הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: שיא תיירות במדינת ישראל

כוכב הצפון, גיליון 2418, 10.1.20

חיים חליוה

 

השבוע הגיע למערכת העיתון הודעה ששנת 2019 הייתה שנת שיא לכניסת תיירים למדינת ישראל בכל הזמנים. ואני תוהה ביני לביני האם זה בגלל ביבי נתניהו ושלטון הימין? אז כן! זה לא בושה להגיד שזה קרה במשמרת של ביבי נתניהו ושהתיירים בטח שתו הרבה שמפניות ועישנו הרבה סיגרים אפילו בשנת בחירות רצופה כאשר המשרדים הממשלתיים כולם עפ"י התקשורת טוענים שהממשלה אינה מתפקדת. אבל הנה כן מתפקדים ואפילו התנהלות מקצועית שמביאה לשיאי תיירות חדשים.

שיא כל הזמנים בכניסות תיירים לישראל ב-2019: שנת 2019 מסתיימת עם עליה של 11% בכניסות תיירים ביחס לשנת 2018 והופכת לשנת שיא חדשה בתיירות לישראל. כ-4.55 מיליון תיירים בחרו בישראל והכניסו לכלכלה כ-23 מיליארד ₪. 

ביבי נתניהו למה אתה עושה לשמאל בישראל מעשים כאלו טובים לכלל מדינת ישראל? עוד יאשימו אותך בתיק 9000 ב... לא יודע מה אבל הם כבר ימצאו משהו בכדי לתפור לך עוד תיק. כן חברים השמאל בקלפי לא מנצח את ביבי נתניהו, אז הם הולכים לתיקים פליליים שאט אט כל תושבי מדינת ישראל מבינים ומביעים חוסר אמון במערכת החוק והמשפט. כן הבועה מתפוצצת להם בפנים והיא עוד תתפוצץ חזק יותר. ההיסטוריה מתמוטטת


חומת העיר העתיקה של טבריה בחלקה הצפון מערבי והנמצאת מאחורי החנויות ברחוב הגליל התמוטטה בחלקה אמש בשעה 22:15 בלילה. ההתמוטטות גרמה נזק רב לחנויות ולמערכות הביוב, המים והניקוז על גגות המקום.

רק בנס לא נפגע איש, אך החומה עדיין מהווה סכנה של ממש להתמוטטות נוספות שתקרה בוודאות ביום יומיים הקרובים עם הסופות הצפויות. אמש ביקרו במקום מהנדס העירייה מוטי, ארצי מרדכי מנהל אגף שפ"ע בעירייה, נציג רשות העתיקות ואמור להגיע גם מהנדס רשות העתיקות בכדי לחוות דעתו ורצונה של רשות העתיקות לאופן הטיפול באירוע.

מסתבר שהתקציב לשיקום ולחיזוק כמו גם לפירוק מוטל על כתפי העירייה כך לדברי נציג רשות העתיקות. הכיצד מצבה הגרעוני של העירייה יאפשר לה להתמודד עם המצב ולטפל בו במהירות המתבקשת בכדי למנוע אסון ולתקן את הנזקים? 

זה תפקידו של ראש העירייה להשיג את התקציב מהרשויות השונות שאמונות ואמורות להעניק לכך את הסיוע הכלכלי.   


סוף מעשה במחשבה תחילה – מי רקת 

לפעמים חשוב וצריך להגיד תודה. ואנחנו אומרים. זה שטבריה לא הוצפה השנה, שלא ראינו את תופעת ההצפות ברחוב הגליל וברחוב הירדן, זה שלא ראינו את המחזות של גלישות אדירות של שוחות ביוב שמנקזות מי גשמים זה שלא ראינו איך אצל בעלי העסקים הסמוכים בעיר יש הצפות, כמו גם ברחבי העיר טבריה במקומות הרגישים והמועדים לפורענות לניקוזי המים משנים קודמות. כל זה זה לא מובן מאליו! זו תוצאה של מעשה במחשבה תחילה. 

לבעלי זיכרון ארוך, עיתוננו כבר התריע וביקר בעבר על התופעה של הכנת המערכות מבעוד מועד. ואכן אנשי אגודת "מי רקת" ומנהלם, שאול דוד, ובמיוחד צוות העובדים שלו השנה הכינו את כל הניקוזים, הקולטנים, והמערכות של הביוב בעיר. שטפו במים ופתחו בלחץ את כל הקולטנים והקווים, כמו גם את קווי הביוב הרגישים ואכן התוצאה לא בוששה לבוא. הגשמים ירדו ובכמויות, כל הארץ שיטפונות ואסונות ובטבריה בזכות "מי רקת" הכל זרם לכנרת חלק נקי וטוב. אז כל הכבוד לצוות העובדים בתאגיד המים, "מי רקת", למנכ"ל, למהנדס המים, הנה אנחנו אומרים לכם תודה בשם כל תושבי טבריה! עו"ד גלעד ראש נבחר להיות תובע המועצה המקומית מגדל

 ביום שני השבוע החליטה הוועדה לבחינת מועמדים, לתפקיד תובע חיצוני וראש מערך האכיפה במועצה המקומית מגדל, לבחור בעו"ד גלעד ראש, ולא בכדי. עו"ד גלעד ראש היה קצין משטרה, תובע פלילי מטעם פרקליטות המדינה, גלעד ראש גם שימש כיועמ"ש החברה הכלכלית בטבריה.

עו"ד גלעד ראש מתמחה מזה שנים רבות ברשויות מקומיות ובתאגידים עירוניים. חברי וועדת המינויים ראתה את כישוריו ויכולותיו והכריזה עליו כזוכה במכרז מבין כל עו"ד שהגישו מועמדות.
כשבוחרים נכון מקבלים את היועץ המשפטי הטוב כאשר המקצועיות היא שמנחה את חברי הוועדה ובמיוחד את ראש המועצה, נתי אלפסי, שעושה שינויים אירגוניים מקצועיים כפי שהוא עושה למען היישוב לילות כימים. בהצלחה בראש ובראשונה למגדל, לעו"ד גלעד ראש, לנתי אלפסי ולתושבי היישוב.מירי מורד בליש,

זיכרונה לברכה הלכה לעולמה. מירי, הותירה אחריה בעל, 3 ילדים, אמא, אחים, ומאות חברות וחברים כואבים ובוכיים. ביום גשם בו גם השמיים בכו נטמנה מירי בבית העלמין בכנרת המושבה. מירי נלחמה במחלה שנים אך בסופו של יום הוכרעה על ידה, לא לפני שהחזירה מאבק בעוז ובגבורה הראויים להערצה. חברים רבים ספדו לה וחיבקו את המשפחה ברגעיה הקשים מנשוא. נוחי על משכבך בשלום ויהי זכרך ברוך. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
18.1.20, פורום "הרשת העירונית" קיים את סמינר הקמת הרשת
כ-20 צעירים וצעירות בני טבריה נפגשו לסמינר הקמת רשת הצעירים של טבריה בסופ''ש האחרון. הכרנו, התגבשנו ופיתחנו את הרעיונות שלנו ביחס לצרכים של צעירים בעיר: פאב חברתי, פעוטון, קבוצות לימוד, פרוייקטים סביבתיים ואירועי תרבות. בהתרגשות גדולה סיימנו את הסמינר עם הפנים קדימה. בסמינר השתתפו חברים מקהילות "תוצרת הארץ", "רוח צעירה", קהילת המחנכים – "דרור ישראל", הקהילה הגאה וצעירים נוספים ובחסות של שותפות "סובב כנרת". הרשת היא בעצם התאגדות של צעירים תושבי העיר. צעירים שמאמינים בערך של קהילתיות ומאמינים בטבריה ומוכנים לקדם יוזמות ופרויקטים שיתנו מענה לצרכים של צעירים במטרה לייצר תשתית שתעודד הישארות של צעירים בעיר ומעורבות שלהם בקידומה. יוזמה נפלאה ומבורכת. להמשך קריאה.
18.1.20, ערב הקראת שירים לזכרם של חללי ספינת "אגוז"
ביום ראשון הקרוב יערכו במרכז הרב-תרבותי "הורדוס" בניהולו של מר מאיר דותן ובשיתוף עם סניף טבריה של הפדרציה העולמית ליהדות מרוקו ערב קריאת שירה לזכרם של חללי ספינת "אגוז" שכותרתו יהא: "לכל אדם יש שיר". הערב יתקיים כאמור ביום א' הקרוב בשעה 18:00 במעמד אברהם בר כוכבא יו''ר הפדרציה לשעבר ודודו פרץ נציג הועד המנהל בפדרציה העולמית של יהדות מרוקו. בערב יוקראו שירים מפי כותביהם, שיר לכל חלל שנספה, ויודלקו נרות לזכר החללים. כידוע, ספינת "אגוז" הייתה ספינת מעפילים חשאית שפעלה למען הבאת יהודי מרוקו לאירופה ומשם הם עולים לארץ ישראל. ב10.1.1961 טבעה ספינת "אגוז" עם מעפיליה, 44 במספר, שנספו כולם.  רק בשנת 1992 לאחר מאמצים דיפלומטיים רבים מול מלך מרוקו חסן השני הועלו עצמותיהם של חללי "אגוז" ונטמנו בחלקת המעפילים בבית הקברות "הר הרצל" בירושלים. להמשך קריאה.
18.1.20, פריצת שידור - מאת יוסי יוסף (צ'וצ'יק),
יליד שיכון ד' טבריה, כותב ומפיק ב"מעריב" ומייסד קבוצת "השכונדיה", יש מספיק אנשים בעיר שיוכלו לקטרג על ראש העיר המודח רון קובי. נכון, האיש לא חף מטעויות ואכן הוא יצא למלחמות שהיו מעל ליכולותיו. יש יגידו שאם אתה לא איתו – אתה נגדו, אבל אני רוצה להתעכב דווקא על נקודות האור שכן הצלחתי למצוא בקדנציה הקצרה שלו. להמשך קריאה.
18.1.20, מדור אוכל: מתכון לחלות מאת צופיה דרי – סדנאות אפיה
לבצק:  קילו קמח 2 כפות שמרים יבשים חצי כוס סוכר 2 וחצי כוסות מים פושרים ביצה חצי כוס שמן כף גדושה מלח להמשך קריאה וסרטון וידאו.
18.1.20, מדיד אלקטרוני בנמל עין גב
מי שמעוניין לדעת מה גובה מפלס הכינרת, מוזמן להגיע לנמל עין גב, שם הוצב מדיד אלקטרוני, חכם, למדידת מפלס הכינרת. המפלס עמד בסוף השבוע על 210.95-. חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב אומר, כי רום מפלס כזה היה רק לפני 7 שנים!! וכי לכינרת מלאה חסרים עוד שני מטר ו- 15 ס"מ, אבל כשזרימות הנחלים לכינרת בשיאן, יש בהחלט מקום לאופטימיות וכי כפר הנופש בעין גב מתמלא באורחים ששמחים להגיע ולחזות בגובה המפלס ובאגם הלאומי המתמלא. להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 22 ינואר2020
Wאבגדהוש
129303101020304
205060708091011
312131415161718
419202122232425
526272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.