top of page

ארצי מרדכי יוצא למאבק

עודכן: 3 ביוני 2022

את מה שקורה בעיריית טבריה ובטבריה בכלל בעת האחרונה רבים בטבריה כלל לא יודעים או מבינים. מאז לכתו של מוני מעתוק, יש הטוענים שהעיר נעצרה ובמובנים מסוימים היא אף מתדרדרת במהירות להתחרדות. את תפקודו של הממונה כיום, בועז יוסף, כולם מרגישים ומבינים שאט אט במעשים, בהתנהלות ובין השורות שנכתבות בתקשורת המקומית לאן הרוח נושבת ולאן הכיוון.

ההבדל בין מוני מעתוק לבועז יוסף, טוענים עובדי עירייה הוא ההבדל בין מזרח למערב, בין שמיים לארץ. זה בא ליידי ביטוי באנושיות, במקצועיות ובשכלתנות, בניהול המקצועי לבין ניהול כוחני, יהירות, אני ואני, ויש הטוענים אפילו הרבה מעבר לכך.


ארצי מרדכי

השבוע זה ארצי מרדכי, יו"ר וועד עובדי העירייה שהוציא מכתב חריף מאוד ובו דרש תשובות לשאלות קשות מאוד על אופן קבלת ההחלטה לקבל לעבודה את מנהל משאבי אנוש, יהושוע אלגלי. יהושוע אלגלי הורשע בבית הדין לעבודה ובג"ץ במעשים שאין הם מכבדים התנהלות ציבורית מתוקנת בלשון המעטה. לפיכך, כל בר דעת ירים גבה וישתומם הכיצד ולמה בועז יוסף ממנה אותו למנהל אגף משאבי אנוש? ארצי רומז במכתבו על חשדות לחוסר היגיון ושכל ישר הסתרת מידע ועוד בקבלת ההחלטה לקלוט אותו לעבודה. ואני תוהה ביני לביני וחושב ביחד אתכם. במקום בו המעשה חסר כל שכל ישר, היגיון בריא, שיקול דעת מקצועי ופוליטיקאים בוחרים אדם שבתי המשפט כתבו עליו דברים חמורים מאין כמוהם ואף הרשיעו אותו בדין ומקבלים אותו במקום אחד מששת המועמדים האחרים שעליהם אין רבב? מה זה אומר לכם? מה עולה בדעתכם כמחשבה ראשונה. כן מה שאתם חושבים גם אני חושב!!


ביקשנו את תגובת, ארצי מרדכי, יו"ר וועד העובדים אך האיש סרב להגיב לכתבנו.

את מכתבו המלא של מר ארצי מרדכי תוכלו לקרוא במהדורה הדיגיטלית של העיתון "כוכב הצפון"

או בפייסבוק או באינסטגרם כבר ביום שישי.


ביקשנו את תגובת יו"ר הוועדה הממונה בשאלות: אל מערכת העיתון הגיע מכתבו של יו"ר וועד העובדים ארצי מרדכי. המכתב מעלה דברים חמורים והוא מדבר בעד עצמו.


אבקש את התייחסותך כיו"ר ממונה לשאלות הבאות:

לטענת יו"ר הוועד בישיבת וועדת המכרזים השניה מיום 10.2.2021 יהושע אלגלי הסתיר מידע ונתונים רלוונטיים מפני חברי וועדת המכרזים. התנהלותו הייתה לכאורה שלא בתום לב. הוא לא דיווח על ההליכים שהיו לו בבית הדין לעבודה ולאחר מכן בבג"ץ ועל מעשיו בכלל. האיש נבחר מבין 6 מועמדים. ייתכן ואם היו מונחים בפני חברי וועדת המכרזים כלל הנתונים להליכים, למעשים וההיבטים המשפטיים, לפרוטוקולים מבית הדין לעבודה ומבג"ץ חברי הוועדה היו נחשפים למעשיו של האיש ייתכן וכלל לא היו ממליצים לבחור באיש כי אם באחר טוב ממנו ישר ממנו ומוכשר ממנו. חריגות שכר בניגוד לחוק יסודות התקציב כמו גם טענות רבות שהועלו במכתב.


שאלתי היא מדוע החלטת כיו"ר הוועדה הממונה להכניסו לעבודה בעיריית טבריה כמנהל אגף משאבי אנוש כשמעשיו הלא חוקיים מביישים כל מוסד ציבורי דווקא בתפקידו זה ברשות מקומית אחרת?


האם כגזבר המועצה האזורית עמק הירדן היית מחזיר לעבודה את האיש שגנב מהקופה עליה אתה היית ממונה כ-6-8 מיליון שקלים לעבודה? שאלה רטורית כמובן, נכון?


יש המעלים חשד וסברה כמו גם כאלו הטוענים שמר יהושוע אלגלי הוא איש המקורב לאנשי ש"ס. (אין אישור לטענה זו מכל מקור מהימן כי אם רק השערה) שאלתי היא אם אכן הוא איש ש"ס, האם הכנסתו של מר יהושוע אלגלי לעבודה בעיריית טבריה קשורה למעורבות אנשי ש"ס או שר הפנים אריה דרעי שכפו או ביקשו את רצונם עליך?


במכרז הראשון יו"ר הוועדה הממונה דאז, מר מוני מעתוק, ביושרה ובהגינות ציבורית לא הסכים לקלוט את מר, יהושוע אלגלי, ושמו הוכנס אחרון לרשימת המועמדים שהשתתפו, לא בכדי. למיטב ידיעתי בשל היכרות אישית ומידע על מעשיו בעבר שלא סופרו בקורות החיים. זה בגלל ששניהם מאותו הכפר. דבר לא השתנה למעט שאתה מונית לתפקיד יו"ר הוועדה הממונה. והנה נסללה לאיש הדרך ומסלול ירוק תוך עצימת עין לכלל מעשיו כפי שאלו עולים ממכתבו של מר ארצי מרדכי וממסמכי בית הדין לעבודה, ובג"ץ. תסביר לציבור הכיצד?


בסופו של המכתב כותב ארצי ליועמ"ש כך: האם בראיון ובהגשת קורות החיים היה גילוי נאות של העובדות הרלוונטיות להיבחרו לתפקיד מנהל אגף משאבי אנוש בעיריית טבריה והאם היו בפני חברי הוועדה את כל הדרוש בכדי לבחור את המועמד הטוב ביותר המוכשר ביותר והישר ביותר לתפקיד מבין המועמדים, מה התייחסותך?


יו"ר הוועדה הממונה, בועז יוסף, בחר שלא להגיב לשאלות כתבנו. אולי מתוך יהירות, התנשאות ואולי מתוך מחשבה שהציבור בטבריה לא ראוי ולא זכאי לתשובות על שאלות קשות ככל שיהיו. שוב אנו עדים להתנהלות בה השקיפות אינה נחלתה של הוועדה הממונה, נראה שהיו"ר יוסף, צודק בדבריו כשאמר לחברי הכנסת בוועדת הכספים "העיר מתה"! הוא ידע מה הכוונה לעשות בה, עיר חרדית כמו בני ברק. והוא אכן בדרך לשם במהירות גדולה יותר משחשבתם.


המצחיק והעצוב גם יחד הוא שהתושבים עדיין חיים, בועטים ונושמים. ואתה נראה פועל בכדי לקבור את מה שנשאר מטבריה כעיר תיירות חילונית ותוססת. מיום ליום נאספים העדויות והמיידעים על דרכי הפעולה וההתנהלות. הסברה אומרת שאתה פועל למען הבוס שלך במשרד הפנים, אריה דרעי, זה אמת או שקר? אתה מעודד ומקדם בניית 13 מוסדות חינוך לחרדים, מקצה להם את נכסי העיר, מכניס אותם אל נבכי הרשות בדלת האחורית וכמו שאומרים בשו שו. מתוך מחויבויות אישיות כאלו ואחרות שלא כאן המקום לפרט מה הם. נראה שכל פעולותיך באות לבסס את חזונך ואת אמיתות אמירתך ודבריך שטבריה היא "עיר מתה"! זה כמערכת יחסי ציבור לעתיד לקרות.


הנבואה בסוף תתגשם, זה ברור כשמש! אבל הכישלון הזה ירשם על שמך בין דפי ההיסטוריה ביחד עם יתר מעשיך מאז יוסי פרץ, דרך זוהר עובד, יוסי ורדי ועד היום.#ארצימרדכי#מונימעתוק#בועזיוסף#עירייתטבריה#התחרדות#עירייתטבריה#עובדיעירייתטבריה