הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>שחר שחר - קרוב רחוק>
רחוק קרוב / שחר שחר: להקדים תרופה למכה

כוכב הצפון, גיליון 2418, 10.1.20

שחר שחר

 


אף אחד לפני שנה לא שיער בנפשו שבתחילת 2020 נמצא עצמנו טובעים שוב בבריכת הבוץ הפוליטית, נקראים בפעם השלישית תוך כמה חודשים להוציא את המדינה מתוך שלולית אי הוודאות. אף אחד מאיתנו גם לא חשב לרגע שלא יימצא תקציב הענק לטובת מימון מערכת בחירות מיותרת לחלוטין, מערכה שממשיכה לגרור אותנו, את העדר, לדרך ללא מוצא. 


לעומת זאת, אף אחד מאותם אלו שאמורים לדאוג לאזרחי המדינה לא ידע ככל הנראה שגנרל חורף מגיע מידי שנה בין הסתיו לאביב. אף אחד מאלו שממשיכים לקבל שכר מלא באין מפריע כאילו מתנהלים בכנסת חיים אמיתיים, לא חשב לרגע שבניגוד למערכת בחירות ועוד מערכת בחירות ועוד מערכת בחירות, שכולנו מופתעים מהן, לבואו של החורף צריך להיערך ברמה לאומית. זה הרבה יותר משערורייה שכל מופע חורף, שמעשיר את הכנרת, יחשוף אלפי רחובות, ישנים וחדשים כאחד, עם כבישים שלא מסוגלים לנקז מי גשמים. אז נכון, בחלק מהכבישים מדובר בתשתיות ישנות ביותר, ונבחרינו מגיעים לאותם מקומות רק בימי בחירות (בשנה האחרונה נרשמו ביקורי יתר....), אבל לא ייתכן שבחלק מהרחובות שנסללו בשנים האחרונות, לא דאגו הרשויות המקומיות ומשרדי הממשלה מאשרי התקציבים, לוודא שקיימת אפשרות מינימלית לניקוז שיקלוט את מי הגשמים.


ולא, אל תספרו לי סיפורי ונציה (כי אנחנו ממש לא ונציה) ואל תספרו לי סיפורי 'מערכת גשמים חריגה'. שיואילו אותם אלו שמוצאים את התקציב למערכת בחירות שלישית תוך שנה, לנתב תקציבים גם לטיפול בתוצאות ההרסניות, ולא חמורות מכך, קטלניות, של גנרל חורף, שלא תאמינו, מגיע גם לישראל. הרי לא ייתכן, לפחות על פי הפרסומים, יציבו במוקד 102 שלושה מוקדנים, כן, 3, לטיפול ב-2,735 קריאות לקראת בואו, לפחות על פי החזאים, של גל חורפי חריג. 


סימפטום חריף וקטלני נוסף לכך שהמדינה שלנו ממש חולה וממשיכה בחיפושיה אחר הרופא שינסה לייצב את מצבה, בא לידי ביטוי עם בואו של החורף גם בשפעת שגובה מחיר יקר. וכמו במחדל ההיערכות להתמודדות עם 'גשם וחצי', גם בטיפול בשפעת מצאנו עצמנו עם מדינה ששולחת את אזרחיה להתחסן, אבל שוכחת לדאוג לחיסונים עצמם.

מנותקים נמאסתם.

זה פשוט לא אמיתי שמדינת ישראל, שמצליחה להגיע לפסגות באין ספור תחומים, ממשיכה לחיות בין ועדות בדיקה לוועדות חקירה, בין מערכת בחירות אחת למערכת בחירות נוספת. ככה זה, כנראה שיש לנו ארץ נהדרת ואזרחים נהדרים (ברובם), רק חבל שהמדינה (ומנהיגיה, בכאילו) הורסת אותה. 


עוד סקנדל, עוד פסטיגל 
ואם באמת אתם מחפשים את הכסף הגדול תקפצו, כמוני, למופע הפסטיגל המסורתי לפני, תוך כדי או אחרי חג החנוכה. אז נכון, נדירים הם הפראיירים שמשלמים מחיר מלא עבור כרטיס כניסה למופע הפסטיגל, בזכות הנחות שניתנות בידי חברות שונות, ארגונים וכרטיסי אשראי, אבל את הבום הגדול, לפחות בפסטיגל, שומרים מארגני הפסטיגל להורים בדוכני האוכל המוצבים בכניסה לגני התערוכה (לפחות בתל אביב).

אז מילא שמאלצים אותך (אין לך ברירה, הילדה מתחננת, כי לכל החברים כבר יש...) לקנות ערכת פסטיגל ב-140 שקלים, ובאמת אינך חייב, אבל כשהבטן מקרקרת והילדה, כמו כל הילדים מנופפת עם הסלוגן הנצחי המונף ביציאה מחוץ לבית – 'אני רעבה', ואתם ניגשים לקנות נקניקיה בלחמנייה עם כוס שתיה, מתפוצץ לכם מול הפרצוף מחיר התענוג של 45 שקלים! לא, למרות קשיים קלים בראיה, זה בדיוק המחיר ללחמנייה שזכתה לארח בתוכה נקניקיה אחת וניהנת מקינוח של כוס לימונדה.

45 שקלים! ואני חשבתי לתומי שבמזנוני אצטדיוני הכדורסל והיכלי הכדורסל 30 שקלים למנה זהה, הם פסגת השערוריות. וכן, אם חשקה נפשכם בקופסת פופקורן קטנה עד בינונית מאלצים אתכם הבוזזים, כן, אין מילה אחרת, להיפטר מ-25 שקלים! ולא, אל תבנו על פיקוח (כי הפקחים לא מקבלים אפילו 45 שקלים לשעה... מתקרב יותר למנת פופקורן), ובוודאי שלא על נבחרי העם. להם המחיר הזה לא ממש מפריע, כי בקרוב יועלה שכרם פעם נוספת. בכל זאת, לא פשוט למצוא תעסוקה בשנה שבה העיסוק היחיד של רובם ככולם היה לפנות זמן לעוד זמן. 


והעיקר, שכולנו, לא אני, נרוץ לקלפי בעוד חודשיים ונמשיך ללכת כמו עדר אחר הרועה, אלא שנכון לעכשיו, החיפושים אחר הרועה עדיין נמשכים.

שבת שלום

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
18.1.20, פורום "הרשת העירונית" קיים את סמינר הקמת הרשת
כ-20 צעירים וצעירות בני טבריה נפגשו לסמינר הקמת רשת הצעירים של טבריה בסופ''ש האחרון. הכרנו, התגבשנו ופיתחנו את הרעיונות שלנו ביחס לצרכים של צעירים בעיר: פאב חברתי, פעוטון, קבוצות לימוד, פרוייקטים סביבתיים ואירועי תרבות. בהתרגשות גדולה סיימנו את הסמינר עם הפנים קדימה. בסמינר השתתפו חברים מקהילות "תוצרת הארץ", "רוח צעירה", קהילת המחנכים – "דרור ישראל", הקהילה הגאה וצעירים נוספים ובחסות של שותפות "סובב כנרת". הרשת היא בעצם התאגדות של צעירים תושבי העיר. צעירים שמאמינים בערך של קהילתיות ומאמינים בטבריה ומוכנים לקדם יוזמות ופרויקטים שיתנו מענה לצרכים של צעירים במטרה לייצר תשתית שתעודד הישארות של צעירים בעיר ומעורבות שלהם בקידומה. יוזמה נפלאה ומבורכת. להמשך קריאה.
18.1.20, ערב הקראת שירים לזכרם של חללי ספינת "אגוז"
ביום ראשון הקרוב יערכו במרכז הרב-תרבותי "הורדוס" בניהולו של מר מאיר דותן ובשיתוף עם סניף טבריה של הפדרציה העולמית ליהדות מרוקו ערב קריאת שירה לזכרם של חללי ספינת "אגוז" שכותרתו יהא: "לכל אדם יש שיר". הערב יתקיים כאמור ביום א' הקרוב בשעה 18:00 במעמד אברהם בר כוכבא יו''ר הפדרציה לשעבר ודודו פרץ נציג הועד המנהל בפדרציה העולמית של יהדות מרוקו. בערב יוקראו שירים מפי כותביהם, שיר לכל חלל שנספה, ויודלקו נרות לזכר החללים. כידוע, ספינת "אגוז" הייתה ספינת מעפילים חשאית שפעלה למען הבאת יהודי מרוקו לאירופה ומשם הם עולים לארץ ישראל. ב10.1.1961 טבעה ספינת "אגוז" עם מעפיליה, 44 במספר, שנספו כולם.  רק בשנת 1992 לאחר מאמצים דיפלומטיים רבים מול מלך מרוקו חסן השני הועלו עצמותיהם של חללי "אגוז" ונטמנו בחלקת המעפילים בבית הקברות "הר הרצל" בירושלים. להמשך קריאה.
18.1.20, פריצת שידור - מאת יוסי יוסף (צ'וצ'יק),
יליד שיכון ד' טבריה, כותב ומפיק ב"מעריב" ומייסד קבוצת "השכונדיה", יש מספיק אנשים בעיר שיוכלו לקטרג על ראש העיר המודח רון קובי. נכון, האיש לא חף מטעויות ואכן הוא יצא למלחמות שהיו מעל ליכולותיו. יש יגידו שאם אתה לא איתו – אתה נגדו, אבל אני רוצה להתעכב דווקא על נקודות האור שכן הצלחתי למצוא בקדנציה הקצרה שלו. להמשך קריאה.
18.1.20, מדור אוכל: מתכון לחלות מאת צופיה דרי – סדנאות אפיה
לבצק:  קילו קמח 2 כפות שמרים יבשים חצי כוס סוכר 2 וחצי כוסות מים פושרים ביצה חצי כוס שמן כף גדושה מלח להמשך קריאה וסרטון וידאו.
18.1.20, מדיד אלקטרוני בנמל עין גב
מי שמעוניין לדעת מה גובה מפלס הכינרת, מוזמן להגיע לנמל עין גב, שם הוצב מדיד אלקטרוני, חכם, למדידת מפלס הכינרת. המפלס עמד בסוף השבוע על 210.95-. חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב אומר, כי רום מפלס כזה היה רק לפני 7 שנים!! וכי לכינרת מלאה חסרים עוד שני מטר ו- 15 ס"מ, אבל כשזרימות הנחלים לכינרת בשיאן, יש בהחלט מקום לאופטימיות וכי כפר הנופש בעין גב מתמלא באורחים ששמחים להגיע ולחזות בגובה המפלס ובאגם הלאומי המתמלא. להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 22 ינואר2020
Wאבגדהוש
129303101020304
205060708091011
312131415161718
419202122232425
526272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.