ארכיון>ארכיון מדורים לפי כותרת>בריאות>ילדי השלום ד"ר פישר תרם למרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה אוסף ציורים בנושא שלום>

כוכב הצפון, גליון 1926, 25.2.10


ד"ר אלי פישר, מייסד ונשיא תשלובת "ד"ר פישר" תרם למרכז הרפואי פוריה את אוסף הציורים "ילדים מציירים שלום" הכולל כ- 40 ציורים של ילדים מכל העולם שציירו שלום על פי השקפת עולמם. הציורים משמשים כתערוכה קבועה במחלקת הילדים.

הציורים נתרמו ע"י ד"ר פישר לזכר אשתו דבורה פישר ז"ל, שהלכה לעולמה לפני כשלוש שנים.

בטקס מרגש שהתקיים במחלקת הילדים שבמרכז הרפואי בו נכחו חברי הנהלת המרכז הרפואי, ד"ר יהושע צרפין, מנהל מחלקת ילדים ורינה בן נחום, אחות אחראית מח' ילדים, השיקו את התערוכה וכן ערכו תחרות ציורים בנושא שלום בין הילדים המאושפזים במחלקה. אחד הילדים שזכו בתחרות הוא רפאל לנקרי המאושפז במחלקה תקופה ממושכת וכאות תודה להשתתפותו בתחרות קיבל תיק עם מוצרים של ד"ר פישר.

ד"ר אלי פישר ציין במהלך הטקס כי "הציורים ממחישים את המחשבות של הילדים ואת השקפת עולמם לגבי השלום, אך מה שעושים פה במרכז הרפואי, בו מקבלים ילדים יהודים, פלשתינאים וילדים מארצות שונות בעולם את אותו הטיפול הרפואי, אותו היחס והאמפטיה, זו התגשמות השלום במלוא מובן המילה".

ד"ר יעקב פרבשטיין, מנהל המרכז הרפואי הודה לד"ר פישר על התרומה והוסיף: "השלום בא לידי ביטוי בצורה נפלאה בתמונות אותן ציירו ילדים מרחבי העולם ובמחלקת הילדים שלנו השלום מקבל ביטוי יומיומי כאשר הצוות הרפואי המורכב מיהודים, ערבים, דרוזים וצ'רקסים עובד יחד בהרמוניה ומעניק טיפול רפואי מסור ומקצועי לכולם ללא הבדלי דת וגזע".

 
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.