הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>סיעת הימין החדש - רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו>
עונג שבת בקהילה: יוסי בן חמו: מהפכת הניקיון בטבריה - יצאה לדרך

כוכב הצפון, גיליון 2433, 15.5.20

יוסי בן חמו

 

לקריאת הכתבה מותאמת לדיגיטלי

 


קוראים יקרים, באמת שהתאפקתי! אולי יותר מדי זמן. לראות ולהבין שהכל באמת עובד כמו שעון - והמבחן הגדול - חג הפסח - עבר בהצלחה, ואפילו מרובה.


נראה שמהפכת הניקיון והתברואה יצאו לדרך - והקטר - לא עוצר. 


מוני מעתוק קיבל ירושה לא מחמיאה בגזרת התברואה: התנהלות קלוקלת, פחים מיושנים, ובעיקר המון המון תלונות (מוצדקות לחלוטין) של תושבי טבריה. 


כבר יותר מקדנציה אחת מצב התברואה בכי רע. סבלנו די והותר בנושא, ואם מוני מעתוק שם כמטרה את התברואה בראש סדר העדיפויות – אזי הוא הבין במיידית מה זקוק לטיפול דחוף ולפני הכל.


מעתוק, בשתי החלטות מקצועיות, מינוי המנכ''ל, עופר אזרד, ומינוי מנהל אגף התברואה שמעון פיניאן, הציב בראש סדר העדיפויות את נושא התברואה - וראו זה פלא - כשמטילים על אנשי מקצוע אחריות - יש גם יש תוצאות ברוכות.


כולנו זוכרים את מראות הזוועה בפסח אשתקד: מפלס הזבל גבר על מפלס הכנרת (הישן. עם החדש קשה להתחרות), והעיר נראתה תוהו ובוהו, והשנה, אף שראיתי וקיבלתי פידבקים מהשטח שהמערכת עובדת, חיכיתי לראות את פסח, את השבועיים לפני פסח, ונדהמתי.
העיר הייתה נקיה מאוד, ובמדד התקשורת הכתובה והרשתות החברתיות – המבחן, עבר בהצלחה!


יש לא מעט שינויים שאני חוזה בהם במו עיניי: לא מעט פינות, בעיקר יוצא לי לבלות בשיכון ד', שהיו מוזנחות לאורך שנים – מקבלות יחס וניקיון סביבתי. אין ספק שחסרה עוד הרבה השקעה בשכונה – אבל כייף לראות בעיניים את ניצני ההשקעה נובטים.


החלטה מצוינת בתחום התברואה היא הקמת צוותי ניכוש: במהלך היום אני רואה לא מעט את עובדי מחלקת התברואה מנכשים עשביה בכבישים ובמדרכות ומטפחים את הסביבה.
החלטה מצוינת נוספת  היא הקמתם של צוותי גינון המיועדים למוסדות החינוך. אני מקבל פידבקים רבים לטובה, בעיקר ממנהלי בתי ספר וגננות, אך גם מהורים לתלמידים - שמרגישים שיש מישהו שדואג להם ולילדיהם.


צביעת הפחים, תדירות פינוי הזבל, הוספת פחי אשפה ומכולות קרטוניה ועוד ועוד - אלו רק חלק מהשינויים שקרו וקורים בתחום התברואה - ואנחנו התושבים נהנים מהם.


אין ספק שזו רק תחילתה של הדרך הלא נודעת, היה מי ששיקר לציבור שלם שנה וקצת, הפחיד אותם מועדה קרואה ושאר מיני הפחדות, כאילו שאנחנו בשלטון דיקטטורי. הנה כי כן הציבור מתבדה וגם הוא משפשף את עיניו, אך לא לומד איך עושים זאת. כן, הוא אוכל את הכובע ואם הוא גם חכם מה שההיסטוריה הוכיחה שלא בדיוק, אז הוא יכול קצת להניח לטלפון, להתבונן וללמוד איך עושים דברים באופן מקצועי משלושת המקצוענים: ראש העיר מוני מעתוק, מנכ''ל העיריה עופר אזרד ומנהל אגף תברואה שמעון פיניאן. תודה לכם, ובעיקר תודה לעובדים אותם אתם מנהלים.


שבת שלוםהערת העורך חיים חליוה:

 השבוע, אף נתבשרתי, כי הוצמד פקח למחלקת התברואה לרישום דוחות בגין  השלכת פסולת מחוץ לפח או שלא בהתאם לחוק. האכיפה היא צעד חשוב ומכריע בחינוך הציבור לשמור על הנטוע והמטופל. אם לא נפעל כל אחד וביחד למען טבריה נקיה ומזמינה לא נצא מרווחים. הקורונה הוכיחה, שרק יחד אפשר לנצח את החיידק הקטן, אז מה זה לשמור על עיר נקיה ביחד? כלום! ולכם משליכי הפסולת ראו הוזהרתם, מבחינתי אפרסם כל דו"ח שירשם, למען יראו ויראו. מנכ"ל העירייה, עופר אזרד, דיווח לי כי בקרוב יקלטו לעבודה עוד ארבעה פקחים. הנה כי כן מה שמעיד על הכוונה מצד העירייה, "נאה דורש נאה מקיים". העירייה תעשה את חלקה ואנחנו האזרחים את חלקנו. שבת שלום.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
28.5.20, למה משרד הפנים מודיע חופי הרחצה רקת ועירוני גנים אסורים לרחצה?
מאת: חיים חליוה הודעה מפתיעה ותמוהה הגיעה למערכת העיתון האומרת כך: "חופי הרחצה רקת ועירוני גנים בכנרת אסורים לרחצה". ההודעה על איסור רחצה בחופים העירוניים של טבריה תמוהה ולא מובנת. להמשך כתבה.
28.5.20, טבריה חוגגת את יום שחרור ירושלים
ביום שחרור ירושלים, יזם רפאל טרבלסי, חבר מועצת העיר לשעבר ביחד עם תנועת הנוער ''בני עקיבא'', חגג ציבור מהעיר טבריה את יום שחרור ירושלים ברוח תקופת הנגיף ובכך לא נשברה מסורת בת 13 שנים של חגיגות יום ירושלים בעיר טבריה. להמשך כתבה.
28.5.20, אתר השייט והאטרקציות 'אינדי פארק' על גדות הירדן פותח את עונת השייט
אתר השייט והאטרקציות "אינדי פארק", הממוקם במפגש תעלות הירדן, באוויר הפתוח, פותח את עונת השייט ומזמין ליהנות משייט מגוון במי הירדן, קיר טיפוס מים, מגלשת מים מתנפחת לילדים ופארק אתגרים, בכרטיס משולב ליום פעילות, הכולל שימוש חופשי בכל מתקני הפארק, סדנאות, טיולי אופניים ועד שעה שייט בכלי אחד לבחירה. את תקופת הקורונה ניצלו ב'אינדי פארק' לשיפוץ ושדרוג המתקנים, פינות הישיבה והמזנונים. להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 30 מאי2020
Wאבגדהוש
1826272829300102
1903040506070809
2010111213141516
2117181920212223
2224252627282930
2331010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.