top of page

אָוַונְטָה!

עודכן: 22 באוק׳ 2022

אגף החינוך לא מחמיץ הזדמנות להחמיץ הזדמנות. ביקור ממלכתי בטבריה, של שרת החינוך גב' יפעת שאשא ביטון, המלווה בפמליית בכירי משרד החינוך התקיים לפני שבוע בטבריה.

יפעת שאשא ביטון שרת החינוך. תמונה מהפייסבוק. השימוש הינו לפי סעיף 27א עפ"י חוק זכות יוצרים

אגף החינוך בחר במהלך שכולו הצגה אחת גדולה, להוביל אותה לחטיבה העליונה של עמל הממומנת רובה ככולה ע"י רשת עמל ולגן ילדים בשיכון א' שזכה בשיקום עמוק ע"י קול קורא הממומן על ידי המדינה...

זהו בלוף! צ'יזבט, רמאות עצמית או אם תרצו בשפה הטבריינית אָוַונְטָה! דיי לאָוַונְטָה הזאת, התרברבות מיותרת ומעוותת מציאות.

מנהל אגף החינוך: זו הייתה הזדמנות להציג את התמונה האמיתית של גני הילדים המוזנחים בטבריה, לנצל את הביקור לגיוס משאבים בעיתוי של לפני בחירות, להיות ישר מקצועית וערכית ולא להציג תמונת שווא שללא ספק תפגע בילדים.

היה צריך לקחת את השרה ולהראות לה את המצב החמור בגני הילדים בטבריה, מצב מחפיר. יש לנו גננות מופלאות שמצליחות באפס תנאים לחנך ילדים בגיל הכי חשוב. כך נותנים יד להמשך פגיעה בילדי העיר הנמצאים בתנאים מעליבים בגנים, עושק ילדות.

כך בדיוק מחריפים את המצב, מעמיקים את הכאוס בגנים, מורחים את הציבור בתמונות מחויכות עם צמרת העיר - והרווח לילדים אפס!

השרה שאשה ביטון בטח יצאה מכאן ואמרה בליבה הכל פיקס אם כך נראים הגנים בטבריה...

כך מפקירים את חוויית הילדות של הילדים, מעמיקים את האפליה בתנאי הגידול והחינוך לעומת המקומות האחרים, הקרובים והרחוקים... אין שום סיבה שגני הילדים ובתי הספר בקרית שמונה, בית שאן, צפת, עפולה ונוף הגליל יראו מדהימים ובטבריה הזנחה מעיקה.

צא ראה ולמד מר מאירי, איזה בעיות בטיחות קשות במערכת החינוך, חוסר ציוד משווע בגני הילדים, היעדר משחקים, משאבים ומתקני חצר ראויים, היעדר הצללה בחצרות המוזנחים, אחזקת מבנים לקויה, בתי ספר יסודיים ישנים, מוזנחים, מופקרים....

לילדי טבריה מגיע יותר! צר לי לרשום, הגנים נראים יותר כמרחבי השגחה מוזנחים, מתחמי "בייביסיטינג" ולא גן ילדים מלמד מחנך ומקדם.

דיי לצעצועים מרוסקים, הגיע הזמן לשינוי, לחשיבה חדשה, לראות טובת ילדים ולא צילומים מרמים עם ניחוח פוליטי זול.

אנחנו קוראות לשיפוץ יסודי של הגנים!!! טיפוח החצרות, הסרת עשביה, צביעה, תקציבים פחות מעליבים לאחזקה שוטפת, סביבה חינוכית מדכאת, חוסר אונים מבריח ... מגרש מהעיר!

ככה לצערנו בועטים את ילדי העיר החוצה מטבריה, פוגעים בעתידם והתפתחותם, מגדילים את בעיות המשמעת, פוגעים בעיר ומנציחים רדידות, מסכנות ועליבות.


אז כמו שאמרנו בטבריה כמו בטבריה הכל "אָוַונְטָה" במיטבה.


הערת מערכת העיתון:

ניגשנו למילון אבן שושן וביקשנו את הפירוש למילה "אָוַונְטָה" וראו מה מצאנו: שֶׁקֶר, רְמִיָּה, אוֹנָאָה, אֲחִיזַת עֵינַיִם, בְּדוּת, בְּדוּתָה, בְּלוֹף, כָּזָב, כִּזּוּב, כַּחַשׁ, לוֹקְשׁ, מעשׁה רמיה, מַעֲשִׂיָּה, מִרְמָה, עבודה בְּעְיָנַיִם, פְּלַסְתֵּר, צִ'יזְבָּט, רַמָּאוּת, רְמִיָּה, שֶׁקֶר, שקר וכזב, תרמית.

השם והכתובת של כותב/ת המאמר אנשי נשות חינוך מהמעלה הראשונה בעיר (לא פוליטיקאי/ת) איש/ת עשיה חינוכית ובשל חשש לבל יאונה להם כל רע או נקמה בעתיד שמותיהם שמורים במערכת.

תוכן מכתב זה הועבר ע"י מערכת העיתון לשרת החינוך הגברת שאשא ביטון. ילדי טבריה חושבים יותר מאשר יחסי ציבור שקריים של פוליטיקאים מהדרג הכי נמוך שיש בעיר טבריה.


אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page