הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>שחר שחר - קרוב רחוק>
רחוק קרוב / שחר שחר: להקדים תרופה למכה

כוכב הצפון, גיליון 2418, 10.1.20

שחר שחר

 


אף אחד לפני שנה לא שיער בנפשו שבתחילת 2020 נמצא עצמנו טובעים שוב בבריכת הבוץ הפוליטית, נקראים בפעם השלישית תוך כמה חודשים להוציא את המדינה מתוך שלולית אי הוודאות. אף אחד מאיתנו גם לא חשב לרגע שלא יימצא תקציב הענק לטובת מימון מערכת בחירות מיותרת לחלוטין, מערכה שממשיכה לגרור אותנו, את העדר, לדרך ללא מוצא. 


לעומת זאת, אף אחד מאותם אלו שאמורים לדאוג לאזרחי המדינה לא ידע ככל הנראה שגנרל חורף מגיע מידי שנה בין הסתיו לאביב. אף אחד מאלו שממשיכים לקבל שכר מלא באין מפריע כאילו מתנהלים בכנסת חיים אמיתיים, לא חשב לרגע שבניגוד למערכת בחירות ועוד מערכת בחירות ועוד מערכת בחירות, שכולנו מופתעים מהן, לבואו של החורף צריך להיערך ברמה לאומית. זה הרבה יותר משערורייה שכל מופע חורף, שמעשיר את הכנרת, יחשוף אלפי רחובות, ישנים וחדשים כאחד, עם כבישים שלא מסוגלים לנקז מי גשמים. אז נכון, בחלק מהכבישים מדובר בתשתיות ישנות ביותר, ונבחרינו מגיעים לאותם מקומות רק בימי בחירות (בשנה האחרונה נרשמו ביקורי יתר....), אבל לא ייתכן שבחלק מהרחובות שנסללו בשנים האחרונות, לא דאגו הרשויות המקומיות ומשרדי הממשלה מאשרי התקציבים, לוודא שקיימת אפשרות מינימלית לניקוז שיקלוט את מי הגשמים.


ולא, אל תספרו לי סיפורי ונציה (כי אנחנו ממש לא ונציה) ואל תספרו לי סיפורי 'מערכת גשמים חריגה'. שיואילו אותם אלו שמוצאים את התקציב למערכת בחירות שלישית תוך שנה, לנתב תקציבים גם לטיפול בתוצאות ההרסניות, ולא חמורות מכך, קטלניות, של גנרל חורף, שלא תאמינו, מגיע גם לישראל. הרי לא ייתכן, לפחות על פי הפרסומים, יציבו במוקד 102 שלושה מוקדנים, כן, 3, לטיפול ב-2,735 קריאות לקראת בואו, לפחות על פי החזאים, של גל חורפי חריג. 


סימפטום חריף וקטלני נוסף לכך שהמדינה שלנו ממש חולה וממשיכה בחיפושיה אחר הרופא שינסה לייצב את מצבה, בא לידי ביטוי עם בואו של החורף גם בשפעת שגובה מחיר יקר. וכמו במחדל ההיערכות להתמודדות עם 'גשם וחצי', גם בטיפול בשפעת מצאנו עצמנו עם מדינה ששולחת את אזרחיה להתחסן, אבל שוכחת לדאוג לחיסונים עצמם.

מנותקים נמאסתם.

זה פשוט לא אמיתי שמדינת ישראל, שמצליחה להגיע לפסגות באין ספור תחומים, ממשיכה לחיות בין ועדות בדיקה לוועדות חקירה, בין מערכת בחירות אחת למערכת בחירות נוספת. ככה זה, כנראה שיש לנו ארץ נהדרת ואזרחים נהדרים (ברובם), רק חבל שהמדינה (ומנהיגיה, בכאילו) הורסת אותה. 


עוד סקנדל, עוד פסטיגל 
ואם באמת אתם מחפשים את הכסף הגדול תקפצו, כמוני, למופע הפסטיגל המסורתי לפני, תוך כדי או אחרי חג החנוכה. אז נכון, נדירים הם הפראיירים שמשלמים מחיר מלא עבור כרטיס כניסה למופע הפסטיגל, בזכות הנחות שניתנות בידי חברות שונות, ארגונים וכרטיסי אשראי, אבל את הבום הגדול, לפחות בפסטיגל, שומרים מארגני הפסטיגל להורים בדוכני האוכל המוצבים בכניסה לגני התערוכה (לפחות בתל אביב).

אז מילא שמאלצים אותך (אין לך ברירה, הילדה מתחננת, כי לכל החברים כבר יש...) לקנות ערכת פסטיגל ב-140 שקלים, ובאמת אינך חייב, אבל כשהבטן מקרקרת והילדה, כמו כל הילדים מנופפת עם הסלוגן הנצחי המונף ביציאה מחוץ לבית – 'אני רעבה', ואתם ניגשים לקנות נקניקיה בלחמנייה עם כוס שתיה, מתפוצץ לכם מול הפרצוף מחיר התענוג של 45 שקלים! לא, למרות קשיים קלים בראיה, זה בדיוק המחיר ללחמנייה שזכתה לארח בתוכה נקניקיה אחת וניהנת מקינוח של כוס לימונדה.

45 שקלים! ואני חשבתי לתומי שבמזנוני אצטדיוני הכדורסל והיכלי הכדורסל 30 שקלים למנה זהה, הם פסגת השערוריות. וכן, אם חשקה נפשכם בקופסת פופקורן קטנה עד בינונית מאלצים אתכם הבוזזים, כן, אין מילה אחרת, להיפטר מ-25 שקלים! ולא, אל תבנו על פיקוח (כי הפקחים לא מקבלים אפילו 45 שקלים לשעה... מתקרב יותר למנת פופקורן), ובוודאי שלא על נבחרי העם. להם המחיר הזה לא ממש מפריע, כי בקרוב יועלה שכרם פעם נוספת. בכל זאת, לא פשוט למצוא תעסוקה בשנה שבה העיסוק היחיד של רובם ככולם היה לפנות זמן לעוד זמן. 


והעיקר, שכולנו, לא אני, נרוץ לקלפי בעוד חודשיים ונמשיך ללכת כמו עדר אחר הרועה, אלא שנכון לעכשיו, החיפושים אחר הרועה עדיין נמשכים.

שבת שלום

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
3.7.20, עם ראש מגמת תוכנה במכללה האזורית צפת
ראש מגמת תוכנה בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית צפת, המהנדס אמיר דגן, מספר על היתרונות של מכללת צפת. עולם ההיטק רחב ורב גוני, אולם ניתן לציין שלושה תחומי תוכנה בהם הביקוש גדול וצפוי להתרחב: תכנות EMBEDDED – תוכנה שנמצאת במכשירים אלקטרונים. להמשך קריאה.
3.7.20, ג'קלין חליוה הלכה לעולמה והותירה חלל ענק
מאת: חיים חליוה לא חסרים המקרים, המותירים אותנו תושבי טבריה, המומים וכואבים. ולאחרונה ספגה טבריה מספר מקרים שכאלו. ג'קלין חליוה ז"ל היא אחת הדמויות הטברייניות שגם היא הותירה את המכירים אותה בטבריה ואת בני משפחתה וחבריה המומים וכואבים. להמשך כתבה.
3.7.20, סיור משותף למועצה אזורית הגליל התחתון וארגון מגדלי הפירות בישראל
כחלק מסיורי השטח שעורך ארגון מגדלי הפירות בישראל, במטעי החקלאים ברחבי הארץ, יזמו ירון בלחסן, מנכ"ל הארגון וניצן פלג, ראש מועצה אזורית הגליל התחתון, ביקור אצל חקלאי הגליל התחתון. בין השאר, נערך סיור במשק ברודבקה במושב ארבל המגדל ליצ'י ומנגו, סיור במטעי שקדים בקיבוץ לביא, סיור במטעי אבוקדו ושקדים במשק ריקלין וסיור ביקב בירגר בכפר קיש. להמשך קריאה.
3.7.20, פעם חשבנו שחברים יש רק באגד – לא כך הדבר!
ידוע ששניר אריש הוא חברו הטוב של גלעד ארדן. אז מה עושים לחבר טוב שעוזב אותנו לטובת תפקיד שגריר ישראל בוושינגטון ארה"ב? להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 07 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.