יעקב גדיף: משפט שלמה>

כוכב הצפון, גיליון 2369, 11.1.19

 

היי אני יעקב,

"משפט שלמה המלך" מספר מלכים א' משמש השראה בבתי המשפט ברחבי העולם.

טבריינים יקרים אני פונה אליכם לקחת את המשל הבא לתשומת ליבכם!

"במשפט שלמה המלך" החכם באדם, נדרש המלך שלמה להכריע בין שתי נשים שילדו, ולד אחד חי ואחד מת, ושתיהן ניצבו בפניו וטענו לאמהות על הילד החי.

לאחר לבטים ומחשבות רבות, בחוכמתו שלמה המלך פקד להביא חרב וציווה לגזור את התינוק לשניים ולתת חצי ממנו לכל אישה. האם המתחזה קראה: "גם לי וגם לך לא יהיה-גזור את הרך הנולד" מיד הזדעקה האם האמיתית ובחמלתה הרבה התחננה שיתן את בנה הביולוגי לאישה השניה ובלבד שלא יאונה לו כל רע(ימות). במעשה זה הסגיר המלך שלמה את רגשותיהן הכמוסים של שתי הנשים ובכך פסק מי מהן היא האם האמיתית.

ואיך הסיפור המקראי הזה קשור לימינו אתם בטח שואלים?

ישנן שתי אמהות- שני מחנות שתובעות בעלות על העיר טבריה. האחת עם ערכים והשניה מתחזה. למתחזים לא היתה בעיה להעלות בשנים האחרונות את טבריה בלהבות עליה תבעו בעלות לאחרונה. עם סרטונים משפילים ומבזים שהוציאו את דיבת העיר למרחוק, הרחיקו תיירים ופגעו בעסקים. ממש כמו קריאת האם המתחזה: "גם לי גם לך לא יהיה".

בעוד אני ואתם, האנשים הפשוטים עבדנו קשה כדי לצנן את הלהבות סיפרנו בכל מקום על מהי טבריה בשבילנו, עזרנו אחד לשני, נטענו, זרענו, שתלנו, בנינו וסללנו בכדי "שבן המריבה" – טבריה יקירתנו תגדל לתפארת ותשגשג.

מעניין מיהו המחנה האמיתי ומי המתחזה ?

אני לא יודע מה קרה לנו. באיזה שלב החלטנו שלקלל, לזלזל, לחבוט באנשים ולהעליב הפך להיות משהו נפלא בעיננו?! אסור לנו לתת יד בזה! גם אם אנחנו חלוקים על הדרך אחד עם השניה, חוששני שערכים משעממים את הנהלת העיר. פוליטיקה היא שליחות שיש להתייחס אליה ביראת קודש ואני מאמין שעלינו להיות חייבים להיות יותר טובים אחד כלפי השנייה !

אנשים מגיעים למדינת ישראל מכל רחבי תבל ועדיין באים לעירנו טבריה האהובה, כי יש כאן משהו אחר, משהו נפלא.

נכון לא קל ויש עדיין מקום לשיפור ולכן רק בגלל זה עלינו להיות יותר טובים, יותר סבלניים, כדי שהמקום הזה יישאר מיוחד כפי שהיה תמיד.

"עייני זלגו דמעות של אושר, חיי היו ימים של בוסר..." (אהובה עוזרי ז"ל) (אני אישית הייתי מוריד את זה, אבך החלטה שלך חבר)

 
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.