הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות גליל תחתון>
גליל תחתון: כמו גדול!

כוכב הצפון, גיליון 2415, 21.12.19

חיים חליוה

 על העברת תקציב ברשות מקומית כל טברייני כבר למד ויכול ללמד כל פוליטיקאי חדש. ניצן פלג, ראש המועצה האזורית גליל תחתון מעביר תקציב של 123 מיליון שקלים למרות שהממשלה משותקת והתקציבים אינם זורמים כבעבר. 


החומר הוצג לחברים מבעוד מועד, התנהלו דיונים מפרים בין חברי המליאה והתוצאה לא בוששה לבוא עוד בטרם חלף הזמן הקבוע בחוק 31.12 של שנה ו-14 חברי מליאה הצביעו בעד 3 התנגדו  ואחד לא הגיע כלל לישיבת תקציב. 


בשיחה עם ניצן פלג ראש המועצה אמר את הדברים הבאים: "על אף האתגרים הכלכליים הלא פשוטים הנובעים הן מהיעדר ממשלה זה למעלה משנה והן מהפגיעה המשמעותית במענק האיזון למועצה, וזאת לאור העליה באשכול הסוציו – אקונומי של המועצה דבר המקטין למועצה את המענקים מגופי הממשלה ומשרד הפנים במיוחד, הצלחנו להעביר אמש ברוב מוחלט 14 בעד, 3 נגד את תקציב 2020 בגובה 123 מלש"ח. תקציב זה טומן בחובו מספר בשורות משמעותיות בתחומים השונים של המועצה והם המשך ישיר לשנה החולפת: הקמת מרכז קהילתי בגליל התחתון (מתנ"ס) שיהווה כוח משמעותי בחינוך הקהילתי בלתי-פורמלי, העצמת החברה הכלכלית שסיימה את שנת הפעילות הראשונה שלה ברווח תפעולי יפה, המשך קידום תהליכים פדגוגיים ובכללם לקיחת אחריות על מכלול הגילאים ובדגש מיוחד לגילאי לידה עד שלוש, הקמת מליאת חינוך ציבורית מועצתית, כמו גם הזרמת תקציבים להמשך פיתוח פיזי נרחב של מוסדות החינוך במרחב, בדגש על הקמת קריית חינוך חדשה בסמוך לבית הספר הודיות.


בחרנו גם להשכיל ולהבין שחייבים לשריין תקציב בבסיס התקציב לטיפול בתשתיות ביישוב הישן ברחבי המועצה.


נשקוד על הקמת מחלקת יישובים שתלווה ותוביל תהליכים משמעותיים לצד וועדי היישובים והמועצה, ותאפשר לנו לממש את תפיסתנו של "מנהיגות שבונה קהילה". הסיוע בהתפתחות היישובים היא חלק בלתי נפרד מהתפתחות המועצה כולה.


אני מבקש לציין כי תהליך בניית התקציב נערך כחודש וחצי, והוא כלל שיתוף פעולה מלא בין המועצה לבין כלל חברי המליאה, השקענו בתקציב ימים של מחשבה ודיונים מפרים והם שהולידו את התוצאה שבסופו של דבר התקציב אושר בישיבה מקצועית, עניינית, מכבדת ומכובדת. כאן המקום להודות לכלל חברי המליאה, לעובדי המועצה, למנהלי האגפים, ולעובדים בכלל".
לשאלת כתבנו האם תמשיך המועצה בהשקעה בחינוך? השיב ניצן כי: "החינוך הוא המנוע שמניע את המועצה האזורית בגליל התחתון. החינוך הוא זה שבונה קהילה ומועצה גם יחד. הגליל התחתון כבר הוכיח שהשקעה בחינוך משתלמת הדוגמא לכך היא הגידול במספר התושבים במועצה מעשור לעשור. יש בכוונתי להמשיך ולהשקיע יותר ויותר בחינוך מגיל 0 ועד י''ב בכדי להעצים ולהגדיל את המועצה על כלל תושביה, ותיקים וצעירים כאחד".


עוד הוסיף ניצן: "אני מאמין שעם הקמת ממשלה נוכל לפעול יותר בכדי להשיג תקציבים ותב"רים להעצמת תנופה העשייה בגליל התחתון".


ניצן פלג, ראש המועצה הראשון שאישר את תקציב 2020 בטרם המועד. בטבריה, עד היום לא אושר ולא עבר תקציב 2019 כך שעל 2020 איש אינו מדבר וגם אין עם מי לדבר. בעמק הירדן טרם אושר התקציב. ביבנאל טרם אושר התקציב, במגדל המושבה טרם אושר התקציב, בכפר תבור טרם אושר התקציב. בכל הרשויות (למעט טבריה) יש כוונה בשבוע שבועיים הקרובים לאשר את התקציב.    


ראשי הרשויות עומדים בחוסר אונים לאור חוסר תפקודה של ממשלה, והעבודה אל מול ממשלת מעבר שידיה כבולות היא בלתי אפשרית. לאור זאת העברת התקציב מקשה מאוד על תפקודן של הרשויות כולן כאחד. 


ניצן פלג, כמו גדול, צלח את המטרה והעביר את התקציב מבעוד מועד ברוב קולות ועל כך מגיע לו שאפו כי העברת תקציב היא משימה לא קלה לראשי רשויות ומועצות בשל ריבוי אינטרסים פוליטיים ואישיים כאחד. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
28.5.20, למה משרד הפנים מודיע חופי הרחצה רקת ועירוני גנים אסורים לרחצה?
מאת: חיים חליוה הודעה מפתיעה ותמוהה הגיעה למערכת העיתון האומרת כך: "חופי הרחצה רקת ועירוני גנים בכנרת אסורים לרחצה". ההודעה על איסור רחצה בחופים העירוניים של טבריה תמוהה ולא מובנת. להמשך כתבה.
28.5.20, טבריה חוגגת את יום שחרור ירושלים
ביום שחרור ירושלים, יזם רפאל טרבלסי, חבר מועצת העיר לשעבר ביחד עם תנועת הנוער ''בני עקיבא'', חגג ציבור מהעיר טבריה את יום שחרור ירושלים ברוח תקופת הנגיף ובכך לא נשברה מסורת בת 13 שנים של חגיגות יום ירושלים בעיר טבריה. להמשך כתבה.
28.5.20, אתר השייט והאטרקציות 'אינדי פארק' על גדות הירדן פותח את עונת השייט
אתר השייט והאטרקציות "אינדי פארק", הממוקם במפגש תעלות הירדן, באוויר הפתוח, פותח את עונת השייט ומזמין ליהנות משייט מגוון במי הירדן, קיר טיפוס מים, מגלשת מים מתנפחת לילדים ופארק אתגרים, בכרטיס משולב ליום פעילות, הכולל שימוש חופשי בכל מתקני הפארק, סדנאות, טיולי אופניים ועד שעה שייט בכלי אחד לבחירה. את תקופת הקורונה ניצלו ב'אינדי פארק' לשיפוץ ושדרוג המתקנים, פינות הישיבה והמזנונים. להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 04 יוני2020
Wאבגדהוש
2331010203040506
2407080910111213
2514151617181920
2621222324252627
2728293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.