טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>חיים חליוה: הליכוד בחר נבחרת מנצחת>

כוכב הצפון, גיליון 2373, 8.2.19

חיים חליוה

מזה שנים אני מסקר את הליך הבחירות בסניף הליכוד המקומי בטבריה. שנים היה התהליך כמו בסרט "סלאח שבתי". רשימות, דילים, חיבורים, ניתוקים, כעסים, חברויות וכד'. ביום שלישי האחרון, הוכיח הסניף המקומי, כמו כלל סניפי הליכוד בארץ שהשיטה של סלאח שבתי, הולכת ונעלמת, הרשימות הנמסרות לבוחרים טרם כניסתם לקלפי, הולכות ונעלמות. יותר ויותר ראיתי כיצד לא הסכימו האנשים כלל לקבל רשימה. ואכן, הוכיחו בוחרי הליכוד שהם יודעים לבחור רשימה מנצחת לליכוד, הם בחרו את הטובים ביותר ברשימת הליכוד לכנסת. הבוחרים אמרו בקול גדול, לא תודה לאלו שהם לא רצו ברשימה, ואמרו כן לטובים ביותר. ולכן יצא שרשימת הליכוד לכנסת היא רשימה מנצחת בבחירות הקרובות אפילו לדעת השמאל והמרכז שהחלו להיכנס לכוננות ספיגה.

מתפקדי הליכוד בחרו בבחירות דמוקרטיות את הנבחרת. לא כמו במפלגות האחרות בשיטת הוועדה המסדרת או הדיקטטור בראש שמסדר את הרשימה.

בטבריה, נחשף לעיני הכל כוחו האמיתי של כל אחד מהשחקנים בזירה. אלו שיודעים לפלח ולנתח את המספרים והתוצאות בטבריה ברור שקריסתו של ציון פיניאן נמשכת וכוחו ירד לשפל של כל הזמנים. כוחו לדעת רבים בסניף בקושי 350 איש. ההוכחה לכך היא שחיים כץ חברו הטוב של פיניאן קיבל בטבריה רק כ-390 קולות. והוא היה מחוק מכל הדילים של השחקנים האחרים. לעומתו ישראל כץ רבים רוחשים לו כבוד זכה לכ-600 קולות. ולמה? ישראל כץ קיבל מציון 350 והקבוצות האחרות כמו אנשי ש"ס בליכוד, אנשי הרב קוק, ואחרים הרואים בישראל כץ איש ראוי ובחרו בו עוד כ-200 איש בזכות ולא בחסד.

המפליא בכל הסיפור שגם נאמני פיניאן אלו שתמיד היו סביבו כבר לא נראו בשטח בכלל.

אלו שהביעו תמיכה ברון קובי מבין ח"כ של הליכוד גם הם חוסלו ע"י בוחרי סניף הליכוד בטבריה דוגמת איוב קרא, אורן חזן, נאוה בוקר, מיקי זוהר גם יואב קיש נפגע מהתמיכה כמו גם גלעד ארדן שיכל לצאת יותר גבוהה אך הפגישה שלו עם ראש העיר קובי הרגיזה את מתנגדי קובי. כל אלו שילמו את המחיר. 

גם כוחם של הקבוצות האחרות התגלה. בסופו של יום את רשימת המומלצים שלי מהשבוע שעבר בטור האישי שלי הטבריינים אימצו אחת לאחת ובחרו בהם.

הקרב הגדול והאמיתי על הסניף המקומי כבר החל וכולם בסניף תמימי דעים שציון פיניאן צריך וחייב ללכת הביתה וכבר החלו ההכנות להקמת סניף חדש המורכב מצעירי הליכוד דור ההמשך של הליכוד. 

 
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.