הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: מעט חשבון נפש פנימי

כוכב הצפון, גיליון 2498, 19.9.21

 

מעט חשבון נפש פנימי יכול כל אחד ואחת מאתנו לעשות עם עצמו. אחרי הכל זו הייתה שנה לא קלה בלשון המעטה. קורונה שמטריפה את הדעת, הילדים, הבידודים, שוב בחירות, חילופי שלטון וממשלה, הנה כי כן הבחירות האלו הוכיחו כשיש מספיק שנאה בלב, גם שמן יתחבר למים.


אין ספק אנחנו עם המייצר שנאה בהיקפים אדירים כלפי עצמו. כל שנאה מהווה בסיס לתגובה מהצד השני. כל מקלדת הפכה לכלי רצח מילולי, אוזלת היד של רשויות המדינה, ההתנשאות של נבחרי העם, הריחוק בין מקבלי ההחלטות לעם ולבעיותיו, הזלזול בחלש, בקשה היום, הזילות הבלתי נסבלת לערכי היושרה, ההגינות, החברות, הכרת הטוב, העזרה, הנתינה, הסיוע לחלש ולנזקק, לחסר האונים למעשה כל הערכים שעליהם גדלו רבים וטובים ואני בתוכם כבר לא ניתן לראות. ליתר דיוק הם הולכים ונעלמים. 


את מקומם תופס בצע הכסף, הרדיפה אחר הכוח, השררה, היהירות וההתנשאות. השלטון המרכזי כושל, כך גם השלטון ברשויות ובמועצות רבות הוא נחשל ומהווה את התגלמות השררה והכוח. הפכנו למדינה שאין בה ביטחון לאזרחים נהפוך הוא יש יותר סכנה מביטחון. למעשה, כל ממזר מלך. מדינה ששופטיה מקלים ראש על עבירות קטנות שהופכות לעבירות אלימות קשות, מדינה שאיבדה הרבה ממה שהיה לה בדימוי החיצוני ומה שנקרא הרתעה אצל שונאינו, כבר איננה. מסתבר שהשפן פחד מהאריה אך כשגילה שהאריה הוא סתם ייצור גדול ומגושם, תאוותן נהנתן ורודף בצע כסף, הבין שהוא יכול לנשוך ולנגוס מהאריה ודבר לא יאונה לו נהפוך הוא, הוא יצא מרווח מהעניין. וכך חיה לה מדינה שלמה ממש בנס מזה שנים רבות. 


מי שלא רואה נכוחה את שקורה סביבנו ובמיוחד בתוכנו נראה שהוא חי באחד מעולמות וולד דיסני המופלאים. בעולם האמיתי של היום אנחנו פשוט הגענו אל פי פחת, פשטנו רגל ועלינו לעשות חשבון נפש יפה שעה אחת קודם. 


אם נוסיף לכל אלו את סחר הנשמות מכאלו המנצלים את חסרון הכיס והרוח של ציבור מאמינים,  הרי שקיבלנו גם מורה דרך, איך עושק יהודי אחד את חברו היהודי השני. ומי שעיניים לו ולא יראה, אוזניים לו ולא ישמע, פה לו ולא יזעק ביום הכיפורים הזה לשמיים בכדי שהקדוש ברוך הוא יעשה חסד עם כלל עם ישראל ויוביל אותם אל הדרך הפשוטה שקיימת ומתבססת על 3 מילים בלבד "ואהבת לרעך כמוך"! אזי לא אתפלא אם לא ירחק היום ואנחנו נהיה עדים להרבה יותר גרוע ממה שאנו עדים לו כיום. ולכן חשבון נפש עכשיו הוא קורח המציאות לכל אחת ואחד מאתנו.
בחשבון הנפש שלי אני יכול לומר שאם חלילה פגעתי במי מהציבור או במי ממכריי הרי אני מצווה לבקש מחילה וסליחה, וכך אני עושה זאת כאן ועכשיו בלב שלם ובנפש חפצה. אעשה השתדלות להיות טוב יותר, מכבד יותר, מוחל יותר, מעניק יותר למען החלש, מסייע לזולת ומכבד את האחר, מעניק את אהבתי ומרחיק כל שנאה מליבי.


משכך אני מאחל לכל קוראינו, מכרינו, חברינו, תושבי טבריה והבאים בשעריה גמר חתימה טובה, שנה טובה, ומועדים לשמחה.   

 

לקריאת הכתבה בפורמט דיגיטלי

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
15.10.21, טקס עלייה לחטיבת הביניים בבית הספר "יד ששון" בגליל התחתון
בית ספר " יד ששון" הינו בית ספר ממ"ד בקיבוץ לביא בגליל התחתון. להמשך כתבה.
15.10.21, סיבת פרידה חגיגית וטעימה, בנמל עין גב, לתיקי נווה חשבת השכר של הקיבוץ וענף התיירות בעין גב.
חברת 'עין גב אחזקות' ומחלקת משאבי אנוש, ערכו מסיבת פרידה חגיגית וטעימה, במסעדת "מפגש הדייגים" בנמל עין גב, לתיקי נווה חשבת השכר של הקיבוץ וענף התיירות בעין גב. תיקי, סוגרת 27 שנים בתפקיד ולמעלה מ- 50 שנה של עבודה בתפקידים שונים בקיבוץ, ביניהם: מזכירת הקיבוץ לשתי קדנציות, רכזת שכבת נעורים ומנהלת חשבונות. תיקי מלאת המרץ לא פורשת למנוחה, אלא תהיה עובדת סוציאלית ב"בתינו מכללת הגיל השלישי" בעמק הירדן. באירוע המרגש השתתפו חברים לעבודה ובני משפחתה. רועי טינסקי, מנהל עסקים עין גב אמר, כי חריצותה של תיקי והתפקידים האחראיים שמלאה בצמתים מרכזיים, היו חשובים ביותר עבור הקיבוץ, בעיקר התעקשותה לפני שנים רבות, בהשקעה בפנסיות לחברים. לחיים תיקי! להמשך קריאה.
15.10,21, ה"טיש הגדול" במושב הזורעים
מאז חזרו המופעים לחיינו, משה להב לא מפסיק להופיע, להפתיע ולשתף פעולה. משה להב ייסד תופעה ישראלית ייחודית – "הטיש הגדול", מופע מעניין ומרענן של שירים ישראליים היוצר דינמיקה חברתית בהופעה שהפכה לתופעה. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 25 אוקטובר2021
Wאבגדהוש
4026272829300102
4103040506070809
4210111213141516
4317181920212223
4424252627282930
4531010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.