הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>סיעת הימין החדש - רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו>
פהפוליטיקה: רפאל טרבלסי: צום י' בטבת

וכב הצפון, גיליון 2418, 10.1.20
 
סיכום שבוע עם רפאל טרבלסי

 


צום י' בטבת
השבוע עם ישראל ציין את צום עשרה בטבת. רובנו מכירים את העובדות לציון היום הזה: החל המצור על ירושלים. תזכורת שהקיום שלנו כעם מותנה בהתנהגות ובאחדות שלנו. רגע, אבל החומות בכלל לא נפרצו ונפלו באותו היום, גם בית המקדש עוד לא נחרב, כל זה קרה רק אחר כך. זה נכון, הצום נקבע לרגל תחילת הפורענות, בשלב שבו עוד אפשר היה לתקן. הצום מזכיר לנו כמה חשוב למצוא סדקים ראשונים, לזהות את תחילת תהליך החורבן - גם ברמה הלאומית וגם ברמה האישית. אפשר לעצור לפני. אחרי הקמת מדינת ישראל הוחלט לציין את "יום הקדיש הכללי" לזכר כל מי שנספה בשואה ומקום קבורתם או זמן פטירתם לא ידוע כלל.
אך בעיניי צום עשרה בטבת - הוא היום ה מציין 100 ימים אחרי ראש השנה. זו הזדמנות לחשבון נפש ולהתבוננות אחורה וקדימה, מה רצינו להשיג ואיפה אנחנו נמצאים כעבור 100 ימים.
 
סיום הש"ס
התרגשתי להשתתף השבוע יחד עם הרב שלמה דידי שליט"א בסיום לימוד הש"ס לאחר שבע וחצי שנים של המורים ליאור להב וזאב זגדון בישיבה התיכונית "אורט" טבריה בהובלת הרב גלעד מסינג, שם גדלתי והתחנכתי. כבוד!
 
תחכמוני אין כמוני
ברכות חמות למשפחת תחכמוני על הזכיה לבית ספר מצטיין מחוז וממש בזמן כתיבת טור זה הודיעו לי שזכו גם בפרס מצטיין ארצי. בית החינוך חמ"ד "תחכמוני" טבריה, בהנהלת מירב עטיה והצוות החינוכי יחד עם הנהגת ההורים ותומכי החינוך מוביל בעשייה מקצועית, טיפוח זהות אישית חברתי, ציונית ודתית. רואה מקרוב את הפעילות והדאגה סביב השעון של משפחת תחכמוני אשר נותנים את כל הלב והנשמה לדור העתיד שלנו. חזקו ואמצו!
 
נעם בנים גם למצוינות ספורטיבית
גם תלמידי בית ספר נעם בנים בהנהלת חי דמרי השתתפו במרתון טבריה 2020 ואף זכו במקום הראשון במקצה האישי ובמקצה הקבוצתי מבין כל בתי הספר היסודיים בעיר. מדהים בעיניי לראות את המהפכה שעובר בית הספר בהובלת חי דמרי וכל הצוות החינוכי שעושים עבודת קודש ומצמיחים מנהיגים גם בספורט.
 
נעם ישראל בנות סיירת גישור
בבית הספר נועם ישראל בנות בהנהלת תמר לוגסי החליטו לללמד את תלמידות בית הספר קורס גישור ייחודי אשר ייתן להם כלים חינוכיים לחיים באומנות הגישור - ניהול קונפליקטים וישוב סכסוכים. כלים אלו מסייעים לתלמידות לא רק בבית הספר ולעצמן ברמה האישית אלא בעיקר לשפר את הסביבה - יישר כח.


רעות הולכים על נקי
השבוע כיף היה לראות את תלמידי בית ספר רעות בהנהלת נפתלי תורג'מן כיתות ד' יוצאים מכיתות הלימוד והולכים לתור את הכנרת ולחקור את צפונותיה במסגרת התוכנית הלימודית "הולכים על נקי". התלמידים הפליגו בספינה במימיה הפתוחים של הכנרת ולמדו בעקרונות הפדגוגיה מוטת עתיד בהנאה צרופה.


הר נוף חינוך מיוחד ומקצועי
זכות היה השבוע להשתתף במיזם בי"ס הר נוף בהנהלת משה אליהו, ערב שנתן כלים ומידע על זכויותיהם של ילדים בעלי לקוויות מיוחדות. כמו כן נעשו בדיקות במקום למשפחות על ידי אנשי מקצוע אשר בדקו את הזכויות אשר מגיעות כחוק ולא תמיד יודעין על קיומם, מדהים היה לראות שלחלקם גם ניתנו פתרונות במקום. היה מרתק ומלמד.  


חטיבת אורט במעלה למען הקהילה
אחת לשבועיים מגיעים נציגי תלמידי שכבת ט' של חטיבת אורט במעלה בהנהלת ענת תורג'מן לספרייה העירונית ומפעילים ילדי גנים וילדי כיתות א'. בעיניי זו חוויה מרתקת בעיקר לקטנים ותחושת סיפוק אדירה לבני הנוער שנרתמים למען הקהילה. כל הכבוד!


חטיבת נופרים שיעור לחיים
תלמידי שכבת ז' ח' של חטיבת נופרים בהנהלת כרמית חזות, צפו השבוע בהצגת "עשן בלב" הצגת יחיד ומיוחדת של השחקן ניסו כעביה, יליד טבריה ובוגר נופרים. העלילה עוסקת בסיפור חייו של נער שהתמכר לעישון בגיל צעיר ומדגישה את הסכנות אליהן נחשפים המעשנים, כמובן על הדרך וההמלצות איך להימנע מהן. יישר כוח.


אוהב ומעריך אתכם, רפאל טרבלסי - שבת שלום ומבורך.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
3.7.20, עם ראש מגמת תוכנה במכללה האזורית צפת
ראש מגמת תוכנה בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית צפת, המהנדס אמיר דגן, מספר על היתרונות של מכללת צפת. עולם ההיטק רחב ורב גוני, אולם ניתן לציין שלושה תחומי תוכנה בהם הביקוש גדול וצפוי להתרחב: תכנות EMBEDDED – תוכנה שנמצאת במכשירים אלקטרונים. להמשך קריאה.
3.7.20, ג'קלין חליוה הלכה לעולמה והותירה חלל ענק
מאת: חיים חליוה לא חסרים המקרים, המותירים אותנו תושבי טבריה, המומים וכואבים. ולאחרונה ספגה טבריה מספר מקרים שכאלו. ג'קלין חליוה ז"ל היא אחת הדמויות הטברייניות שגם היא הותירה את המכירים אותה בטבריה ואת בני משפחתה וחבריה המומים וכואבים. להמשך כתבה.
3.7.20, סיור משותף למועצה אזורית הגליל התחתון וארגון מגדלי הפירות בישראל
כחלק מסיורי השטח שעורך ארגון מגדלי הפירות בישראל, במטעי החקלאים ברחבי הארץ, יזמו ירון בלחסן, מנכ"ל הארגון וניצן פלג, ראש מועצה אזורית הגליל התחתון, ביקור אצל חקלאי הגליל התחתון. בין השאר, נערך סיור במשק ברודבקה במושב ארבל המגדל ליצ'י ומנגו, סיור במטעי שקדים בקיבוץ לביא, סיור במטעי אבוקדו ושקדים במשק ריקלין וסיור ביקב בירגר בכפר קיש. להמשך קריאה.
3.7.20, פעם חשבנו שחברים יש רק באגד – לא כך הדבר!
ידוע ששניר אריש הוא חברו הטוב של גלעד ארדן. אז מה עושים לחבר טוב שעוזב אותנו לטובת תפקיד שגריר ישראל בוושינגטון ארה"ב? להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 07 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.