הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
לא לאלימות ולאילמות

כוכב הצפון, גיליון 2413, 8.12.19יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים צוין במועדון ויצו טבריה בהרצאה מרתקת ועוצמתית מפי הגב' זהבית גרוסמן. בערב זה נחשפנו לאישה מיוחדת במינה בעלת כוחות נפש ,העומדת מזה שנים רבות בפני קהל בכל הארץ ומשתפת את סיפורה האישי. סיפור שראשיתו באהבה גדולה ומהלכו במאבק קשה ועיקש לצאת יחד עם ילדיה ממעגל האלימות.


זהבית  גרוסמן עמדה ושיתפה ללא כחל וסרק בטרור הנפשי האלים המשפיל והפוגע שחוותה ,ששרט את גופה ונפשה ,שלה ושל ילדיה ,אבל בסיפור זה יש סוף טוב, סיפורה יכול להעיד  שלכל אחת ואחת מאתנו זה יכול לקרות. זהבית אישה נאה, מטופחת, אינטליגנטית, שניהלה עסק משגשג, הכירה בערך עצמה, הייתה בעלת ביטחון עצמי, ונפלה בקסמיו ו"בידיו" של  האדם הלא נכון. זו הוכחה נוספת שאלימות בזוגיות במשפחה אינה נחלת שכבות מסוימות אלא הנגע הזה פוגע בכל שכבות האוכלוסייה.


זהבית רואה בעשייתה שליחות! היא לקחה על עצמה לספר ולשתף, להוות מודל לאותן נשים שותקות, להוכיח שאסור שאלימות תהיה לאילמות!


רק כאשר זהבית שיתפה לא התביישה לא חשבה "מה יגידו" רק כאשר אזרה אומץ וגילתה תושייה כאשר פנתה לחברה שסללה לה את הדרך לעזרה מקצועית שקיימת ורק צריך לרצות ולבקש!


זהבית היא כיום יו"ר קידום מעמד האישה בויצו רמת גן , פעילה חברתית, ולמרות שהיא במקום אחר היום ,היא לא שוכחת את הסטירה הראשונה, יומיים אחרי החתונה, לא בגלל הכאב הפיזי אלא בעיקר בגלל העלבון וההשפלה.


הסטירה אינה נורת אזהרה אלא אות יציאה! יציאה ממערכת יחסים לא בריאה.


כאימהות אנו מנסות בכל כוחנו להישאר במסגרת המשפחתית עבור ילדנו וזו טעות זהבית הדגישה שהזרז לעזוב היה טובת הילדים כי היד המכה הגיעה גם אליהם. ואת זה אי אפשר לשאת!


בסופו של המפגש בתה נטע שיתפה אותנו בזוית נוספת ,מה חשים הילדים וכיצד הפכה אימא שלה למודל הערצה עבורה ,ממנה למדה מהי אישה עצמאית חזקה עם בטחון עצמי ומהי זוגיות טובה ובריאה.


הייתה זו הרצאה מעצימה וחשובה, עם מסר חשוב לחיים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
10.7.20, מפנה היסטורי - אחרי 10 שנים התקבלה תוכנית שימור החופים בכנרת
בתום תכנון ממושך התקבלה בשבוע שעבר התוכנית החשובה שעיקריה: כ-90% אחוז מחופי הכנרת יהיו שמורים וישמשו לרחצה ופנאי, כמחצית השטחים יהיו מוגנים, תבוטל הקמתם של שני כפרי נופש וייאסר ייבוש-ים לצורכי בינוי. כל ביקור בכנרת מזכיר לאנשים מסוימים פיצול אישיות. מצד אחד זו אהבה גדולה של כל עם ישראל. האגם שהיקפו 65 קילומטרים הוא בן יחיד, יפה, שמתגעגעים אליו, בייחוד השנה, כאשר הוא גבוה ומרשים. מצד שני, יש ימים בהם קל לשנוא את הכנרת, בעיקר בגלל מה שעשינו ממנה בעשרות השנים האחרונות. מעכשיו הדברים יראו אחרת לאור אישור התוכנית לשימור חופי הכנרת. כל הכבוד.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 12 יולי2020
Wאבגדהוש
2728293001020304
2805060708091011
2912131415161718
3019202122232425
3126272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.