הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: על המחדל הציבורי הגדול בתל אביב ומה שבניהם

כוכב הצפון, גיליון 2418, 10.1.2020

חיים חליוה

 

ביבי נתניהו, ראש ממשלת ישראל, קיבל כך לטענת הפרקליטות סיגרים ושמפניות בסכומי כסף רבים. יש להעמידו לדין זעקו שומרי הסף "חסידי אומות העולם". בפרקליטות המדינה אצו רצו עושי דברם של התקשורת השמאלנית בישראל ונענו לבקשה במיידית.


אך ראו איזה פלא, שנה אחרי שנה העיר ת"א בוחרת ראש עיר שכל חייו נלחם בכדי להגן על עם ישראל ועל המדינה. וכידוע שבהבל פיו אנשיו במדינת ת"א עושים את דברו. 


והנה כי כן, הפעם זה עלה עד למעלה, לא רק נזק לרכוש בדרום ת"א, הפעם אנשים שילמו בחייהם על תהליך קבלת החלטות שגוי של ראש העיר חולדאי שלא טיפל במחדל שגבה את חייהם של אנשים. 


לחיי אדם יש ערך כלכלי שווה כסף בדיוק כמו לסיגרים ולשמפניות של ביבי נתניהו. רק את האחד מעמידים לדין ואת השני לא! למה? למה לא להעמיד אותו לדין על הריגה בדיוק כמו בתאונות דרכים או בכל חוק כתוב אחר. הרי הוא ידע מהבעיה, חזקת תום לב אין לו, כוונה תחילה אפילו יש לו, אך לא עשה דבר וחצי דבר. 


הנה לכם, מדינה שפועלים בה אותו יועץ משפטי, אותם פרקליטים, אותם חוקרי משטרה אבל הם פועלים איך שנוח וטוב להם. חברים הכל תחת אותו חוק כתוב, שהשופטים נותנים לו פרשנות איזה שהם רוצים, שהרי חלקם חושבים שהם אלוהים בדמותו ובצלמו, אהרון ברק, כך רצה וקבע ברק. 


בעיניי רבים הוא הרי "גדול" שופט ישראל, האומנם? אני כבר לא בטוח בכלום. בעניין הזה. תחשבו על זה, חולדאי, לא ביצע את המוטל עליו ואנשים שילמו בחייהם. המהנדס של הספורטיאדה שילם מחיר וישב בכלא, כך גם המהנדס של אולמי ורסאי והמהנדסים האחראים, אבל בשים לב, ביבי נתניהו עישן סיגרים ושתה שמפניה וראו ןאיזה פלא. זה עם השמפניה חייב לעמוד לדין וזה שבגללו קיפחו אנשים את חייהם ימשיך לשתות שמפניה כאשר הגופות של הזוג הצעיר כבר מזמן החזירו את נשמתם לבורא. 


אני טוען שיש להעמיד לדין את ראש עיריית ת"א על הריגה לכאורה. החוק הוא חוק והוא שווה בפני כולם. אבל בננו מישהו מאמין שיעמידו אותו לדין? הוא לא מהליכוד, הוא לא ביבי, הוא לא איש ימין, הוא מהשמאל וככזה איש לא יגע בו ולא יחקור אותו גם לא יעמידו אותו לדין.

והתקשורת? תרגיעו ותירגעו היא תשתוק ותשתיק, העיתונים והעיתונאים הארציים יעברו בשתיקה על האירוע, וכך עולם כמנהגו ינהג ובשנה הבאה יהיה אסון גדול יותר. 


זה היה בסה"כ שיטפון, מים בכמות גדולה! מה היה קורה אם הייתה רעידת אדמה או ירי טילים? היכן המענה משרותי ההצלה כיבוי אש, מגן דוד אדום, משטרה, מוקד עירוני? הרי עובדתית הכל קרס ברגע האמת. מעל שעה ויותר איש לא ענה לזעקות ולקריאות העזרה. 


אבל תרגילים עם אנשי פיקוד העורף, תמונות של יחסי ציבור ועוד של פוליטיקאים כאלו ואחרים אנחנו רואים המון. האויבים שלנו היום מבינים היטב מה הם יכולים לעשות לנו ברגעי אמת. והם יעשו זאת! זה רק שאלה של זמן ולצערי אנחנו כלל לא מוכנים. הכל קשקוש. המשטרה קרסה, כיבוי אש קרסו, מד"א קרסו, מוקד עירוני קרס ואנחנו מדינת הייטק. אולי צריך לפרסם את הטלפון של צה"ל לפחות אולי הם יגיעו.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
10.7.20, מפנה היסטורי - אחרי 10 שנים התקבלה תוכנית שימור החופים בכנרת
בתום תכנון ממושך התקבלה בשבוע שעבר התוכנית החשובה שעיקריה: כ-90% אחוז מחופי הכנרת יהיו שמורים וישמשו לרחצה ופנאי, כמחצית השטחים יהיו מוגנים, תבוטל הקמתם של שני כפרי נופש וייאסר ייבוש-ים לצורכי בינוי. כל ביקור בכנרת מזכיר לאנשים מסוימים פיצול אישיות. מצד אחד זו אהבה גדולה של כל עם ישראל. האגם שהיקפו 65 קילומטרים הוא בן יחיד, יפה, שמתגעגעים אליו, בייחוד השנה, כאשר הוא גבוה ומרשים. מצד שני, יש ימים בהם קל לשנוא את הכנרת, בעיקר בגלל מה שעשינו ממנה בעשרות השנים האחרונות. מעכשיו הדברים יראו אחרת לאור אישור התוכנית לשימור חופי הכנרת. כל הכבוד.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 12 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.