הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>סיעת הימין החדש - רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו>
יוסי בן חמו: עונג שבת בקהילה: מקווים לניסים

כוכב הצפון, גיליון 2418, 10.1.20שון ניסים כרמלי ז''ל הוא דמות מופת בעיניי. יהודי, ציוני, בן למשפחה שירדה להתגורר בארה''ב, אך בחר לעלות לבדו ארצה, ללא הוריו, ולהתגייס לצה''ל.


בצה''ל – הוא רצה הכי הכי, והכי הכי בעיניו היה – גולני.
הייתה לו אהבה נוספת מלבד גולני – מכבי חיפה.


שון התגייס לגולני, לאחר תקופה קצרה במחו''ה אלון, לתפקיד לוחם בגדוד 13. תפקיד עליו חלם. 
שון נהרג בצוק איתן, בשכונת סג'עיה הארורה, בהיתקלות עם מחבלי החמאס.


להלוויתו, שנערכה בחיפה, הגיעו מעל 20 אלף אישה ואיש, חלק גדול מהם אוהדי מכבי חיפה, שמאז נקשרו עם משפחתו ועושים אירועים שונים לזכרו.


קובי אסייג, בעלי קבוצת הפייסבוק "ליגה משלנו" עורך טורניר קט-רגל לזכרו מדי שנה, עם השתתפות גורמים בכירים ממועדון הכדורגל, שחקנים ועוד.


גם לי יצא להיקשר להוריו של שון לא אחת: ביום הזיכרון שאחרי "צוק איתן" פקדתי את קברו יחד עם חברים טובים מהיציע, בכל משחק אני לובש חולצה עם כיתוב שם משפחתו והמספר 13 )הגדוד בו שירת), ומשתדל להגיע גם לאזכרות ואירועים שונים לזכרו.


מספרים על ר' שלמה זלמן אויירבך, שביקש ממנו תלמידו לנסוע בתקופת הלימודים לקברות צדיקים בגליל. ר' שלמה השיב לו: "וכי למה לנסוע עד הגליל? צא מהישיבה וסע להר הרצל שם טמונים אלפי צדיקים. כשאני מרגשי צורך להתפלל על קברי צדיקים אני נוסע להר הרצל"
יצא לי ללכת לא מעט לקברו של שון, וביום שני השבוע, ערב משחק העונה המפואר, הרגשתי צורך עז ללכת לבקש משון ניסים.


ניסים שיעזרו לנו מול הנמסיס הגדולה מתל אביב, כאלו שיעזרו לנו לשמור על פער סביר וחשיבה על ריצה לאליפות. התפללתי על קברו, קצת פרקי תהילים להצלחת הקבוצה והמון ניסים.


משחק העונה היה ערב רווי קסם וניסים. היו ניסים קטנים יותר וגדולים יותר. כל מיני מצבים שלא ברור איך בנס לא הסתיימו בשער לטובת היריבה, והחזרה המטורפת הזאת מפיגור. פעמיים. ועל עצם העובדה שהקבוצה התל אביבית ספגה שער אחד ב17 משחקים, אך מולנו ספגה 3, ואת כל אלו ועוד – אני מאמין ותולה בניסים של שון. 


נכון, התל אביבית הייתה יותר טובה, ולראיה שער הניצחון האדיר. נכון, זה משחק עונה שלא חווים כמותו ואני בספק אם יחוו כמותו בעתיד הקרוב. ובכל זאת – דווקא בהפסד – הניסים של שון עשו את ההבדל. לכו תדעו מה היה קורה בלעדיו. 


מכבי חיפה למען אורון והדר

מטה המאבק החברתי להשבת הבנים פנה למכבי חיפה, והיא נענתה בבמה הגדולה ביותר שיכלה לספק: משחק העונה.


אצטדיון "סמי עופר" היה מלא מפה לפה, 30,071 אישה ואיש אם נרצה לדייק, וכולם ראו את הכרוז החיפאי יוסי פרץ ארי מקריא טקסט למען השבת הבנים. המטה החברתי להשבת הבנים עושה עבודת קודש, ובכל מקום בו יש לו אפשרות – מעלה את המודעות לענין השבתם של אורון והדר. יישר כח למטה החברתי ולקבוצת מכבי חיפה שנרתמה למען מטרה נעלה זו.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
18.1.20, פורום "הרשת העירונית" קיים את סמינר הקמת הרשת
כ-20 צעירים וצעירות בני טבריה נפגשו לסמינר הקמת רשת הצעירים של טבריה בסופ''ש האחרון. הכרנו, התגבשנו ופיתחנו את הרעיונות שלנו ביחס לצרכים של צעירים בעיר: פאב חברתי, פעוטון, קבוצות לימוד, פרוייקטים סביבתיים ואירועי תרבות. בהתרגשות גדולה סיימנו את הסמינר עם הפנים קדימה. בסמינר השתתפו חברים מקהילות "תוצרת הארץ", "רוח צעירה", קהילת המחנכים – "דרור ישראל", הקהילה הגאה וצעירים נוספים ובחסות של שותפות "סובב כנרת". הרשת היא בעצם התאגדות של צעירים תושבי העיר. צעירים שמאמינים בערך של קהילתיות ומאמינים בטבריה ומוכנים לקדם יוזמות ופרויקטים שיתנו מענה לצרכים של צעירים במטרה לייצר תשתית שתעודד הישארות של צעירים בעיר ומעורבות שלהם בקידומה. יוזמה נפלאה ומבורכת. להמשך קריאה.
18.1.20, ערב הקראת שירים לזכרם של חללי ספינת "אגוז"
ביום ראשון הקרוב יערכו במרכז הרב-תרבותי "הורדוס" בניהולו של מר מאיר דותן ובשיתוף עם סניף טבריה של הפדרציה העולמית ליהדות מרוקו ערב קריאת שירה לזכרם של חללי ספינת "אגוז" שכותרתו יהא: "לכל אדם יש שיר". הערב יתקיים כאמור ביום א' הקרוב בשעה 18:00 במעמד אברהם בר כוכבא יו''ר הפדרציה לשעבר ודודו פרץ נציג הועד המנהל בפדרציה העולמית של יהדות מרוקו. בערב יוקראו שירים מפי כותביהם, שיר לכל חלל שנספה, ויודלקו נרות לזכר החללים. כידוע, ספינת "אגוז" הייתה ספינת מעפילים חשאית שפעלה למען הבאת יהודי מרוקו לאירופה ומשם הם עולים לארץ ישראל. ב10.1.1961 טבעה ספינת "אגוז" עם מעפיליה, 44 במספר, שנספו כולם.  רק בשנת 1992 לאחר מאמצים דיפלומטיים רבים מול מלך מרוקו חסן השני הועלו עצמותיהם של חללי "אגוז" ונטמנו בחלקת המעפילים בבית הקברות "הר הרצל" בירושלים. להמשך קריאה.
18.1.20, פריצת שידור - מאת יוסי יוסף (צ'וצ'יק),
יליד שיכון ד' טבריה, כותב ומפיק ב"מעריב" ומייסד קבוצת "השכונדיה", יש מספיק אנשים בעיר שיוכלו לקטרג על ראש העיר המודח רון קובי. נכון, האיש לא חף מטעויות ואכן הוא יצא למלחמות שהיו מעל ליכולותיו. יש יגידו שאם אתה לא איתו – אתה נגדו, אבל אני רוצה להתעכב דווקא על נקודות האור שכן הצלחתי למצוא בקדנציה הקצרה שלו. להמשך קריאה.
18.1.20, מדור אוכל: מתכון לחלות מאת צופיה דרי – סדנאות אפיה
לבצק:  קילו קמח 2 כפות שמרים יבשים חצי כוס סוכר 2 וחצי כוסות מים פושרים ביצה חצי כוס שמן כף גדושה מלח להמשך קריאה וסרטון וידאו.
18.1.20, מדיד אלקטרוני בנמל עין גב
מי שמעוניין לדעת מה גובה מפלס הכינרת, מוזמן להגיע לנמל עין גב, שם הוצב מדיד אלקטרוני, חכם, למדידת מפלס הכינרת. המפלס עמד בסוף השבוע על 210.95-. חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב אומר, כי רום מפלס כזה היה רק לפני 7 שנים!! וכי לכינרת מלאה חסרים עוד שני מטר ו- 15 ס"מ, אבל כשזרימות הנחלים לכינרת בשיאן, יש בהחלט מקום לאופטימיות וכי כפר הנופש בעין גב מתמלא באורחים ששמחים להגיע ולחזות בגובה המפלס ובאגם הלאומי המתמלא. להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 22 ינואר2020
Wאבגדהוש
129303101020304
205060708091011
312131415161718
419202122232425
526272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.