הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: זה לא יקר וזה מחויב המציאות

כוכב הצפון, גיליון 2435, 28.5.20

חיים חליוה

 

 

לקריאת המאמר בדיגיטלי


משטח החניה הגדול במרכז העיר טבריה, "גן העיר" לשעבר, פרי "יצירתו" של ראש העיר המודח, כוסה רק בכורכר. המלאכה לא הושלמה ולמה? אספלט לא נסלל וסימוני חניה לא סומנו בסדר המתבקש ממקום מוסדר ומסודר. עכשיו הגיעו ימי הקיץ החמים וענני האבק מתמרים ועפים מעלה ולכל עבר עם מעבר של כל מכונית הבאה להחנות. 


הציבור הטברייני, הממתינים לאוטובוס במקום, האורחים בעיר סובלים מהמראה ומהאבק. אך בעלי העסקים ברחוב הגליל סובלים יותר מכולם וזה הפך להיות מטרד של ממש.


החנויות ברחוב, מתמלאות באבק כל שעה. מה שמאלץ אותם לנקות באופן תמידי. ואני תוהה ביני לביני למה? הרי הפתרון הוא פשוט וכלכלי כאחד ואינו בשמיים הוא בהישג יד. 


סלילת מ"ר אספלט, בעובי 5 ס"מ, עולה כ-30 שקלים לערך בתוספת מע"מ למ"ר. הערכה גסה, מעלה שזהו סכום של כ-150 אלף שקלים אולי  200 אלף. בהנחה שהאורך והרוחב של גן העיר הם 100/50 מטר. 


כמות מקומות החניה המסומנים שניתן לייצר במשטח הזה כולו היא בערך 1,000 מקומות חניה. בהנחה שתעריף ליום חניה שלם בהנחה מיוחדת יעמוד רק על 15 שקלים ליום, ובתוספת לחלקי שעה תעריף אחר שיכול להגיע גם ליותר ביום, במצב שכזה רשות החניה יכולה להכניס סך של כ-15 אלף שקלים ליום על מגרש חניה זה. אם נכפיל זאת ב-6 ימים לשבוע נקבל הכנסה של 464 ,400 שקלים לחודש!! 


גם אם נחשב רק 50% תפוסת חניה, עדיין במחיר של חודש אחד אנחנו סוללים אספלט על כל מגרש החניה צובעים, מסמנים ומסדרים זאת בצורה מכובדת ומכבדת כולם יצאו מורווחים. 
והמצב הקיים היום, מצב הגורם נזק וסבל לתושבים, לבעלי העסקים, לממתינים בתחנות האוטובוס ולתיירים בעיר הוא בלתי נסבל יהיה נחלת העבר ועד שיוקם שם במקום משהו ירוק מזמים מזרקה ובכלל אלמנט תיירותי מזמין.


אך נניח לרגע שלא תתקבל דעתי או הצעתי, אז יש לי עוד הצעה. חברים אני סבור שרשות החניה ועיריית טבריה יכולים להביא מספר משאיות לא מבוטל של מים מלוחים מים המלח ולשפוך על הכורכר. בכדי שהמים יספגו בכורכר וענני האבק לא ייתמרו יותר וכלל לא יעלו לאוויר. 


העלות אפסית. אך אני בעד הצעתי הראשונה. ואתם מה דעתכם?
אז זו בקשתי הצנועה לקראת חג השבועות, עונת התיירות שבפתח ולקראת השבת הקרובה, מראש העירייה, מר מוני מעתוק. בקשתי יחסית צנועה והגיונית מה גם שהיא כלכלית וחזותית היא מעניקה מראה אחר למרכז העיר. אנא צא לביצוע במיידית!! 


אחרי הכל, כולם יודעים ומבינים שמקום חניה לרכב שווה הרבה כסף לרשות המקומית. הכביש הסמוך והחניה המוסדרת הם מקור הכנסה לקופת העירייה גם במחיר הנחה לתושבים בלבד. טפלו בזה. 

סה"כ 1 תגובות לכתבה זו
1. פרשת שדה החניה המרכזי בעיר
....ועד שאתר החנייה לא יטופל ויוסדר על פי חוק ובעיקר על פי הצעתך מר' חלווה...אסור לחברה הכלכלית לגבות דמי חנייה מאזרחים בגין חנייה בלתי ראויה שאינה מוסדרת כנדרש...אחרת זה פתח לתביעה ייצוגית ענקית, לפיה העיריה מנצלת את כוחה לגבות מחיר מלא עבור הסדרי חניה פחותים שאינם מוסדרים לרווחת הנהגים משלמי ארנונה.
מיכאל, אזרח מן הישוב.   28/05/2020
3.7.20, עם ראש מגמת תוכנה במכללה האזורית צפת
ראש מגמת תוכנה בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית צפת, המהנדס אמיר דגן, מספר על היתרונות של מכללת צפת. עולם ההיטק רחב ורב גוני, אולם ניתן לציין שלושה תחומי תוכנה בהם הביקוש גדול וצפוי להתרחב: תכנות EMBEDDED – תוכנה שנמצאת במכשירים אלקטרונים. להמשך קריאה.
3.7.20, ג'קלין חליוה הלכה לעולמה והותירה חלל ענק
מאת: חיים חליוה לא חסרים המקרים, המותירים אותנו תושבי טבריה, המומים וכואבים. ולאחרונה ספגה טבריה מספר מקרים שכאלו. ג'קלין חליוה ז"ל היא אחת הדמויות הטברייניות שגם היא הותירה את המכירים אותה בטבריה ואת בני משפחתה וחבריה המומים וכואבים. להמשך כתבה.
3.7.20, סיור משותף למועצה אזורית הגליל התחתון וארגון מגדלי הפירות בישראל
כחלק מסיורי השטח שעורך ארגון מגדלי הפירות בישראל, במטעי החקלאים ברחבי הארץ, יזמו ירון בלחסן, מנכ"ל הארגון וניצן פלג, ראש מועצה אזורית הגליל התחתון, ביקור אצל חקלאי הגליל התחתון. בין השאר, נערך סיור במשק ברודבקה במושב ארבל המגדל ליצ'י ומנגו, סיור במטעי שקדים בקיבוץ לביא, סיור במטעי אבוקדו ושקדים במשק ריקלין וסיור ביקב בירגר בכפר קיש. להמשך קריאה.
3.7.20, פעם חשבנו שחברים יש רק באגד – לא כך הדבר!
ידוע ששניר אריש הוא חברו הטוב של גלעד ארדן. אז מה עושים לחבר טוב שעוזב אותנו לטובת תפקיד שגריר ישראל בוושינגטון ארה"ב? להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 04 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.