top of page

איש השנה שלי

"זו לא תכנית וזה לא אירוע -זה קונצרט" (ינון מגל).

עוד פחות מחודש, מסתיימת לה שנת תשפ"ג. זה הזמן כבר לבחור באיש השנה ואפשר כבר עכשיו. המשפט מהפתיח הוא של איש התקשורת, ינון מגל שאמר אותו לפני כשבוע בתוכנית "הפטריוטים", בערוץ 14. כל זאת רגע לפני שהציג את החידוש בתוכנית - להקת הבית. ינון מגל הוא איש השנה שלי ולהלן ההסברים.

אפרופו קונצרט, אפשר לומר על ינון מגל שהוא "תזמורת של איש אחד". ברשת הטוויטר, הוא הכוכב הבלתי מעורער. חשיפות, גילויים, סרטונים משולבים עם הרבה הומור, זאת מנת חלקו של מגל. חרם הצרכנים האחרון על שטראוס, התחיל בכלל בתוכנית שלו, אחרי שחברת שטראוס הודיעה שהיא מפסיקה לפרסם בערוץ 14. כתגובת נגד, מגל לקח את המאבק בחברת שטראוס בצורה ברורה ולוחמנית. אנשים מכל החברה הישראלית שולחים אליו תיעודים ועוולות והוא מציף אותם אצלו והם מקבלים מענה מהיר. אפילו השבוע פנה אליי מכר שהתעניין איך הוא מגיע אליו כדי שיפרסם משהו אצלו. מגל הפך להיות לא רק "תזמורת של איש אחד". אלא אפילו "כלי תקשורת של אדם אחד".

בזירה התקשורתית היותר רשמית, הוא ממש "כוכב" הן ברדיו 103 שם הוא משדר בבוקר וכמובן בערוץ 14 בתוכנית הדגל של הערוץ- "הפטריוטים".

כדי להבין יותר את התופעה של מגל בפרט ואת ערוץ 14 בכלל. נחזור אחורה לתחילת השנה. בראיון לערוץ 13 לאמנון לוי, אחרי שהמגיש קרא לערוץ 14 - "ערוץ תעמולה". מגל תקף אותו בחריפות ואמר "אתם ערוצי התעמולה, אנחנו כבשת הרש". בסיום הראיון אמר "תשדר מה שאתה רוצה ואני אשדר מה שאני רוצה ונראה בעוד שנתיים למי יהיה יותר רייטינג". מגל טעה בדבר אחד, לא היה צריך לחכות שנתיים אלא רק חודשיים. בעצם מהתקופה סביב חג חנוכה, הרייטינג של ערוץ 14 כמו הדיעה של בית הלל בנרות חנוכה -"מוסיף והולך". לעומתו, הרייטינג של ערוץ 13 כמו הדיעה של בית שמאי בנרות חנוכה- "הולך ופוחת".


תוכנית "הפטריוטים" בניצוחו של מגל, מיצבה את עצמה לאורך השנה כתוכנית הכי נצפית במקום השני שמאחוריה משאירה הרחק מאחור את ערוץ 13, אותו ערוץ שאמנון לוי מגיש בו. ההצלחה של "הפטריוטים" גרמה גם לתזוזה בשאר תוכניות הערוץ כלפי מעלה, כולל מהדורת החדשות של ערוץ 14. מגל חולל מהפיכה תקשורתית של ממש בערוץ. כל פעם מנסים לחקות/ להשתיק/ לסתום פיות לערוץ 14 והוא דווקא עולה עוד ועוד. האבסורד היה לפני כחודש שערוץ 13 המדרדר, פנה למגל להצטרף אליו והוא סירב להם בנחרצות.


זה אותו ערוץ שניסה לחקות את התוכנית "הפטריוטים" ולא רק שלא הצליח, אלא התוכנית "שומרי הסף " ירדה מהאוויר עוד לפני המועד המקורי. בעצם מה שקרה הוא שבערוץ 13 "זרקו אבן" (גאולה) ולא יכלו ל"סער" הגדול של ערוץ 14 שסחף אחריו צופים רבים.


בראיון השבוע ברדיו 103, אמר מגל לטייס הקרב לשעבר, שמעודד לסרבנות ושאיבד "גובה" בשידור חי, גיא פורן, שהוא וחבריו "חבורת פריבילגים זה מה שאתם". פורן ממש התנשא על צופי ערוץ 14 ואמר עליהם ש"הם לא עם ישראל" ומגל החזיר לו ולכולנו את הכבוד. "אני מייצג סנטימנט של הרבה אנשים. אנחנו בזים לכם ולא תהיה לכם מחילה", אמר לו מגל. מגל הוא מסוג האנשים שגם מי שלא אוהב או מתחבר אליו, אי אפשר להישאר אליו אדיש.


שורה תחתונה. הנה מסתיימת לה שנה עברית של מהפכה תקשורתית שהוביל אותה בגאון ינון מגל. כמו שאומר מגל היה ויהיה "פיצוץ גלקטי". אז אכן שנת תשפ"ג הייתה כזאת ועוד תמשיך להיות כזאת בזמן שנותר לה.

אני אפילו גיליתי שזאת אכן השנה של ינון מגל - ת-היה ש-נת פ-יצוץ ג-לקטי.

פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page