top of page

איך הפכה טבריה מלבן לשחור

עודכן: 3 ביוני 2022

אתם זוכרים פעם לפני הרבה שנים היינו עיר תיירות תוססת, פורחת, בועטת ומזמינה. היו חיי לילה, "מועדון ארבל" ואחרים, בתי קפה לרוב, קולנוע אלישבע וקולנוע אביב וקולנוע גיל ומה לא? דיסקוטקים, ריקודי עם שלוש פעמים בשבוע, חיים תוססים, יפיפיות המשוטטות ברחובות העיר, תחרויות סקי מים, -206 המיתולוגי, עשירי תל אביב וכל הבוהמה התל אביבית שהייתה מגיעה של שישי שבת ובכלל תיירות עשירה בשיאה, של הימים הטובים והלבנים ובכלל מה לא...?
והנה חלפו הימים וחלפו השנים וכמו שחזיתי כבר אז לפני 30 שנה כאשר יצאתי במחאה שכותרתה "עוד קצת ש"ס ואבדנו!" והנה כי כן, בירת התיירות בישראל, העיר טבריה, הפכה להיות מהלבן הצחור, הנוצץ והבוהק לעיר שחורה וחרדית, שוממת, אפורה ומוזנחת, בלויה ואינה מזמינה, ואפילו יש שיגידו דוחה, וכמו שאמר בועז יוסף " העיר מתה! יש ישיבות ללמוד תורה לרוב, יש בתי כנסת בכל נכס של העירייה ובכל מקלט, יש תלמודי תורה, ובכלל כל נכסי צאן הברזל של העיר, נכסי הנדל"ן שלה עברו במרוצת השנים ליידי החרדים ש"ס מס ומה שבניהם. מה שנלקח כבר נלקח, מה שלא נלקח עד היום יילקח בעתיד. ובשל כך, בשים לב, העירייה מבצעת דרך קבע מזה עשרות שנים פתלתולים כנחש צפע האורב לטרף בכדי להעניק את נכסי העירייה למוסדות הדת שבעצם הם האוויר לנשימה של אותו גורם שהפך את העיר טבריה מלבן לשחור והוא נקרא התחרדות.


זו נראית כמלחמה אבודה מראש. ולמה? ברגע שאריה דרעי סימן את טבריה כמטרה, באותו היום הפכנו מלבן לשחור.

שלא יטעה איש מאתנו, כל נכסי העירייה הנדל"ן רך ועדת ההקצאות במהלך השנים עברו מיד הבעלים אל ידי סוחרי הדת, הם עוברים ויעברו כל הזמן לחרדים כי כבר הפסדנו במלחמה הזו לפני 30 שנה.


מה שעוד לא עבר יעבור. שימו לב היכן עיריית טבריה פרסמה את ההקצאות של נכסיה? בעיתון אינדקס, בעיתון מעריב ובאתר העירייה. וכי למה? מי מכיר את אינדקס? ומי קורא בטבריה מעריב, ומי בכלל נכנס לאתר העירייה בכדי לראות את פרסום חידוש הקצאות נכסי העירייה בכדי שיוכל להתנגד? זה נראה כמו בחור שקורץ לבחורה בחשכת הלילה. רק הוא יודע שהוא קרץ לה. למה לא פרסמו זאת בעיתונים המקומיים הקיימים? כי אז גדל הסיכוי שיהיו מתנגדים כמו שבעבר עשיתי זאת אני.


ועכשיו העירייה מבקשת לחלק 20 קרקעות לבניה נדל"ן נטו?!! אתם מבינים את זה. ולמי לא מכל הזרמים החרדיים בעיר. כמעט לכולם. לקרוא ולא להאמין. (הרשימה המלאה במהדורה הדיגיטלית של העיתון, להצטרפות לקבלת המהדורה הדיגיטלית שלחו ווצאפ ל-0537704445). ומי שרוצה לזכות בקרקע יכול למלא פרטים ולהגיש בקשה לוועדת ההקצאות פרטים אצל מוטי נחום 04-6739743.


ביקשתי את תגובת הרשות לעניין ההקצאות של נכסי העירייה לחרדים. וזו לשון תגובתם: "לגבי ועדת הקצאות נכסים:

כפי שנהגנו בשקיפות בנושאים אלו, כך היה גם במקרה זה והמסמך פורסם לציבור בתאריך 11.12.20 במקומון אינדקס הגליל, בעיתון מעריב ובאתר העירייה והוא זמין ונגיש לכלל הציבור. 


הקצאות קרקע לחינוך באזורים המדוברים הינם בשל הבנייה והגידול של האוכלוסייה באזור והצורך העולה מהשטח לבניית מוסדות חינוך וציבור ועלינו כרשות לנהוג ללא אפליה כלפי תושבי העיר ללא הבדל על רקע דתי או אחר. 


ואני תוהה ביני לביני האם ראש העיר הממונה, בועז יוסף, שמונה ע"י אריה דרעי שר הפנים, יעז לעשות משהו שאינו מצוותו של האריה מבית משפחת דרעי, המחוקק העבריין שכבר הורשע לא מכבר האם יוכל בועז לעשות משהו בנדון גם אם הוא מתנגד? אשרי המאמין אחרת. אני לא! וזאת מבלי להטיל על בועז יוסף את האשמה.
ולעניין אחר - איך עושים חפוז ברשות החניה


ובכן זה קל. לוקחים בן מיעוטים שאינו מהאזור, מעניקים לו קטנוע, מדים, תעודת פקח, מכשיר לרישום דוחות וקדימה לעבודה. במו עיניי ראיתי איך הפקח זיהה רכב שחנה שלא כחוק באדום לבן, המהבהבים פועלים, סימן שהנהג ביקש רגע לא בכדי להיכנס למסעדה, כי אם להיכנס לחנות לתיקון פלאפונים, הפקח ירד מהקטנוע, במהירות שלף את רושם הדוחות האלקטרוני, והחל לרשום דו"ח. הוא לא שאל של מי הרכב, מהחנות היחידה שהייתה פתוחה חנות הפלאפונים ועוד בטרם סיים לרשום את הדו"ח הנהג יצא ובא לנסוע אבל... הפקח המאושר ניגש העניק לנהג את הדו"ח והחל בנסיעתו לא לפני שעצרתי אותו והערתי לו כי עליו היה לשאול של מי הרכב בחנות הסמוכה והיה חוסך בעת הזו לנהג. ובכלל אולי היה רושם לו דו"ח על עדר מסיכה או ריחוק מהבית שזה יותר חשוב בימים אלו. הערתי לפקח כי נזכרתי שההנחיות שפורסמו אצלי בעיתון היו להעניק זמן סביר ולנסות לאתר את הנהג בסביבת הרכב ובכדי שהנהג אולי יוכל לרכוש כרטיס חניה וכד' זמן סביר להסדיר את החניה. דאז ההנחיות פורסמו אצלי בעיתון. גם בלי הנחיות היושרה הנדרשת מפקח, שוטר, גובה ובכלל היא רגישות.


לזה אני קורא דו"ח "חפוז" מטעם רשות החניה. מומלץ לחשוב ואולי לרענן נוהל רגישות בטרם רישום דו"ח, משם הוא מיהר וכאילו לא שמע את הערתי ומקרה דומה היה בסוף הרחוב, רק שמשם יצא גברתן עצבני, הפקח ברח והנהג המשיך להחנות.#טבריה#טבריהחרדית#חייםתוססים#סקימים#עודקצתש"סואבדנו#בועזיוסף#מלחמה#אריהדרעי#עירייתטבריה#קרקעותנדל"ן#מערבי#רשותהחניה#פקחדוחות#רושםדוחותאלקטרוני

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page