top of page

"אל תתווכח עם חמורים"

עודכן: 15 ביולי 2023

טור דעה מאת - המתמודד לראשות העיר טבריה, עו"ד מאיר אלמקייס

בהמשך לחגיגות סביב חוק בועז יוסף, הכותרות והראיונות בעיתונים הגדולים וההיסטוריה שחוזרת ומתעתעת בנו כמו הייתה דז'וו, איני מצליח להבין מה קורה לנו הטבריינים, האם הבחירות בשנת 2018 לא היו עבורנו שיעור מאלף עד כמה אותם בחירות, ליתר דיוק אותם מתמודדים אשר "בזכותם" קיבלנו וועדה קרואה והם הגורמים העיקריים למחול השדים שנקרא חוק בועז יוסף.

הם ורק הם שחידשו שוב את מסע השיסוי וההסתה כנגד ציבורים שלמים ואף הגדילו לעשות כאשר השתתפו או קיימו הפגנה פרועה בשיכון ג' בניצוחו של מר מודח.

אני סמוך ובטוח כי בניגוד גמור להזיות שמפוזרות בעיר השקם והערב, הפעם הציבור למד את הלקח, ולהסתה והשיסוי אין ולא תהיה תהודה ואהדה כפי שהייתה לאיש, בעבר.

חובה על הציבור להפנים ולהקיא את אלו המפלגים והמסיתים בשם החילוניות וניקיון הכפיים וזאת מסיבה מאוד פשוטה, בתי המשפט קבעו כי מדובר בהאשמות שווא, בשקרים מחפירים ובאישומים ללא בסיס. רוצה לומר כי מדובר בהסתה מכוונת וחסרת בסיס לאמת אשר בינם לבין האמת אין כל קשר.

מה היה חטאם של אותם אנשים אשר ביקשו להתפלל השבוע במקלט הציבורי, מה רע בלהשאיר מקלט מתוחזק במהלך השנה ובתמורה תתבצע בו תפילה, האם שכחנו שכולנו יהודים. מהיכן אני שואל מגיעה השנאה לכל דבר שמזכיר לנו עבור מה נטבחו אלפי ומיליוני יהודים.

עם השאלה מיד קופצת לי התשובה, מדובר בצעקן, שנראה לטעמי בעל דעות הזויות, מסית כנגד כל אדם שאינו חושב כמותו ולמרבה הצער לאט לאט מצטרפים אליו חלק מהמתמודדים שבסופו של דבר הציבור ישפוט אותם ביום הבחירות.

שימוש עפ"י סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים
שימוש עפ"י סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

במקרים כאלו אני תמיד נזכר במשל המפורסם: "אל תתווכח עם החמור"

אמר החמור לנמר - הדשא כחול" הנמר ענה - ""לא, הדשא ירוק." הדיון התלהט, והשניים החליטו לגשת לבוררות, ועל כך הלכו לפני האריה, מלך הג'ונגל. כבר לפני שהגיעו לקרחת היער, שם ישב האריה על כסאו, החל החמור לצעוק, "הוד מעלתו, האם זה נכון שהדשא כחול"? ענה האריה: "נכון, הדשא כחול". החמור מיהר והמשיך, הנמר חולק עליי וסותר אותי ומעצבן אותי, נא להענישו. לאחר מכן הכריז המלך: "הנמר ייענש ב-5 שנים של שתיקה"! החמור קפץ בעליזות והמשיך לדרכו, מרוצה וחוזר, "הדשא כחול"... הנמר קיבל את עונשו... אבל, הנמר לפני כן שאל את האריה: "הוד מלכותך, למה הענשת אותי? הרי הדשא ירוק"

שימוש עפ"י סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים
שימוש עפ"י סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

ענה האריה כך: "למעשה, הדשא ירוק" אז הנמר שאל, "אם כך אז למה אתה מעניש אותי?"

ואז ענה האריה: אין לזה שום קשר לשאלה האם הדשא כחול או ירוק. העונש הוא כי לא ייתכן שיצור אמיץ ואינטליגנטי כמוך יבזבז זמן בוויכוחים עם חמור, ובנוסף לכך גם יבוא להטריד אותי בשאלה הזו".

צא ולמד, בזבוז הזמן הגרוע ביותר הוא ויכוח עם אדם שוטה ו/או קנאי שלא אכפת לו מהאמת או המציאות, אלא רק מהניצחון של אמונותיו ואשליותיו.

לעולם אל תבזבז זמן על ויכוחים לא הגיוניים... יש אנשים, שלא משנה כמה ראיות וראיות אנחנו מציגים בפניהם, אינם מסוגלים להבין, ואחרים מסונוורים מאגו, שנאה וטינה, וכל מה שהם רוצים זה להיות צודקים גם אם הם לא! כשהבורות זועקת, האינטליגנציה שותקת. השקט והשלווה שלך שווים יותר.

לתגובות: ELMAKIYAS.LAWYER@GMAIL.COM, 052-8660157. מאיר אלמקייס "אחד משלנו למען כולנו". שבת שלום


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page