הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>סיעת הימין החדש - רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו>
פהפוליטיקה: רפאל טרבלסי: צום י' בטבת

וכב הצפון, גיליון 2418, 10.1.20
 
סיכום שבוע עם רפאל טרבלסי

 


צום י' בטבת
השבוע עם ישראל ציין את צום עשרה בטבת. רובנו מכירים את העובדות לציון היום הזה: החל המצור על ירושלים. תזכורת שהקיום שלנו כעם מותנה בהתנהגות ובאחדות שלנו. רגע, אבל החומות בכלל לא נפרצו ונפלו באותו היום, גם בית המקדש עוד לא נחרב, כל זה קרה רק אחר כך. זה נכון, הצום נקבע לרגל תחילת הפורענות, בשלב שבו עוד אפשר היה לתקן. הצום מזכיר לנו כמה חשוב למצוא סדקים ראשונים, לזהות את תחילת תהליך החורבן - גם ברמה הלאומית וגם ברמה האישית. אפשר לעצור לפני. אחרי הקמת מדינת ישראל הוחלט לציין את "יום הקדיש הכללי" לזכר כל מי שנספה בשואה ומקום קבורתם או זמן פטירתם לא ידוע כלל.
אך בעיניי צום עשרה בטבת - הוא היום ה מציין 100 ימים אחרי ראש השנה. זו הזדמנות לחשבון נפש ולהתבוננות אחורה וקדימה, מה רצינו להשיג ואיפה אנחנו נמצאים כעבור 100 ימים.
 
סיום הש"ס
התרגשתי להשתתף השבוע יחד עם הרב שלמה דידי שליט"א בסיום לימוד הש"ס לאחר שבע וחצי שנים של המורים ליאור להב וזאב זגדון בישיבה התיכונית "אורט" טבריה בהובלת הרב גלעד מסינג, שם גדלתי והתחנכתי. כבוד!
 
תחכמוני אין כמוני
ברכות חמות למשפחת תחכמוני על הזכיה לבית ספר מצטיין מחוז וממש בזמן כתיבת טור זה הודיעו לי שזכו גם בפרס מצטיין ארצי. בית החינוך חמ"ד "תחכמוני" טבריה, בהנהלת מירב עטיה והצוות החינוכי יחד עם הנהגת ההורים ותומכי החינוך מוביל בעשייה מקצועית, טיפוח זהות אישית חברתי, ציונית ודתית. רואה מקרוב את הפעילות והדאגה סביב השעון של משפחת תחכמוני אשר נותנים את כל הלב והנשמה לדור העתיד שלנו. חזקו ואמצו!
 
נעם בנים גם למצוינות ספורטיבית
גם תלמידי בית ספר נעם בנים בהנהלת חי דמרי השתתפו במרתון טבריה 2020 ואף זכו במקום הראשון במקצה האישי ובמקצה הקבוצתי מבין כל בתי הספר היסודיים בעיר. מדהים בעיניי לראות את המהפכה שעובר בית הספר בהובלת חי דמרי וכל הצוות החינוכי שעושים עבודת קודש ומצמיחים מנהיגים גם בספורט.
 
נעם ישראל בנות סיירת גישור
בבית הספר נועם ישראל בנות בהנהלת תמר לוגסי החליטו לללמד את תלמידות בית הספר קורס גישור ייחודי אשר ייתן להם כלים חינוכיים לחיים באומנות הגישור - ניהול קונפליקטים וישוב סכסוכים. כלים אלו מסייעים לתלמידות לא רק בבית הספר ולעצמן ברמה האישית אלא בעיקר לשפר את הסביבה - יישר כח.


רעות הולכים על נקי
השבוע כיף היה לראות את תלמידי בית ספר רעות בהנהלת נפתלי תורג'מן כיתות ד' יוצאים מכיתות הלימוד והולכים לתור את הכנרת ולחקור את צפונותיה במסגרת התוכנית הלימודית "הולכים על נקי". התלמידים הפליגו בספינה במימיה הפתוחים של הכנרת ולמדו בעקרונות הפדגוגיה מוטת עתיד בהנאה צרופה.


הר נוף חינוך מיוחד ומקצועי
זכות היה השבוע להשתתף במיזם בי"ס הר נוף בהנהלת משה אליהו, ערב שנתן כלים ומידע על זכויותיהם של ילדים בעלי לקוויות מיוחדות. כמו כן נעשו בדיקות במקום למשפחות על ידי אנשי מקצוע אשר בדקו את הזכויות אשר מגיעות כחוק ולא תמיד יודעין על קיומם, מדהים היה לראות שלחלקם גם ניתנו פתרונות במקום. היה מרתק ומלמד.  


חטיבת אורט במעלה למען הקהילה
אחת לשבועיים מגיעים נציגי תלמידי שכבת ט' של חטיבת אורט במעלה בהנהלת ענת תורג'מן לספרייה העירונית ומפעילים ילדי גנים וילדי כיתות א'. בעיניי זו חוויה מרתקת בעיקר לקטנים ותחושת סיפוק אדירה לבני הנוער שנרתמים למען הקהילה. כל הכבוד!


חטיבת נופרים שיעור לחיים
תלמידי שכבת ז' ח' של חטיבת נופרים בהנהלת כרמית חזות, צפו השבוע בהצגת "עשן בלב" הצגת יחיד ומיוחדת של השחקן ניסו כעביה, יליד טבריה ובוגר נופרים. העלילה עוסקת בסיפור חייו של נער שהתמכר לעישון בגיל צעיר ומדגישה את הסכנות אליהן נחשפים המעשנים, כמובן על הדרך וההמלצות איך להימנע מהן. יישר כוח.


אוהב ומעריך אתכם, רפאל טרבלסי - שבת שלום ומבורך.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
18.1.20, פורום "הרשת העירונית" קיים את סמינר הקמת הרשת
כ-20 צעירים וצעירות בני טבריה נפגשו לסמינר הקמת רשת הצעירים של טבריה בסופ''ש האחרון. הכרנו, התגבשנו ופיתחנו את הרעיונות שלנו ביחס לצרכים של צעירים בעיר: פאב חברתי, פעוטון, קבוצות לימוד, פרוייקטים סביבתיים ואירועי תרבות. בהתרגשות גדולה סיימנו את הסמינר עם הפנים קדימה. בסמינר השתתפו חברים מקהילות "תוצרת הארץ", "רוח צעירה", קהילת המחנכים – "דרור ישראל", הקהילה הגאה וצעירים נוספים ובחסות של שותפות "סובב כנרת". הרשת היא בעצם התאגדות של צעירים תושבי העיר. צעירים שמאמינים בערך של קהילתיות ומאמינים בטבריה ומוכנים לקדם יוזמות ופרויקטים שיתנו מענה לצרכים של צעירים במטרה לייצר תשתית שתעודד הישארות של צעירים בעיר ומעורבות שלהם בקידומה. יוזמה נפלאה ומבורכת. להמשך קריאה.
18.1.20, ערב הקראת שירים לזכרם של חללי ספינת "אגוז"
ביום ראשון הקרוב יערכו במרכז הרב-תרבותי "הורדוס" בניהולו של מר מאיר דותן ובשיתוף עם סניף טבריה של הפדרציה העולמית ליהדות מרוקו ערב קריאת שירה לזכרם של חללי ספינת "אגוז" שכותרתו יהא: "לכל אדם יש שיר". הערב יתקיים כאמור ביום א' הקרוב בשעה 18:00 במעמד אברהם בר כוכבא יו''ר הפדרציה לשעבר ודודו פרץ נציג הועד המנהל בפדרציה העולמית של יהדות מרוקו. בערב יוקראו שירים מפי כותביהם, שיר לכל חלל שנספה, ויודלקו נרות לזכר החללים. כידוע, ספינת "אגוז" הייתה ספינת מעפילים חשאית שפעלה למען הבאת יהודי מרוקו לאירופה ומשם הם עולים לארץ ישראל. ב10.1.1961 טבעה ספינת "אגוז" עם מעפיליה, 44 במספר, שנספו כולם.  רק בשנת 1992 לאחר מאמצים דיפלומטיים רבים מול מלך מרוקו חסן השני הועלו עצמותיהם של חללי "אגוז" ונטמנו בחלקת המעפילים בבית הקברות "הר הרצל" בירושלים. להמשך קריאה.
18.1.20, פריצת שידור - מאת יוסי יוסף (צ'וצ'יק),
יליד שיכון ד' טבריה, כותב ומפיק ב"מעריב" ומייסד קבוצת "השכונדיה", יש מספיק אנשים בעיר שיוכלו לקטרג על ראש העיר המודח רון קובי. נכון, האיש לא חף מטעויות ואכן הוא יצא למלחמות שהיו מעל ליכולותיו. יש יגידו שאם אתה לא איתו – אתה נגדו, אבל אני רוצה להתעכב דווקא על נקודות האור שכן הצלחתי למצוא בקדנציה הקצרה שלו. להמשך קריאה.
18.1.20, מדור אוכל: מתכון לחלות מאת צופיה דרי – סדנאות אפיה
לבצק:  קילו קמח 2 כפות שמרים יבשים חצי כוס סוכר 2 וחצי כוסות מים פושרים ביצה חצי כוס שמן כף גדושה מלח להמשך קריאה וסרטון וידאו.
18.1.20, מדיד אלקטרוני בנמל עין גב
מי שמעוניין לדעת מה גובה מפלס הכינרת, מוזמן להגיע לנמל עין גב, שם הוצב מדיד אלקטרוני, חכם, למדידת מפלס הכינרת. המפלס עמד בסוף השבוע על 210.95-. חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב אומר, כי רום מפלס כזה היה רק לפני 7 שנים!! וכי לכינרת מלאה חסרים עוד שני מטר ו- 15 ס"מ, אבל כשזרימות הנחלים לכינרת בשיאן, יש בהחלט מקום לאופטימיות וכי כפר הנופש בעין גב מתמלא באורחים ששמחים להגיע ולחזות בגובה המפלס ובאגם הלאומי המתמלא. להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 22 ינואר2020
Wאבגדהוש
129303101020304
205060708091011
312131415161718
419202122232425
526272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.