הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: שיא תיירות במדינת ישראל

כוכב הצפון, גיליון 2418, 10.1.20

חיים חליוה

 

השבוע הגיע למערכת העיתון הודעה ששנת 2019 הייתה שנת שיא לכניסת תיירים למדינת ישראל בכל הזמנים. ואני תוהה ביני לביני האם זה בגלל ביבי נתניהו ושלטון הימין? אז כן! זה לא בושה להגיד שזה קרה במשמרת של ביבי נתניהו ושהתיירים בטח שתו הרבה שמפניות ועישנו הרבה סיגרים אפילו בשנת בחירות רצופה כאשר המשרדים הממשלתיים כולם עפ"י התקשורת טוענים שהממשלה אינה מתפקדת. אבל הנה כן מתפקדים ואפילו התנהלות מקצועית שמביאה לשיאי תיירות חדשים.

שיא כל הזמנים בכניסות תיירים לישראל ב-2019: שנת 2019 מסתיימת עם עליה של 11% בכניסות תיירים ביחס לשנת 2018 והופכת לשנת שיא חדשה בתיירות לישראל. כ-4.55 מיליון תיירים בחרו בישראל והכניסו לכלכלה כ-23 מיליארד ₪. 

ביבי נתניהו למה אתה עושה לשמאל בישראל מעשים כאלו טובים לכלל מדינת ישראל? עוד יאשימו אותך בתיק 9000 ב... לא יודע מה אבל הם כבר ימצאו משהו בכדי לתפור לך עוד תיק. כן חברים השמאל בקלפי לא מנצח את ביבי נתניהו, אז הם הולכים לתיקים פליליים שאט אט כל תושבי מדינת ישראל מבינים ומביעים חוסר אמון במערכת החוק והמשפט. כן הבועה מתפוצצת להם בפנים והיא עוד תתפוצץ חזק יותר. ההיסטוריה מתמוטטת


חומת העיר העתיקה של טבריה בחלקה הצפון מערבי והנמצאת מאחורי החנויות ברחוב הגליל התמוטטה בחלקה אמש בשעה 22:15 בלילה. ההתמוטטות גרמה נזק רב לחנויות ולמערכות הביוב, המים והניקוז על גגות המקום.

רק בנס לא נפגע איש, אך החומה עדיין מהווה סכנה של ממש להתמוטטות נוספות שתקרה בוודאות ביום יומיים הקרובים עם הסופות הצפויות. אמש ביקרו במקום מהנדס העירייה מוטי, ארצי מרדכי מנהל אגף שפ"ע בעירייה, נציג רשות העתיקות ואמור להגיע גם מהנדס רשות העתיקות בכדי לחוות דעתו ורצונה של רשות העתיקות לאופן הטיפול באירוע.

מסתבר שהתקציב לשיקום ולחיזוק כמו גם לפירוק מוטל על כתפי העירייה כך לדברי נציג רשות העתיקות. הכיצד מצבה הגרעוני של העירייה יאפשר לה להתמודד עם המצב ולטפל בו במהירות המתבקשת בכדי למנוע אסון ולתקן את הנזקים? 

זה תפקידו של ראש העירייה להשיג את התקציב מהרשויות השונות שאמונות ואמורות להעניק לכך את הסיוע הכלכלי.   


סוף מעשה במחשבה תחילה – מי רקת 

לפעמים חשוב וצריך להגיד תודה. ואנחנו אומרים. זה שטבריה לא הוצפה השנה, שלא ראינו את תופעת ההצפות ברחוב הגליל וברחוב הירדן, זה שלא ראינו את המחזות של גלישות אדירות של שוחות ביוב שמנקזות מי גשמים זה שלא ראינו איך אצל בעלי העסקים הסמוכים בעיר יש הצפות, כמו גם ברחבי העיר טבריה במקומות הרגישים והמועדים לפורענות לניקוזי המים משנים קודמות. כל זה זה לא מובן מאליו! זו תוצאה של מעשה במחשבה תחילה. 

לבעלי זיכרון ארוך, עיתוננו כבר התריע וביקר בעבר על התופעה של הכנת המערכות מבעוד מועד. ואכן אנשי אגודת "מי רקת" ומנהלם, שאול דוד, ובמיוחד צוות העובדים שלו השנה הכינו את כל הניקוזים, הקולטנים, והמערכות של הביוב בעיר. שטפו במים ופתחו בלחץ את כל הקולטנים והקווים, כמו גם את קווי הביוב הרגישים ואכן התוצאה לא בוששה לבוא. הגשמים ירדו ובכמויות, כל הארץ שיטפונות ואסונות ובטבריה בזכות "מי רקת" הכל זרם לכנרת חלק נקי וטוב. אז כל הכבוד לצוות העובדים בתאגיד המים, "מי רקת", למנכ"ל, למהנדס המים, הנה אנחנו אומרים לכם תודה בשם כל תושבי טבריה! עו"ד גלעד ראש נבחר להיות תובע המועצה המקומית מגדל

 ביום שני השבוע החליטה הוועדה לבחינת מועמדים, לתפקיד תובע חיצוני וראש מערך האכיפה במועצה המקומית מגדל, לבחור בעו"ד גלעד ראש, ולא בכדי. עו"ד גלעד ראש היה קצין משטרה, תובע פלילי מטעם פרקליטות המדינה, גלעד ראש גם שימש כיועמ"ש החברה הכלכלית בטבריה.

עו"ד גלעד ראש מתמחה מזה שנים רבות ברשויות מקומיות ובתאגידים עירוניים. חברי וועדת המינויים ראתה את כישוריו ויכולותיו והכריזה עליו כזוכה במכרז מבין כל עו"ד שהגישו מועמדות.
כשבוחרים נכון מקבלים את היועץ המשפטי הטוב כאשר המקצועיות היא שמנחה את חברי הוועדה ובמיוחד את ראש המועצה, נתי אלפסי, שעושה שינויים אירגוניים מקצועיים כפי שהוא עושה למען היישוב לילות כימים. בהצלחה בראש ובראשונה למגדל, לעו"ד גלעד ראש, לנתי אלפסי ולתושבי היישוב.מירי מורד בליש,

זיכרונה לברכה הלכה לעולמה. מירי, הותירה אחריה בעל, 3 ילדים, אמא, אחים, ומאות חברות וחברים כואבים ובוכיים. ביום גשם בו גם השמיים בכו נטמנה מירי בבית העלמין בכנרת המושבה. מירי נלחמה במחלה שנים אך בסופו של יום הוכרעה על ידה, לא לפני שהחזירה מאבק בעוז ובגבורה הראויים להערצה. חברים רבים ספדו לה וחיבקו את המשפחה ברגעיה הקשים מנשוא. נוחי על משכבך בשלום ויהי זכרך ברוך. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
3.7.20, עם ראש מגמת תוכנה במכללה האזורית צפת
ראש מגמת תוכנה בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית צפת, המהנדס אמיר דגן, מספר על היתרונות של מכללת צפת. עולם ההיטק רחב ורב גוני, אולם ניתן לציין שלושה תחומי תוכנה בהם הביקוש גדול וצפוי להתרחב: תכנות EMBEDDED – תוכנה שנמצאת במכשירים אלקטרונים. להמשך קריאה.
3.7.20, ג'קלין חליוה הלכה לעולמה והותירה חלל ענק
מאת: חיים חליוה לא חסרים המקרים, המותירים אותנו תושבי טבריה, המומים וכואבים. ולאחרונה ספגה טבריה מספר מקרים שכאלו. ג'קלין חליוה ז"ל היא אחת הדמויות הטברייניות שגם היא הותירה את המכירים אותה בטבריה ואת בני משפחתה וחבריה המומים וכואבים. להמשך כתבה.
3.7.20, סיור משותף למועצה אזורית הגליל התחתון וארגון מגדלי הפירות בישראל
כחלק מסיורי השטח שעורך ארגון מגדלי הפירות בישראל, במטעי החקלאים ברחבי הארץ, יזמו ירון בלחסן, מנכ"ל הארגון וניצן פלג, ראש מועצה אזורית הגליל התחתון, ביקור אצל חקלאי הגליל התחתון. בין השאר, נערך סיור במשק ברודבקה במושב ארבל המגדל ליצ'י ומנגו, סיור במטעי שקדים בקיבוץ לביא, סיור במטעי אבוקדו ושקדים במשק ריקלין וסיור ביקב בירגר בכפר קיש. להמשך קריאה.
3.7.20, פעם חשבנו שחברים יש רק באגד – לא כך הדבר!
ידוע ששניר אריש הוא חברו הטוב של גלעד ארדן. אז מה עושים לחבר טוב שעוזב אותנו לטובת תפקיד שגריר ישראל בוושינגטון ארה"ב? להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 07 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.