הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
ארכיון>ארכיון מדורים לפי כותרת>בריאות>
שירות `יועצת הנקה און-ליין` ייעוץ ותמיכה בוידאו צ`אט אינטרנטי בנוסף, `קו חם` לקבלת מידע וייעוץ טלפוני

כוכב הצפון | גיליון 1947 | 29.7.10

 


יעוץ אישי ליולדת על ידי אחיות גם במרכזי בריאות האישה של הכללית  בצפון
בערים: עפולה, בית שאן, נצרת נצרת עילית, מגדל העמק, טבריה, קריית שמונה וצפת לרגל שבוע עידוד הנקה המצוין ב-1 לאוגוסט, 'שירותי בריאות כללית' תקיים פעילות ייעוץ, הדרכה והסברה לעידוד הנקה אשר תתפרס על כל חודש אוגוסט. במרכז הפעילות שירות חדשני מבוסס וידאו המאפשר ליולדת להתייעץ און-ליין עם יועצת הנקה, מביתה הפרטי ברגעים המשמעותיים של החזרה מבית החולים.

השירותים שתעניק הכללית במהלך חודש אוגוסט:

יועצת הנקה און-ליין -  חדש ובלעדי: שירות ייעוץ והדרכה לאמהות הטריות בווידיאו צ'אט אינטרנטי. השירות מאפשר ליולדת הטרייה ליצור קשר באמצעות אתר האינטרנט של הכללית עם יועצת ההנקה אשר תדריך ותייעץ און-ליין תוך כדי צפייה באם המניקה, בתינוקה ובאינטרקציה ביניהם.

יולדת המגיעה הביתה עם תינוק בן יומיים מוצאת עצמה לעיתים אובדת עצות. על אף שהנקה נחשבת פעולה טבעית, היא מלווה לעיתים בתחושות אי נוחות ותלונות על כאב, גודש, כמות חלב לא מספקת וכיוצ"ב. בהיעדר תמיכה הולמת היולדת עשויה לחוש תיסכול ולוותר על  ההנקה בשלב מוקדם. חלק לא מבוטל מהקשיים שהאם נתקלת בהם הינם צפויים, מוכרים וניתן לצלוח אותם עם מעט הדרכה, תמיכה ועידוד מקצועיים אשר יספקו את הכלים והכוחות להמשיך ולהניק. שירות יועצת הנקה און-ליין מכוון לספק את התמיכה המקצועית המשלימה הדרושה לאם וזאת כשהיא בסביבתה הטבעית, ומבלי שתידרש לצאת מביתה.

לדברי ד"ר יוסי בהגון, מנהל הרפואה המקוונת ב'כללית'": מניסיונינו המוצלח בהפעלת שירות רופא ילדים און-ליין למדנו כי לייעוץ רפואי ובריאותי הניתן באופן מקוון יש ביקוש רב. שירות יועצת הנקה און-ליין הינו שירות בעל ערך מוסף אמיתי שכן הוא מאפשר לנו לתמוך ולעודד את האם המניקה בסביבה הטבעית שלה ושל תינוקה, מבלי לצאת מהבית".

לקבלות השירות יש לגלוש לאתר הכללית. תוך דקות ספורות נציג יוצר קשר ומנחה את הלקוחה כיצד לנהל שיחה אינטרנטית ובמקביל יועצת ההנקה מופיעה על מסך המחשב.

כדי להבטיח פרטיות מרבית כל שיחות הווידאו מתקיימות מחדר סגור.

השירות יינתן חינם מה-8 לאוגוסט ועד לסוף חודש אוגוסט בין השעות 12:00 - 08:00.

'קו חם' ייעוץ טלפוני במוקד הנקה 2700*: במהלך כל חודש אוגוסט יופעל במוקד האחיות של ה'כללית' 'קו חם' לקבלת מידע והתייעצות בנושאים שונים בתחום ההנקה. השירות ינתן בשעות הבוקר וניתן לצד קו התמיכה הקבוע בנושא היריון ולידה.

יועצת הנקה עד הבית: לקוחות 'כללית מושלם' אשר מבקשות ליהנות משירות אישי יכולות להזמין יועצת הנקה אישית הביתה בעלות של 150 ₪ לפגישה ראשונה ו-50 ₪ לפגישה נוספת. כמו כן, לקוחות 'כללית מושלם' זכאיות להנחות ברכישת והשכרת משאבות הנקה.  השירות ניתן עד לבית הלקוחה.

בנוסף, במהלך כל השנה ניתן לקבל שירותי הדרכה וייעוץ להנקה במסגרת מעקב בתחנות טיפת חלב של הכללית.

לדברי ד"ר דורית וייס, האחות הראשית של שירותי בריאות כללית "בנוגע לחשיבותה ויתרונותיה של ההנקה קיימת תמימות דעים. הוכח כי ההנקה היא ההמשך הישיר לתהליכי ההריון והלידה והדרך הטבעית לספק לתינוקות צעירים את אבות המזון להם הם זקוקים, לשם התפתחות וגדילה תקינים ובריאים. הנקה לאורך זמן מקדמת את בריאותם הגופנית והנפשית של התינוק והאם כאחד. ההנקה וחלב האם מקדמים את הקשר בין האם לתינוקה, מספקים  לתינוק הגנה מפני מחלות זיהומיות, מפחיתות את הסיכון לתינוק לחלות בסכרת נעורים ומחלות לב בגיל מבוגר יותר".

ד"ר וייס מוסיפה כי "להנקה יש תרומה מוכחת לבריאות האם, בכך שמשפיעה על כווץ הרחם לאחר הלידה, מאפשרת חזרה מהירה יותר למשקל שלפני הלידה, משפיעה על עיכוב הביוץ והגדלת המרחק בין ההריונות, מפחיתה את הסיכון לסרטן שד ושחלות ותורמת לתחושה של סיפוק אישי והגברת הדימוי העצמי".

ארגוני הבריאות המובילים בעולם ובישראל רואים בהנקה כשיטת ההזנה המיטבית לתינוק מנתונים שנאספו ע"י ארגון הבריאות העולמי ברחבי העולם עולה ששיעור הנקת הילודים לאחר הלידה הוא מעל 90% ובארצות מסוימות אף מעל 98%. כעבור 4-5 חודשים יורד שיעור ההנקה בצורה דרסטית לכ- 50% ומטה. בישראל על פי סקר להנקה שנערך על ידי שירותי בריאות הציבור ב- 2002 נמצא כי 73% מהיולדות מניקות עד חודש מהלידה ו-37% עד חצי שנה.

 

סה"כ 1 תגובות לכתבה זו
1. הנקה
שלום, השאלה שלי מופנת ליועצת הנקה. אני אמא טרייה לתינוק מתוק בן 7 ימים, מניקה הנקה מלאה כרגע עד שאני חוזרת ללימודים שיהיו בשעות הבוקר במהלך 3 ימים בשבוע בתחילת דצמבר השנה. אני לא מעוניינת לשאוב בשעות שאני לא איתו אלה לתת לו מנה מוכנה של סימלאק.ועד שאני חוזרת הביתה מהלימודים שיתקיימו במהלך 3 ימים בשבוע אני אמשיך בהנקה. זאת אומרת ההאכלה שלו תהיה באופן הנקה חלקית. השאלה שלי כאן ואני מאוד מבולבלת זה לגבי השעות שאני לא מניקה במיוחד שבחודשיים הקרובים באוקטובר ונובמבר אני מניקה מלא..איך אני יכולה למנוע היווצרות מצב של גודש בשד? ובשאר הימים שאני לא לומדת האם להמשיך לתת לו בשעות הבוקר תמ"ל או אפשר להניק. אני צריכה הכוונה ועזרה בבקשה?
אלהאם   17/10/2020
26.11.21, בהוקרה לצוות בית המרקחת!
בפוריה ברכו את צוות בית המרקחת לציון יום הרוקח הבינלאומי. במסגרת הסיור שנערך בבית המרקחת בפוריה, ד"ר ארז און, הודה לצוות המונה 11 רוקחים, "אני מברך על היוזמה לציין את יום הרוקח, אני מבקש להודות לכם על העבודה המקצועית שלכם בשם ההנהלה וגם בשם הצוות במחלקות השונות שמקבל מכם שירות יוצא מן הכלל". להמשך קריאה.
26.11.21, מי היה מאמין – אוכל מוכן לשבת בעמק הירדן
תושבי העמק והסביבה לא צריכים יותר לבשל! בשורה לתושבי עמק הירדן והסביבה. המעדניה בפארק אדיסון בעמק הירדן בניהולו של רן אדוני הנמרץ וספיר מידלר מקיבוץ אשדות יעקב איחוד, מרחיבים את פעילותם - ומעתה יהיה ניתן לקנות אוכל מוכן לשבת, חלות טריות, דליקטסים, לחם מחמצת, באגטים צרפתיים, כריכי מעדניה, פיצוחים מעולים ועוד. בחנות היין הצמודה למעדניה תוכלו ליהנות מיין משובח, בירה קרה, כיבוד - וקבלת שבת באווירה נהדרת. להמשך קריאה.
26.11.21, עצי טבריה מתלבשים חם
בבית אבות עמל טבריה מתכוננים לחורף הקר ומלבישים את העצים בסריגים חמים וצבעוניים בבית האבות עמל טבריה מטעם "עמל ומעבר" מתחילים להלביש את העצים לקראת החורף. עבודת הסריגה מתבצעת על ידי מחלקת השיקום בבית האבות. זו אחת מדרכי הטיפול שהמחלקה מציעה לדיירים ובנוסף מכניס צבע למקום והתוצאה יוצאת מקסימה. להמשך קריאה.
26.11.21, איש השב״כ לשעבר, ח״כ אבי דיכטר: חייבים לשים סוף לאבסורד הזה!
לפני שלושה ימים נרצח אזרח ישראלי ע״י מחבל בן עוולה, בנוסף למשכורת החדשה שמשפחתו של המחבל תקבל מהרשות הפלסטינית - היא תקבל גם בנוסף קצבה ממדינת ישראל. אני קורא לממשלת ישראל לאמץ את הצעת החוק שלי, הצעה שדחיתם ולהפוך אותה מיד להצעת חוק ממשלתית אבי דיכטר מסר שהוא מוותר על הקרדיט ובלבד שהאבסורד יטופל.
26.11.21, המקל הגזר
זו לשון ההודעה שקיבלו עובדי עיריית טבריה, לא ייאמן חלוקת גלידה לעובדים לקראת חג החנוכה. למכבים פח השמן החזיק ל-8 ימים לעובדי העירייה הגלידה לא תחזיק אפילו שעה. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 27 נובמבר2021
Wאבגדהוש
4531010203040506
4607080910111213
4714151617181920
4821222324252627
4928293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.