הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: על המחדל הציבורי הגדול בתל אביב ומה שבניהם

כוכב הצפון, גיליון 2418, 10.1.2020

חיים חליוה

 

ביבי נתניהו, ראש ממשלת ישראל, קיבל כך לטענת הפרקליטות סיגרים ושמפניות בסכומי כסף רבים. יש להעמידו לדין זעקו שומרי הסף "חסידי אומות העולם". בפרקליטות המדינה אצו רצו עושי דברם של התקשורת השמאלנית בישראל ונענו לבקשה במיידית.


אך ראו איזה פלא, שנה אחרי שנה העיר ת"א בוחרת ראש עיר שכל חייו נלחם בכדי להגן על עם ישראל ועל המדינה. וכידוע שבהבל פיו אנשיו במדינת ת"א עושים את דברו. 


והנה כי כן, הפעם זה עלה עד למעלה, לא רק נזק לרכוש בדרום ת"א, הפעם אנשים שילמו בחייהם על תהליך קבלת החלטות שגוי של ראש העיר חולדאי שלא טיפל במחדל שגבה את חייהם של אנשים. 


לחיי אדם יש ערך כלכלי שווה כסף בדיוק כמו לסיגרים ולשמפניות של ביבי נתניהו. רק את האחד מעמידים לדין ואת השני לא! למה? למה לא להעמיד אותו לדין על הריגה בדיוק כמו בתאונות דרכים או בכל חוק כתוב אחר. הרי הוא ידע מהבעיה, חזקת תום לב אין לו, כוונה תחילה אפילו יש לו, אך לא עשה דבר וחצי דבר. 


הנה לכם, מדינה שפועלים בה אותו יועץ משפטי, אותם פרקליטים, אותם חוקרי משטרה אבל הם פועלים איך שנוח וטוב להם. חברים הכל תחת אותו חוק כתוב, שהשופטים נותנים לו פרשנות איזה שהם רוצים, שהרי חלקם חושבים שהם אלוהים בדמותו ובצלמו, אהרון ברק, כך רצה וקבע ברק. 


בעיניי רבים הוא הרי "גדול" שופט ישראל, האומנם? אני כבר לא בטוח בכלום. בעניין הזה. תחשבו על זה, חולדאי, לא ביצע את המוטל עליו ואנשים שילמו בחייהם. המהנדס של הספורטיאדה שילם מחיר וישב בכלא, כך גם המהנדס של אולמי ורסאי והמהנדסים האחראים, אבל בשים לב, ביבי נתניהו עישן סיגרים ושתה שמפניה וראו ןאיזה פלא. זה עם השמפניה חייב לעמוד לדין וזה שבגללו קיפחו אנשים את חייהם ימשיך לשתות שמפניה כאשר הגופות של הזוג הצעיר כבר מזמן החזירו את נשמתם לבורא. 


אני טוען שיש להעמיד לדין את ראש עיריית ת"א על הריגה לכאורה. החוק הוא חוק והוא שווה בפני כולם. אבל בננו מישהו מאמין שיעמידו אותו לדין? הוא לא מהליכוד, הוא לא ביבי, הוא לא איש ימין, הוא מהשמאל וככזה איש לא יגע בו ולא יחקור אותו גם לא יעמידו אותו לדין.

והתקשורת? תרגיעו ותירגעו היא תשתוק ותשתיק, העיתונים והעיתונאים הארציים יעברו בשתיקה על האירוע, וכך עולם כמנהגו ינהג ובשנה הבאה יהיה אסון גדול יותר. 


זה היה בסה"כ שיטפון, מים בכמות גדולה! מה היה קורה אם הייתה רעידת אדמה או ירי טילים? היכן המענה משרותי ההצלה כיבוי אש, מגן דוד אדום, משטרה, מוקד עירוני? הרי עובדתית הכל קרס ברגע האמת. מעל שעה ויותר איש לא ענה לזעקות ולקריאות העזרה. 


אבל תרגילים עם אנשי פיקוד העורף, תמונות של יחסי ציבור ועוד של פוליטיקאים כאלו ואחרים אנחנו רואים המון. האויבים שלנו היום מבינים היטב מה הם יכולים לעשות לנו ברגעי אמת. והם יעשו זאת! זה רק שאלה של זמן ולצערי אנחנו כלל לא מוכנים. הכל קשקוש. המשטרה קרסה, כיבוי אש קרסו, מד"א קרסו, מוקד עירוני קרס ואנחנו מדינת הייטק. אולי צריך לפרסם את הטלפון של צה"ל לפחות אולי הם יגיעו.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
18.1.20, פורום "הרשת העירונית" קיים את סמינר הקמת הרשת
כ-20 צעירים וצעירות בני טבריה נפגשו לסמינר הקמת רשת הצעירים של טבריה בסופ''ש האחרון. הכרנו, התגבשנו ופיתחנו את הרעיונות שלנו ביחס לצרכים של צעירים בעיר: פאב חברתי, פעוטון, קבוצות לימוד, פרוייקטים סביבתיים ואירועי תרבות. בהתרגשות גדולה סיימנו את הסמינר עם הפנים קדימה. בסמינר השתתפו חברים מקהילות "תוצרת הארץ", "רוח צעירה", קהילת המחנכים – "דרור ישראל", הקהילה הגאה וצעירים נוספים ובחסות של שותפות "סובב כנרת". הרשת היא בעצם התאגדות של צעירים תושבי העיר. צעירים שמאמינים בערך של קהילתיות ומאמינים בטבריה ומוכנים לקדם יוזמות ופרויקטים שיתנו מענה לצרכים של צעירים במטרה לייצר תשתית שתעודד הישארות של צעירים בעיר ומעורבות שלהם בקידומה. יוזמה נפלאה ומבורכת. להמשך קריאה.
18.1.20, ערב הקראת שירים לזכרם של חללי ספינת "אגוז"
ביום ראשון הקרוב יערכו במרכז הרב-תרבותי "הורדוס" בניהולו של מר מאיר דותן ובשיתוף עם סניף טבריה של הפדרציה העולמית ליהדות מרוקו ערב קריאת שירה לזכרם של חללי ספינת "אגוז" שכותרתו יהא: "לכל אדם יש שיר". הערב יתקיים כאמור ביום א' הקרוב בשעה 18:00 במעמד אברהם בר כוכבא יו''ר הפדרציה לשעבר ודודו פרץ נציג הועד המנהל בפדרציה העולמית של יהדות מרוקו. בערב יוקראו שירים מפי כותביהם, שיר לכל חלל שנספה, ויודלקו נרות לזכר החללים. כידוע, ספינת "אגוז" הייתה ספינת מעפילים חשאית שפעלה למען הבאת יהודי מרוקו לאירופה ומשם הם עולים לארץ ישראל. ב10.1.1961 טבעה ספינת "אגוז" עם מעפיליה, 44 במספר, שנספו כולם.  רק בשנת 1992 לאחר מאמצים דיפלומטיים רבים מול מלך מרוקו חסן השני הועלו עצמותיהם של חללי "אגוז" ונטמנו בחלקת המעפילים בבית הקברות "הר הרצל" בירושלים. להמשך קריאה.
18.1.20, פריצת שידור - מאת יוסי יוסף (צ'וצ'יק),
יליד שיכון ד' טבריה, כותב ומפיק ב"מעריב" ומייסד קבוצת "השכונדיה", יש מספיק אנשים בעיר שיוכלו לקטרג על ראש העיר המודח רון קובי. נכון, האיש לא חף מטעויות ואכן הוא יצא למלחמות שהיו מעל ליכולותיו. יש יגידו שאם אתה לא איתו – אתה נגדו, אבל אני רוצה להתעכב דווקא על נקודות האור שכן הצלחתי למצוא בקדנציה הקצרה שלו. להמשך קריאה.
18.1.20, מדור אוכל: מתכון לחלות מאת צופיה דרי – סדנאות אפיה
לבצק:  קילו קמח 2 כפות שמרים יבשים חצי כוס סוכר 2 וחצי כוסות מים פושרים ביצה חצי כוס שמן כף גדושה מלח להמשך קריאה וסרטון וידאו.
18.1.20, מדיד אלקטרוני בנמל עין גב
מי שמעוניין לדעת מה גובה מפלס הכינרת, מוזמן להגיע לנמל עין גב, שם הוצב מדיד אלקטרוני, חכם, למדידת מפלס הכינרת. המפלס עמד בסוף השבוע על 210.95-. חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב אומר, כי רום מפלס כזה היה רק לפני 7 שנים!! וכי לכינרת מלאה חסרים עוד שני מטר ו- 15 ס"מ, אבל כשזרימות הנחלים לכינרת בשיאן, יש בהחלט מקום לאופטימיות וכי כפר הנופש בעין גב מתמלא באורחים ששמחים להגיע ולחזות בגובה המפלס ובאגם הלאומי המתמלא. להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 22 ינואר2020
Wאבגדהוש
129303101020304
205060708091011
312131415161718
419202122232425
526272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.