מכתבים למערכת>הנדון: תשלום כניסה לפארק ברקו בטבריה>

כוכב הצפון | גליון 1986 | 12.5.11

אני תושבת העיר טבריה וברצוני להביע מחאה אודות החלטת העירייה לגביית תשלום בפארק "ברקו" שברשותה;
בימים אלו מוצאים עצמם תושבי טבריה ניצבים מול עובדה קיימת שנכפתה והונחתה ע"י עירית טבריה בלא הצדקה. נפלה ההחלטה כי התחזוקה בפארק "ברקו" תוטל על החברה הכלכלית ובעקבות כך, הוחלט שהכניסה לפארק החל מיום 20.4.11 תהא מותנית בתשלום לכל אדם הפוקד את הפארק.
עד היום וכשהיה הפארק ברשות העירייה, תושבי טבריה חויבו בתשלום כניסה סמלי למתחם האתגרי שבפארק בעלות של 5 ₪ לילד וללא תשלום עבור הורה, כשלמתחם הפארק עצמו לא נגבה תשלום כלשהוא.
כיום מאחר והחברה הכלכלית הפכה לאחראית על הפארק והתחזוקה שבו, החלו לגבות עבור כניסה לפארק עלות של 15 ₪ לכל ילד + 10 ₪ להורה.
ראוי לציין כי הוצעה האפשרות לתושבי טבריה לרכוש מנוי משפחתי בעלות של 250 ₪ לשנה ללא הגבלת נפשות - דבר שאף איננו ממתיק את הגלולה המרה.
משנתבקשה תגובתה של עירית טבריה לסיבת ההחלטה המדוברת, השיבה כי הפארק איננו ריווחי וישנם הפסדים ועל כן השינוי כאמור. עוד הוסיפה כי כיום ניתן למצוא עוד "אתגרים" נוספים בפארק שמייקרים את העלויות והביטוח. 
אוסיף ואומר, כי אין ולא נשמע כדבר, באף אחת מהערים הגדולות הקיים ברשותם פארק ציבורי, אודות גביית כניסה כלשהיא לתושביה והעלות היא – חינם אין כסף!
מה גם, שחשוב לציין כי בכל אותם פארקים המשתרעים על פני שטח ענק, מסופקים לציבור מתקנים אתגריים לרב, מגוונים ובעלי עניין לכל המשפחה, מזנונים וכן שירותים בנויים ומסודרים וגם על כל השירות האדיב הזה, לא נגבה ולו שקל אחד מתושבי העיר כולם כאחד!
אנו פונים בצער רב ומתוך כאב גדול, על כך שהצרה העירייה בצעדיה אלו את הנגישות של התושבים אל פארק "ברקו" - ובעיקרם האוכלוסייה מעוטת היכולת – וכיום מונעת מהם בפרט ומהתושבים בכלל לקיים אורח חיים תרבותי מינימלי שניתן לבקש;
עד היום, כך וכך היו מצומצמות האפשרויות לקיום תרבות בעיר טבריה לתושבים ולילדיהם ונכון להיום נסגרו האפשרויות בכלל וזאת בנוסף על העובדה שמלבד גנים ציבוריים לילדים, מקומות הבילוי מועטים ותשתיות עבור ספורט אתגרי אינם קיימים בעירנו.
חשוב הוא לומר כי אנו מברכים ומוקירים על צעדו המבורך של ראש העיר, מר זוהר עובד, עת הביא להקמת פארק שכזה בטבריה, אך כשנפלה האפשרות עת הוחלט מה שהוחלט, בעצם נגרמה תחושת החמצה ומרמור ותסכול כבדים בקרב התושבים.
מכאן פנייתי, בשם כלל הציבור הטברייני באשר הוא, לבחון את האפשרות לביטול ההחלטה ההזויה בטרם עת.

בכבוד רב,
מיטל בר-נתן-אלקובי.

 

 

ואולי זה עונה על חלק מהטענות...

ראש העיר זוהר עובד: "תושביה המבוגרים של טבריה ייכנסו ללא תשלום לפארק ברקו"
כוכב הצפון | גליון 1986 | 12.5.11

לאחר ששקל בשנית את ההצעה לגבות תשלום מהמבוגרים (מגיל 18 ומעלה) הנכנסים לפארק הארכיאולוגי טבריה ע"ש ברקו, הודיע השבוע ראש עיריית טבריה, זוהר עובד כי ההצעה לא תתקבל וכי תושביה המבוגרים של העיר טבריה, יוכלו להיכנס ללא תשלום לפארק ובתנאי שיציגו בכניסה תעודת זהות המוכיחה את מגוריהם בעיר.
כזכור, לפני כשבוע פורסם כי מבוגרים הנכנסים לפארק ייאלצו לשלם דמי כניסה בגובה 10 שקלים בלבד. ראש העיר שקל את פניותיהם של מספר תושבים והיה קשוב להם. במהלך אירועי יום העצמאות, בישר ראש העירייה לתושבים מעל לבמה, כי המבוגרים בני העיר ייכנסו חינם לפארק. "החלטתי, מתוך רצון לקשור את תושבי העיר לפארק הארכיאולוגי והאתגרי הנפלא שלנו, לפתוח את שעריו בפני המבוגרים", אמר ראש העירייה והוסיף: "בואו לבקר בפארק וליהנות משלל האטרקציות וההיסטוריה בת אלפיים השנה של העיר הנפלאה הזאת. יצרנו פה, בעיר שלנו, פארק מהיפים שיש בארץ וחשוב שיחד, נדע לקדם אותו - אנחנו כרשות בפיתוחו ואתם בהבעת האמון עם הגעתכם וביקורכם במקום".
יצוין כי לאחרונה, בעקבות שדרוג משמעותי בפעילויות ומתקני המשחקים העומדים לרשות הבאים לפארק, הועלו במקצת מחירי הכניסה. יחד עם זאת, כדי להקל משמעותית על תושבי טבריה, עלותו של מנוי משפחתי ללא הגבלת מספר הנפשות בה, עומד על 250 שקלים בלבד - פחות משקל ליום למשפחה. הכדאיות הזאת, משכה כבר עשרות משפחות לרכוש מנויים בשבוע הראשון למבצע. "מדובר בסך הכל במחיר סמלי ומכובד לצד הוספת מתקנים רבים והכנסת תוכן של פעילויות לכלל המשפחה. הפארק ממשיך להשתדרג וזה מה שחשוב. יש לנו בעיר פנינה כל כך יפה וצריך להביע אמון במקומות הבילוי שלנו", אמר השבוע תושב העיר שרכש מנוי למשפחתו.

 
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.