top of page

אותה עיר אותה חברת ניקיון אותו לכלוך וזוהמה ברחובות טבריה


טבריה רחוקה שנות אור מלהיות עיר נקייה, תיירותית, מושכת ומזמינה, מסודרת, ובכלל כזו הדואגת לתושביה ולאורחיה. עיר שהניקיון חייב להיות בראש מעיניה, עיר שחייבת לעשות ריסטר ולעבור שדרוג מחדש, להחליף חברת ניקיון, לא להסכים עם הקיים רק מתוך כוחו של הרגל או ש... תחליפו, תרעננו, תעשו מעשה ואל תשאירו את המצב הקיים, זה בניה של טילים בליסטיים, זה סה"כ עובדי ניקיון!! במצב הנוכחי אי אפשר להעניק שרות ואיכות חיים לאזרח ולא לעשות תיירות ואי אפשר להרים את העיר מאשפתות ולכן אנחנו היכן שאנחנו.

אין יום בו אני לא מסייר ברחובותיה של העיר טבריה. מגלה פינות מטופחות, טוב יותר או טוב פחות, אבל גם מגלה פינות מוזנחות, מלוכלכות, ערמות אשפה, רחובותיה הראשיים של טבריה מלוכלכים, לא עוברים טיאוט ואם כן פעם ב... מדרכות הולכי הרגל חסומות בעשבייה או פסולת, בין פסולת אשפה או פסולת עסקית כמעט בכל פינה. זו לטעמי אינה עיר תיירותית, אינה עיר שרותית לאזרח ובמה דברים אמורים.

הנה לכם מספר פינות שפשוט מביישות את העיר טבריה ופקידי הממשלה המנהלים אותה. הלכתי לחתונה באולמי ארמוניה, אל מול אולמי גני איילון, ואולמי ארמוניה המשלמים ארנונה במאות אלפים. המדרכה המובילה מגרעיני עפולה ועד אולמי ארמוניה נראית בדיוק כך כמו בתמונות:

תגידו לי אתם, זה אני הלא בסדר שמעלה לסדר היום הציבורי את מצבה של העיר או שמא מצבה של העיר מדבר בעד עצמו? עיניכם הרואות התמונות מדברות בעד עצמן אין בכלל מעבר להולכי רגל, המדרכה חסומה ורק הליכה על הכביש אפשרית בכדי להגיע לאולמי ארמוניה. טבריה של שנת 2022 עם משרד פנים שעיניו עצומות אוזניו אטומות ופיו מלא במים משרד פנים שאינו רואה את סבלם של תושבי העיר החיים כמקבצי נדבות ושרות לאזרח.

זה לא נגמר או התחיל רק ברחוב הזה. אז הגעתי למחרת לרחוב המוביל למרכז התעשיה והעסקים בטבריה רחוב אחד מעל רחוב יהודה הלוי. כן הרחוב שמוביל לרז יחיאל, לבזלת, למוסך רמטל, למוסך קיה של מאיר סבאג ועוד רבים וטובים בעלי עסקים המשלמים מיטב כספם לארנונה אך מקבלים את המוצר הבא:

עיניכם הרואות יש מדרכה, היא אפילו צבועה באדום לבן! אבל, אין מקום מעבר להולכי רגל, יש זבל על המדרכה והעשבייה אפילו לא משמשת את העיזים החמורים והכבשים והזבל על הכביש כאילו עזה. כן זה רחוב

אחורי נסתר ולא נראה לעין אבל נראה ועוד איך נראה לי ואין לי אלא להתבייש באותם בעלי אינטרסים אישיים שעוד טוענים שזו תכליתה של עבודה מצוינת של יו"ר הוועדה. התמונות האלו שעינכם הרואות הם המוצר הטוב ביותר שרק יו"ר הוועדה הממונה יכול לעשות למען העיר?. קודמיו נחשבים בחזקת נחשלים. נו באמת עד לאן יכול אינטרס של יהודי להוביל אותו? עד כדי איבוד הדעת, השכל היישר וההיגיון הבריא? עינכם הרואות זה המצב. אתם מוכנים שזה יהיה מצבה של העיר בה אתם חיים ומגדלים את ילדיכם?

אם אתם רוצים לסיום משהו מתקתק, אז הנה לכם תמונה של הקבלן המהולל שממשיך לחסום מזה שנה ויותר את המדרכות והמעבר הבטוח להולכי רגל, חברת נ.ט.א.ח ניסים טרבלסי ובנו שמעון. אין מעבר להולכי רגל, אין בטיחות מינימלית באתר ולאיש בעיריית טבריה זה לא מפריע! חונים על המדרכה ולא נרשמים להם דוחות, אני שואל כמוכם למה זה לא מפריע ליו"ר הוועדה הממונה? למה אין צו הפסקת עבודה? למה אין דרישה למעבר בטוח להולכי רגל? ועוד הרבה למה... טבריה 2022 עם הפקיד הממשלתי הנתמך ע"י משרד הפנים. עם הממונים על הפיקוח בבניה. אז ראו אתם את התמונות הן מדברות בעד עצמן ותגידו לי אתם זה נראה לכם יו"ר וועדה שעושה עבודתו נאמנה ובכפוף לחוק? אם כן, אז מגיע לטבריה ולטבריינים רק ראשי ערים שכאלו. התמונות מדברות בעד עצמן.

בסך הכל אנחנו רוצים עיר יפה נקיה ופורחת האם זה משהו מוגזם?
בסך הכל רוצים עיר יפה נקיה ופורחת האם זה משהו מוגזם?

החליפו כאן ועכשיו את חברת הניקיון של העיר טבריה אשר כבר השרישה שורשים, היא ועובדיה כבר עייפים, היא עובדת מתוך כוחו של הרגל ולא מתוך מוטיבציה מתוך רצון לשרת את המטרה, אין התחדשות ואין ריענון, תחליפו חברת ניקיון תעשו מעשה ותראו זה יעבוד כי: "כל מטאטא חדש מטאטא טוב". את זה כל ילד יודע. בואו לא נשכח כל זה באחריות יו"ר הוועדה בועז יוסף, הפקיד הממשלתי מטעם משרד הפנים וליתר דיוק מינוי של אריה דרעי מש"ס.


פוסטים קשורים

הצג הכול

רק בגלל הרוח

מאת: מאיר אוחנה מלחמת "חרבות ברזל" שעדיין נושאת את השם הזה, עוטפת את האומה הישראלית באין ספור היבטים. מהנרצחים במעשי הטבח והזוועה מאותה שבת, דרך חטופים שעדיין שם בשבי חמאס וממשיך דרך חללי צה"ל שנופלים

אולי יעניין אתכם...

מה מעניין אתכם לקרוא? 

בחרו קטגוריה

בחרו תגית

bottom of page