחמני, על זה זכה בבית משפט עת תבעת אותו על האמירה הזו והשופט קבע שאופיר צדק שאתה מקורב של אריה דרעי ובנוסף אתה צריך לשלם לו 4,000 שקלים.

לך לכה לדרכך, עזוב אותנו בטבריה לנסות לצוף מעל המים. מה שתשאיר לנו לבטח עוד יתגלה כמו גם מעשים אחרים שעשית בין לטוב ובין לרע אבל חזור לרעיה והבת בכפר חיטים, הרי לא באמת עברת לטבריה, כך שלפחות שקר אחד נוסף שלך ירד מהבמה.


עזוב אותנו בשקט לך לאריה דרעי, אני בטוח שהוא ימצא לך איזה עבודה או ג'וב או שהוא פשוט יזרוק אותך כי הוא כבר השתמש בך ואינו זקוק לך.

אגב, טוב יעשה אם ינהג כך. כי מי שלא מכיר הכרת הטוב מהי? לא ראוי להכרת הטוב!

שבת שלום, וטוב ששופטי בג"ץ הראו לך את הדרך החוצה בדיוק כמו שעזבת את הדיון שעה ויותר לפני, כאשר אתה משיב לעתירה בעליון. לא רחשת להם כבוד כי ידעת שהם זרקו אותך מכל המדרגות כראוי וכצפוי כבר בהתחלה.

שבת שלום לכולנו למעשה מערכת הבחירות בטבריה נפתחה והיא נכנסת להילוך גבוהה ומלאכת החיבורים ומציאת השחקנים למשחק רק החל. וכבר יש מספר סגירות המסמנות את הכיוון ואילו בצד השני הרי ידוע שרון קובי לא רוצה שותפים


אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page