top of page

אילנה דיין עברת את גבול הצביעות - יש גבול לכל תעלול

מאת: חיים חליוה


השימוש בהתאם לסעיף 27/א לחוק זכויות יוצרים
השימוש בהתאם לסעיף 27/א לחוק זכויות יוצרים

את אומרת שלא כדאי שנאמין שבליץ החקיקה הזה לא ייפגע בזכויות אדם. לדברייך "כשהחקיקה הזו דוהרת קדימה, אל תאמינו למי שאומר לכם שיהיה בסדר, שלא יפגעו כאן זכויות של הומואים, נשים, ערבים, כתבים, עניים ובהמשך גם חרדים ואחרים".

ואיפה את היית כששלטון של עליתה פוגע יום יום בזכויות אדם? אם את כהורה תגידי לילדים שלך שאסור לעלות עם נעליים על הספה ואז לילד אחד תרשי ולילד אחר לא, את חושבת שלו אחד מהם יחשוב באמת בליבו שאת הורה אובייקטיבי? שצריך לשמוע למה שאת אומרת? וכשהוא יגלה שאת מונעת מאינטרס כזה או אחר כגון כזה שבילד אחד קל יותר לשלוט ולהנדס לו את התודעה כפי רצונך והשני מורד בתפיסת עולמך, את חושבת שאי פעם הוא יסמוך עלייך יותר כסמכות? את חושבת שהוא יאהב אותך או ירגיש בטחון איתך באותה המידה?

איפה הייתם כשיום יום בית המשפט והאקטיביזם השיפוטי פגעו באנשים הקטנים, בהעדר כללים ברורים וחד משמעיים ביחס לכולם? וודאות משפטית היא הבסיס לכל זכויות האדם וראשיתם, היא זכות לדעת שהמשפט מתייחס אליי באופן שווה כפי שמתייחס לחברי! שהאמירה השיפוטית היא לא גחמה של שופט מסויים! של דעותיו, של הגיגיו, של היכרותו עם מי מעורכי הדין, של תפיסת עולמו?

אמרת והסברת אז שחוק וצדק זה כללים ברורים לפני הכל וראשית לכל? פתחת את הפה כשהאדם הקטן לא ישן בלילה לפני דיון גורלי בחייו, אבל עולמו התרסק כשראה את חוסר הוודאות המשפטית שטלטלה את חייו וגרמה לו להרגיש כמי שלא ראוי לדין ברור ושווה?

את מדברת על פגיעה בזכויות אדם? לידיעתך אם פספסת יו"ר הכנסת הינו להט"ב. כן אולי לא שמת לב אבל 64 אצבעות ביניהם חרדים שתפיסת עולמם הפוכה בחרו בו.

האמיני לי, ביושבו שם אמיר אוחנה עשה ועושה עבור קהילת הלהט"בים יותר ממה שאי פעם השמאל עשה בשבילהם כשחיפש כל הזמן את דרעי כדי לסגור איתו קואליציה. אמיר אוחנה אומר בשקט: אני כאן, אנחנו יכולים לחיות ביחד, יש מקום לי וגם לכם. כבוד לי וגם לכם. זו האמירה השותקת של יו"ר הכנסת בעצם נוכחותו. הריעו לפלורליזם הוא צועק בשקט, לכך שלכולנו כאן יש מקום. אף אחד לא שווה יותר מהשני!

אתם רוצים חרדים בצבא, אבל שוכחים שהצבא מורכב על טהרת החילוניות. במקום לחתור למצוא פתרון שיצטרפו לתרומה למדינה בכללים שישמרו על אמונתם בהפרדה מינית, אתם מנסים לכפות עליהם את החילוניות, לא פחות משהם לטענתכם מנסים לכפות עליכם את הדת.

כן, אתם לא כאן כדי לתת איזון בריא לעם ישראל. במשך שנים גררתם את כל המוסדות השולטים במדינה לקיצוניות בי די אסית, האנטישמיות שלכם מזכירה את האנטישמיות הקשה שהייתה באירופה כלפי לובשי השחורים ושלא תטעי, אינני אדם דתי, אפילו לא שומר שבת, אבל הצביעות נוטפת מכם בכמויות שאין לתאר.

עברת, בהחלט עברת את גבול הצביעות. אפשר לרמות חלק מהעם חלק מהזמן, אפשר לרמות את כל העם חלק מזמן, אי אפשר לרמות את כל העם כל הזמן. הגיע הזמן שידיכם תהיה על התחתונה וגם אם תהיה פשרה וגם אם הימין חלילה יתקפל מבליץ החקיקה כדברייך, דעי לך שהסרת המסכות בתקופה האחרונה, לה חיכינו זמן רב כדי לחשוף את הדיפ סטייס של קבוצת העליתה, נצר שלטון מפא"י, הבעירה אש שלא תצליחו עוד לכבותה. בסוף יהיה רע לפני שיהיה טוב, כי אתם לצערנו אוחזים בכוח בשלטון, גם בניגוד לבחירה הדמוקרטית של העם ולא לעולם חוסן.

כפי שאמר אהרון ברק עצמו "החשש לאבד את הכוח משחית יותר מכל" ואין ספק שאתכם הוא העביר על דעתכם עד סרבנות, גילויי אלימות ואיומי רצח בין מובילי ומשפיעי דעה במחאה.

ולכל המזרחים שרצים להשתכנז ושכחו את העובדה שהם לא היו ולא יהיו "הציבור הנאור" (לא ראינו שאתם בחלק ניכר שולטים במשפט, באקדמיה או אפילו בחינוך. לא את משנת גדולי העדה שלכם לומדים בשיעורי היסטוריה וספרות) תמשיכו למכור את נשמתכם, שום דבר טוב לא ייצא לכם מזה. מי ששוכח מה עשו לאבותיו סופו ששיניו תקהינה. לכל דבר זמן ועת. אתם חלק עצוב וטרגי בסיפור הזה כי מישהו חכם ומתוחכם שכנע אתכם לבגוד בשורשים שלכם והבושה היא כולה לפתחכם. שתהיה שבת שלום ומי שרוצה לעזוב את המדינה שיעזוב, לי אין ולא תהיה ארץ אחרת. הבית היהודי הוא הבית היחיד שלי ויש בו מקום לפלורליזם ואיזון בין תפיסות עולם. אני מאמין בעם שלי ובחוזק שלו לשמר את האיזון. קיצוניות קשה משמאל ושליטה טוטלרית של קבוצה אוליגרכית שהרימה את עצמה מעל העם ותפסה בכוח את כל מוסדות השלטון במדינה הובילה להקצנה מימין.

ואגב, לא בכך האשימו את יהדות אירופה בכל אירופה, טרם פרצה השואה? והאם זה עזר לכם שהייתם משכילים ונאורים יותר והתבדלתם מלובשי השחורים, בדרך לתאי הגזים? האם לא התייחסו שם אליכם ואל לובשי השחורים באופן שווה, באשר אתם יהודים? כלום לא למדתם מההיסטוריה?

רק שואה נוראית על ידי צורר מתועב גרמה לכם לפקוח את עיניכם ולהבין שאנו זקוקים לבית יהודי ורק אסקלציה שתלמד לקח את תומכי תנועת הבי די אס כנראה תחזיר אותנו לאמצע, אז ביי לעוזבים ותחי מדינת ישראל הפלורליסטית לעם יהודי קשה עורף, מתוחבל, מתוחכם, בעל יכולת הרס עצמי, אך גם חם ואוהב על כל גווניו.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page